sniper18

Je to dosť dobrý krimi horor. Má vydarený príbeh o výbornom newyorskom policajtovi, ktorý aj vďaka svojmu svojmu dobrému inštinktu patrí medzi najlepších a práve sa dostane k sérii záhadných zločinov, za ktoré môže niekoľko veteránov z Afganistanu. Lenže čoskoro si uvedomuje, že je to ešte omnoho zložitejšie, ako to na prvý pohľad vyzerá, keďže je to mimo dosahu bežného ľudského chápania, dokonca to začne ohrozovať aj jeho rodinu a tak spojí svoje sily s nezvyčajným kňazom, aby to už konečne zastavili. Spracovanie sa mi páči, už od samotného začiatku som vedel, že ma to bude baviť, zaujímavá úvodná sekvencia, perfektne zvládnutý hlavný hrdina, ktorý ma bavil po všetkých stránkach, teda či už profesionálne, ale aj v rodinnej línii, slušná kriminálna stránka a samozrejme aj tie nadprirodzené prvky a tak ma to skutočne bavilo a bol som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať. Ale nanešťastie v poslednej polhodine sa to trochu zhorší, potenciál ohrozenia rodiny sa využil len minimálne a už je to vlastne len o hľadaní jedného páchateľa a exorcizme, ktorý moc neobľubujem, ale ani toto nie je zlé a tak u mňa z tohto filmu aj tak zostal skutočne dobrý pocit. Sadlo mi to aj po hororovej stránke, toto našťastie nie je ten typ súčasného hororu, kde jedna hororová scéna strieda druhú a pritom väčšina z nich za nič nestojí, aletu ide v prvom rade o výbornú atmosféru, ktorá hlavne tie prvé dve tretiny funguje bezchybne a napätie a tak hlavne všetky tie prehľadávania opustených miest dokážu zapôsobiť. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, skvelý Eric Bana v hlavnej úlohe, Édgar Ramírez ako kňaz, viac než dobre mi sadli aj rodina a partner hlavného hrdinu a nesklamú ani záporáci. S réžiou a technickou stránkou som nadmiru spokojný, Scott Derrickson už dokázal, že s týmto žánrom vie pracovať a nesklamal ani tu, kvalitná vizuálna stránka, ideálne tempo a výborná atmosféra, toto mi sadlo. Takže tá posledná fáza ma síce trochu sklamala, ale aj tak som dosť spokojný, na Deliver us from evil som sa tešil a dostal som približne to, čo som aj očakával. 75% ()

ricci.s

Film je to dobrý, ale nebudem skrývať mierne sklamanie. Myslím, že sa v červených čislach dlho neudrží. Oproti parádnemu Sinisteru je to totiž poriadny krok späť. Sinister bol depresívny, desivý, ťažko sledovateľný, nepríjemný a miestami ma totálne odrovnával... zatiaľ čo tento horor je najskôr určený teenagerskej vekovej kategórii. Technicky je to pochopiteľne zvládnuté skvele, o čom som ani nepochyboval, a niekoľko scén je naozaj vydarených, ale ľakačky absolútne nefungujú (z toho množstva na mňa zapôsobila vlastne len jedna jediná) a namiesto budovania atmosféry sa režisér koncentruje predovšetkým na efekt. Takže koho ešte neomrzeli všetky tie Conjuringy a Possessiony, príde si na svoje aj tu - je to totiž kombinácia všetkého možného, čo tu bolo doteraz, všetko v nádhernom balení. Depky samozrejme nehrozia, párkrát som sa zasmial nad vtipnými hláškami (ktorých bolo taktiež dosť), ako celok ma to bavilo, ale nadšenie je v mojom prípade na míle ďaleko. Cez 70% by som tomu nedal. Odporúčam detičkám, aby sa pochválili, aký parádny horor videli. Na mňa to skôr zafungovalo ako dobrá komédia (ale aspoň niečo v tých kinách hrajú). ()

tron

Lepší film, než som čakal. Fakt. Dvojhodinová stopáž neubíja, scenár, hoci má ďaleko k inteligencii, nie je vyložene blbý a dokonca i vždy nesympatický Bana nie je v titulnej úlohe protivný napriek tomu, že nehrá sympaťáka. Viac ma každopádne zaujal jeho parťák Joel McHale. A relatívne charizmatický Venezuelčan Ramírez. Páčilo sa mi, že policajt tu nie je osamelý vlk, ale člen spoločenstva, ktoré sa zaňho postaví, keď treba. Hoci je Zbav nás zlého typ hororu, kde sa máte báť nie atmosféry, ale skôr toho, že v nečakanej chvíli zvrieskne hudba, v jednotlivostiach to nie je zlé. Miestami je to dokonca veľmi atmosférické (úvodné objavenie novorodenca, finálny exorcizmus alebo pekný moment, keď obaja parťáci kráčajú nočnou chodbou a hrá do toho Doors). Problém je v tom, že režisér to nedokázal zlepiť do jednoliateho celku. Rozhodne mu nepomohlo ani to, že výsledok pôsobí miestami prestrihane (exorcizmus potajme sleduje afroamerický policajt, následne zahlási „fúha to je sila“ a ide domov) a WTF (dvaja policajti pozerali video zo ZOO, prvý videl sekundový záber znetvoreného muža, druhý nie, prvý sa druhého spýtal, či to nevidel, druhý povedal, že nie a namiesto toho, aby záznam pretočili, pozerali ďalej). ()

Gilmour93

W lcome to the Bronx aneb démon Jungler se skrz natěrače snaží probít na druhou stranu a v těchto divných dnech se musí divoké dítě detektiv Sarchie postarat o to, aby nenastal konec.. Koukám na komentáře a musím říct, že lidé jsou divní. Sice lze vytknout zkratkovitost děje či zbytečnou doslovnost a Derrickson už není neznámý voják, na jehož díla by se mělo pohlížet s rezervou, nicméně opět prokázal, že budování atmosféry (zvuk!) má v druhém prstu napravo od prostředníčku a vcelku lehce zapálil můj oheň hororové potěchy. Asi jste z komentáře poznali, že tolik kritizované propojení s The Doors mi vůbec nevadilo.. ()

Isherwood

Jak blesk uhodil do osamoceného stromu u cesty, začal jsem tušit, kudy režisérovy cesty povedou, jelikož Derricksonův nezpochybnitelný talent dostal finanční infuzi i zvučnější herecká jména, ale zároveň se tím upsal Bruckheimerovskému ďáblu, který spoléhá na klišé a dějové banality v ději, které vlastně nevytrhne ani těch pár zručně zkoncipovaných bu bu bu scén a spíš vás přinutí lamentovat nad tím, jak nefunkční je chemie mezi postavami, tudíž je to subjektivně asi o půl hodiny delší a v závěru o chlup nesnesitelnější, než tvůrci zamýšleli. ()

• Natáčalo sa od 3. júna 2013 v New York City, kde sa natáčanie ukončilo na konci júla. Následne sa produkcia presunula do Abu Dhabi, kde sa v auguste natočili scény v ozáe Liwa. (Arsenal83)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 95. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Hoci marketingová kampaň zdôraznila, že film je „inšpirovaný skutočnými zápiskami“, dej je celý napísaný režisérom Derricksonom, ktorý zo zápiskov vytvoril príbeh. (Arsenal83)

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014