Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

alpeew

Název filmu, předně se vztahující ke sportu, o kterém je (atletika), pěkně navozuje pocit, že kde jinde, než ve sportu toto rčení platí. V roce konání 23. LOH v Los Angeles si ale víc odlišné světy než Československo, trpící pod totální nesvobodou a tyranií vládnoucí KSČ, resp. všemocné a zákeřné StB a americké svobodné město si asi lze představit stěží. Film bravurně rozehrává tíživou atmosféru života v režimu s každodenní realitou teroru vlády jedné strany vůči obyvatelům na straně jedné, a sport jako jednu z asi 2 možností dostat se na západ jinak než potupnou (a předem prohranou) žádostí o výjezdní doložku na straně druhé. Ale je to jen podklad pro sportovní unfair realitu. Režim dosáhl všude. Pod pohrůžkou zákazu vrcholového sportu nutil Československý svaz tělesné výchovy talentovaným jedincům brutální doping, aniž by měli jinou šanci o sobě a o svém zdraví rozhodovat. Nikdo nemohl rozhodovat o ničem. Kdo si chtěl zachovat tvář, musel se „ztratit“ - do fabrik k pásu, do kotelen, k hadru a smetáku. Výborný Fair play o totálně UNFAIR době. ()

Slunik

Film se mi líbil - velmi dobře zvolené téma, skvělí herci v popředí s oběma hlavními hrdinkami. Na druhou stranu si myslím, že právě proto se z něj dalo vytřískat mnohem víc. Nějak jsem pořádně nedokázala prožít příběh s nimi, nehrnuly se mi slzy do očí, necítila jsem dojetí, hořkost bezmoci. Prostě jsem se jen dívala a jen se mi to líbilo. ()

Hjuud

Příjemný film, který mě potěšil výslechy StB, atletikou a příjemným spádem :-) Já jakožto milovník nedávné historie a atletiky jsem filmu přiroseně přišel na chuť. Neotřelá Bárdos, kvalitní Josefíková, Geislerová a dobrý Bareš. Za poslední dobu nejlepší český film! ()

Daertelon

U tohoto filmu se trošku kryjí dva příběhy - se zakázanými materiály a s nedobrovolným dopingem. Myslím, že kdyby se to zkrouhlo do jednoho, bude to mnohem lepší. Takhle mi to k sobě moc nepasuje - mám v tom takové neuzavřené celky. Jako by to byly dva filmy. Jinak - sem tam nudné chvilky - scény, které nemusely být a jsou snad z hecu nebo mohly být kratší - holení nohou ve vaně, stříhání chloupků kolem bradavek, běh. Jinak silně líčí situaci v tehdejším režimu. Přesto ale slabých 40%. ()

magu

Judit je pre mňa absolútne nepresvedčivá a necharizmatická herečka. Téma dopingu určite zaujímavá, ale podaná dosť divným spôsobom. Ak to dám dokopy, veľmi ma ten film neupútal. Tým nechcem povedať, že bol zlý, ale za štvorhviezdičkový ho určite nepovažujem. ()

HEED

Prudce syrový snímek minulé doby, kterou nemám zažitou. Po dlouhé době jsem slyšel zaznít v českém filmu taky hymnu. Poukazování na tehdejší buzerativní dobu je v tomto filmu více než zřejmé. ()

hepi_

Príjemné retro ma miestami zaujalo viac ako samotný dej. Film pokrivkáva na dialógoch a celkovej vágnosti emócií. Napriek tomu ako celok funguje veľmi dobre_Výpovednosť a príbeh 80% ()

Phantasma

Důvěryhodný retro film - i s dotaženými detaily. Skvělý pohled na tehdejší život v hluboké totalitě i na sport samotný .... na sport, ve kterém se podvádělo aby mohl být využit jako nástroj propagandy. VÍC TAKOVÝCH FILMŮ !! ()

64B

Film o začínajícím sportovním dopingu, o anabolech. Film zobrazující strach a obavy o své zdraví, pykání za nic a nakonec i odvaha říct svému snu ne. Tohle všechno tady dokonale funguje. S filmem jsem byl spokojen, každý z herců podal dobrý výkon. ()

ratpile

Na české poměry překvapivě přehledně odvyprávěná věc. Hezky z bodu A do bodu B, bez přehnaně artových ambicí. Se stejnou potěchou přijímám i archetypy postav. Jejich jistá jednoznačnost slouží právě jasně ukotvenému dramatu.Hollywoodskému retru by nikdo mírnou šablonovitost postav nevyčítal, tak nevím, proč by každý CZ/SK snímek měl splňovat nějaké hyperrealistické, rozpolcené, zrcadlo nastavující představy. Pěkně odvyprávěný, skvěle zahraný (všichni herci), emotivní, výpravou precizní film. ()

dzberry

Leccos je ve filmu fakt parádní – vymazléné rekvizity, vymazlené kostýmy, retro jako kráva, pro nás nostalgiky a přeposílače retro-foto-mailů úplné orgie. Jen už mě asi moc nebaví ty stále stejné typy estébáků, light verze minulosti, Aňa Geislerová a opakující se situace, pointy, dialogy. Ono je to zase jen takové to klouznutí po povrchu minulosti a ukázka toho, jak to bylo celé na hovno, ťápne se tam nějaký ten zlý estebák, chartista, emigrant, bafuňář a je hotovo... Fakt bych třeba u takového filmu nepohrdl hlubším psychologickým ponorem, větší niterností a větší rozpolceností postav, kéž by mě aspoň lízla úzkost, strach, zděšení z toho, co vidím, co všechno je možné, aby se pod vlivem okolností stalo s člověkem – to by to tak ale muselo být napsáno, zrežírováno a zahráno. Největší překvapení a šok mi tak způsobila jen ta vlasatá bradavka. Holky – hlavní představitelky – jsou sice krásné, ale pro běh spíše nepoužitelné, celkovému dojmu jejich rozměklá klopýtačka moc nepomohla... Minimum opravdovosti... Asi jsem čekal víc? ()

curfew77

Já vám nevím... Sympatický pokus připomenout dopingem prosáklou éru socialistického sportu, dobové dresy a drsný tréninkový dril asi ok, ale z příběhu vám v hlavě zůstane jedno velké klišé. Postavy až na jedinou výjimku naprosto bez věrohodné motivace, nápad dostat dceru na Západ díky tajnému píchání anabolických sraček by byl hodný Bohnic v kterékoli době, notabene když cílem má být tatínek, který se na rodinu v podstatě vyfláknul. Dobová stylizace? Zatímco v takové LÁSCE Z PASÁŽE, která se v roce 1984 točila, vypadá Praha jako malé Las Vegas, ve FAIR PLAY, které se témže v roce odehrává, působí naopak jako Severní Korea - realistické není samozřejmě ani jedno. Československo plné rodin jen jen se třesoucích na emigraci? Způsob, jakým je "vystavěn" milostný vztah hlavní hrdinky, je pak jednoduše k smíchu. Abych jen nekritizoval, výborné je mužské herecké duo Roman Luknár a Roman Zach, k vidění je opravdu pozoruhodné poprsí Evy Josefíkové a atletické závody jsou jakž takž realistické. Pomýšlet na Oskara snad ale tohle nemohlo ani vteřinu. 55 %. PS: Ano, kdyby film končil v přesně opačném gardu a neslavný olympijský bojkot mu dal ironicky hořkou korunu, měl by příběh aspoň originální tečku. Takhle nemá po dramatické stránce vlastně nic. PPS: Pokud tedy samozřejmě není skrytým poselstvím, že úplný začátek a konec je natočen v místech, kde je pohřben jeden ze psů legendy české filmové kritiky Františka Fuky (jak se můžete dozvědět v jeho recenzi tohoto snímku na FFFilmu) - obě ty scény jsou ostatně natolik banální a plytce nedějové, že by tam ten tajemný skrytý význam snad nakonec opravdu být mohl... ()

hull

Příšerná ost-algie. V současnosti se přece děje stále to samé. Proč se bojíme natočit film v současných kulisách? Američani už si dokáží přiznat, že berou nebo i jiným způsobem ovlivňují výkony sportovců, viz Větší, silnější, rychlejší (USA 2008). Jenom u nás pořád frčí rádoby retro o ublížených lidičkách. Když to vidím, asi bych do L. A. neupustil ani současné filmaře, natož sportovce. ()

offlineman

Fakt škoda části závěru, kde tvůrci museli, pochopitelně na zakázku, přidat pár blbostí, aby dnešní cenzoři film pustili dál! Jinak, co k tomu říct? Kvůli prašivému disidentovi, který utratil štědré dotace ze Západu za chlast, drogy a děvky už mu nezbylo na psací stroj, tak zainteresoval svoji slizkou známou, která se, díky vidině emigrace, nechá namontovat do čehokoliv a zničí život vlastní dcery! A malá výtka na závěr tvůrcům! Vážně si myslíte, že v NDR by přišlo na atletické závody cca 20 lidí? On ten komparz není záležitost laciná, co? ()

angel.CZ

Hodně vyjabaný stát tu byl... Jak svědomí vyhraje nad útlakem a anaboliky..... Jde vidět, že češi umí natočit film, pokud není v koprodukci s TV Nohou :-D 65% ()

Doutas

Kdyby se takhle točily české filmy, tak bych se vůbec nezlobil. Vynikající dobová výprava, neokoukaná tvářička v hlavní roli, neohrané téma a fungující dramatická linka, která se nijak nesnaží unikat k nostalgické komediální líbivosti. Psychologie postav sice mohla být trochu propracovanější a jejich morální dilemata méně černobílá, ale i tak mi to ke spokojenosti docela stačí. ()

randi64

Nemám co vytknout, až na tu novou čtyřsedačkovou lanovku na začátku filmu.. :) Skvělá hudba! Což je až nečekané u českého filmu. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka