Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

montel

Československo, 80. léta. Anička (Judit Bárdos) je super talent ve sprintu a proto doufá, že se pomocí tvrdého tréninku dostane na olympijské hry. Vedení svazu ale chce, aby byla Anna ještě lepší a tak zařídí, aby jí její lékař nasadil stereoidy. nička o těch přípravcích nic neví a tak je začne brát. Její výkonnost jde skvěle nahoru a nadšená Anička už myslím a olympiádu. Jednoho dne se jí ovšemudělá nevolno a skončí v nemocnici. Po návratu domů Anna zjistí, co přesně jsou léky zač, postaví se svému trenérovi a odmítne už stereoidy užívat. V tu chvíli jí začne převyšovat její kamarádka a Anička je odsunuta na druhou kolej, což se nelíbí její mamince, která chce zařídit, aby Anna po olympiádě emigrovala...Tak bohužel pro mě mírné zklamání. Jde vidět, že film nemá pod taktovkou zkušený filmař. Námět i scénář je přitom dobrý, ale herci z něj nic moc nedokáží vymáčknout. Celý film se jen běhá a běhá, diskutuje a zase běhá až film doběhne na nepříliš překvapivý konec. Taky mě štvalo, že Eva Josefíková nedostala více prostoru, ale na to už ani nebyl čas. Ostatní herci si zahráli svůj standart, potěšila hlavně postava Geislerové. 60% ()

Frosty_CZ odpad!

73%?? si děláte prdel, csfd? tohle je odpad všech odpadů srovnatelný s Ulicí. Moje sebemrskačské choutky české kinematografie byly opět na několik let dopředu uspokojeny. Nevím, co jste to hulili, ale jestli to nejsou osobní zásoby Marleyho, tak nevidím jediný důvod, proč by tomu někdo dal víc než jednu hvězdu.(Tu jednu hvězdu jsem ale ubral za chlupatou bradavku, nepočítaje, že i já, jakožto člověk mužského pohlaví, mám několikanásobně větší prsa než ten hybrid v hlavní roli) Chcete se zmučit, spáchat sebevraždu nebo jen potřebujete důvod k pobytu v blázinci, doporučuji. Než mě někdo odsoudí za Komára-komouš fakt nejsem, ale tohle by snad ani oni nerozdejchali. ()

durkes

Pre mňa najlepší československý film roku 2014. Vyšiel som z kina a bolo mi strašne smutno v akej dobe sme žili. A pretože tu bol zobrazený príbeh vrcholového športovca, bolo mi to o to bližšie. Žili sme v dobe, keď sme boli hrdí na anabolické víťazstvá našich atlétov.....kto chcel byť v systéme, musel brať. Aj keď sa celý národ radoval z víťazstiev, boli to smutné víťazstvá. A deň, keď naši predstavitelia na príkaz Kremla oznámili neúčasť na OH 1984 v Los Angeles, mám v ušiach stále. Tragické chvíle pre športovcov. Ináč Judit Bárdoš skvelá a mne sa páčila aj Aňa Geislerová. ()

bohyyy

Člověku je někdy promrhaného potenciálu líto víc, než kdyby to byl lecjaký provar. Ten námět postavy pořádně vymáchat v morálním bahně a ukázat následky jejich rozhodnutí skýtal až běda. Místo toho k rozhodnutí hrdinů přistupuje Sedláčková bohužel značně apologeticky. ()

RadushM

Na to, že je film dost vysoce hodnocen, mi nepřijde, že by nějak zaujal. Téma anabolik za socialismu dobrý, o tom žádná, ale celkově by se s tématem dalo naložit honosněji. Hlavní postavy (Aňa a Judit), jakoby se nedokázali zžít se svými rolemi, po celou dobu plují ve vzduchoprázdnu svého bytí. Buď chci jednat protistátně a nebo nechci, chci být na sportovním vrcholu a podřídím tomu vše nebo nechci, každopádně v obou směrech za to nějakým způsobem bojuji, stojím si za tím, ale celé to vyznívá, jako by jim to bylo celkově jedno. Jedno, jak to dopadne, nedopadne... Tudíž to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nečekaně. ()

raru

Zo začiatku trochu mdlé,ale potom,ako sa to rozbehne ja to pekný nářez.Žil som v socializme pekných pár rokov a že boli takéto hnusné praktiky v športe som ani netušil.Herecké výkony mojej obľúbenej Anky,ako aj Judit v pohode,ale Roman Luknár bol jednoducho boží,ako nekompromisný socialistický tréner. ()

surprise

Toto není film, ale spíše televizní inscenace. Zvláště závody bijí do očí. To se opravdu mezinárodní kvalifikace na olympiádu těšila tak malému zájmu fanoušků? Spíše se šetří na komparzistech, řekl bych. Podle režisérky prý několikrát přepisovala scénář ohledně sportovního prostředí, myslím, že ho měla přepsat i ohledně politického klimatu a vzít si příklad z filmu Pouta, když už zde hraje Ondřej Malý. Podle autora hezké písničky pod závěrečnými titulky je film prý nejen o dopingu, ale má více rovin. Ano pokus tu je, ale značně nedotažený a povrchní. Takže do televize pro masy dobrý, pro náročnějšího diváka předvídatelný. ()

pesbara

nádherné zachycení té překrásné doby budování socialismu. Toho propracovaného systému usurpování a udržování moci na životem lidí. Bylo mi při tom hrozně moc smutno a zároveň jsem tak rád, že už moje děti žijí svobodně ()

HantyHanty

Možná jsem měla moc velká očekávání, ale víc jak 3*** dát nemůžu. Je to jeden z lepších filmů, na které stojí za to se podívat. Určitě vám něco dá. Ale rušilo mě neustálé drobné klopítání - v hereckých výkonech a v posunu děje. Na to, jak důležité životní otázky se řešily, mi film přišel emocionálně mělký. Úplně mě to nechytlo, ke konci už jsem nemohla udržet pozornost. Obdiv Judit za fyzické výkony. ()

Chlo0opek

Nevšední film, který celkem obyčejnou formou podává příběh z prostředí vrcholového sportu těch dob. Věřím, že to takhle i klidně mohlo být. Snad jediným mínusem tak je právě ta styl, když se film ne moc vzrušujícím tempem dostane až do konce a zkrátka skončí. Teda aspoň tak na mě film působil... ()

skok01

Dobrý výkon hlavní ženské role (Judit B.). Docela pravdivé (bez dalšího přikrášlování a umělkování) a dobře natočené drama o komunistickém režimu a o jeho tehdejších "pro státních a pro režimních praktikách". Dávám 4* (tedy krásných cca 80%). ()

Naby

Hodně zajímavej film, ale pořád jsem čekal, že to bude víc o sportu a dopingu než o bývalém režimu. Nicméně i přes to to bylo hodně zajímavý a ten sport, doping a režim byly nakonec dost až drsně propojený. Celkem 3,6* ()

Alvin

"No výborně, Andreo! Dneska fantastickej výkon, skvělej rozběh, slušný tempo a v závěru si za to nádherně vzala! S touhle formou máš toho zlatýho medvěda z Berlína v kapse. Teď si vyklusej ještě pět koleček, ať nezatuhneš a od zítřka zdvojnásobíme dávku Stromby. A neboj, bere to i Zelenka, Klusák a mladej Špaček... no chceš bejt v první lize, ne? Andreo?!?" ()

Warapeidza

Velmi příjemné překvapení. Mechanika státního dopingového systému na pozadí rodinných vztahů funguje perfektně, zejména díky skvělým herečkám v hlavních rolích... ()

90125

Velmi slusny cesky film, so silnym koncom. Vôbec nie sportova drama, ale film o ludskych charakteroch, svedomí a o odvahe. V roku 1984 mal bezny clovek v CSSR len malo mozností. Vacsina zlahka ohla chrbat a tvariac sa, ze sa nic nedeje, sa pokusila nejako prezit. Mnohi, aby sa oni a hlavne ich deti mali trosku lepsie, ohli chrbat este viac, vstúpili, alebo podpisali. A boli aj taki, ktorych ani presviedcat nemuseli. Ich charakter im bez problemov spolupracu so statnou mocou umoznoval. Koniec filmu, ked hlavna hrdinka zatala zuby, obetovala svoju sportovu karieru a jasne dala najavo svoj postoj k rezimu, bol velmi silny. Poklona Judit Bardos. Velmi slusny herecky vykon, ktory dokazuje, ze menej je vela krat viac. Vydarila sa tiez atmosfera ponureho, sediveho 80tkoveho Ceskoslovenska. Dôlezity film, hlavne pre mladych, ktori uz tieto doby nezazili. 71 % ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka