Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně. (Falcon)

universal

Mohl to být politický thriller nebo alespoň drama. Bohužel scénář byl roztříštěný a nevyužil zajímavý potenciál Československého dopingu. Zůstal někde napůl cesty. A bohužel filmu to neprospělo. 4/10 ()

zigy

Výborný retro film s hodně smutným laděním. Váhám i nad pěti hvězdami. Vykresluje věrohodně 80. léta v Československu a předkládá nám mladou sportovní naději, která by se mohla stát špičkovou atletkou. Ovšem za jakou cenu? Toto období bylo poznamenáno státem řízeným dopingem, což vedlo jednak k nadlidským sportovním výkonům na jedné straně, ale i ke změně vzhledu, fungování celého těla a bohužel i zdraví u těchto sportovců na straně druhé.Toto období se dá s klidem nazvat jako závody ve zbrojení na sportovním poli. Mladá sportovkyně je už v tak nízkém věku postavena před volbu, která rozhodne o její sportovní kariéře. Film je poměrně nadčasový, protože to, co se dělo na poli dopingu v 80. letech, se bohužel děje dál např. v cyklistice – viz kauza Lance Armstronga a mnoha jiných. Film pokládá otázku, kam až jsme pro své cíle ochotni zajít a zda půjdeme spolu se zavedenou pokřivenou mašinérií, nebo se dokážeme vzbouřit. Jako jediný z tehdejších špičkových sportovců doping přiznal Ota Zaremba, olympijský vítěz ve vzpírání, kterému to zničilo zdraví. Hrozně by mě zajímal názor Jarmily Kratochvílové na tenhle film (porovnejte si její vzhled dnes a v době jejích špičkových výkonů, nemá děti atd.) Výtky vůči filmu? Romanu Luknárovi jsem roli trenéra nevěřil ani minutu, a film byl na můj vkus málo sportovní a moc psychologický. Hudba veškerá žádná. Nejlepším dílkem o atletice pro mě tak zůstává Dlouhá míle. P.S. Díky, Vláďo. ()

rigby

Výborně natočený film se silným nosným tématem. Není to tak silné jako Pouta nebo Hořící keř, ale má to neméně hodnotnou vypovídací schopnost. Všechny postavy jsou uvěřitelné a reálie mě skutečně přenesly do osmdesátých let, kdy jsem vyrůstal. Dokonce i obvyklá neřest českých filmů, všudepřítomná Aňa Geislerová, mi v tomto snímku nevadila. A to nemluvím o skvělém výkonu představitelky hlavní role, kde se sázka na neznámou tvář opravdu vyplatila. Výsledek je tedy na české poměry silně nadprůměrný a určitě se příležitostně podívám znovu. ()

kokofek

Silný příběh, silné téma,které zase není tak neobvyklé.Pro mě osobně tomu něco chybí.Celé je to jaksi vlažné . ()

SZYslak

No, az na to, ze vitamin B12 v injekcich ma cervenou barvu, takze o nejake zamene, myslim si, nemuze byt rec. A ze STB po takzvane domovni prohlidce po sobe ani neuklidila, to me nasrali. 90% roztok Stromby. Smrt komunistum. Dekuji za pozornost. ()

fafejt001

Solidně natočen dílko sportu a době ve které jsme mnozí žili . Judit celkem věrohodně ztvárnila kladný vztah k atletice a její výkon je hodný malého Českého lva . Trenér také šikovný a zapálený pro věc až despotický a soudruzi jakbysmet !! Mohlo by se to dávat v televizi 50 X ročně , atˇ puboši vědí o co přišli . Andrejka dobře našlápla a čekáme na její další filmové počiny . Tento se vydařil . ()

Kozlowski8

Příběh mladé atletky Anny, odehrávající se počátkem 80. let, tedy v době, kdy doping byl mezi socialistickými sportovci (především atlety) často součástí tréningového programu. Anna se nechce stát součástí těchto praktik, avšak odmítnutí může mít pro ni nepříjemné následky. Paralelně s těžkým dívčiným dilema probíhá stejně těžké dilema její matky, zda svoji dceru vystavit nebezpečí poškozování zdraví výměnou za její vysvobození z chapadel STB a komunistického režimu. Jedná se vlastně o psychologické drama o tíze svědomí za své rozhodnutí, které v tomto případě nemůže být dobré. Existuje pouze špatná a ještě horší varianta. Důležité, či dokonce stěžejní, bylo ve filmu vytvořit tíživou atmosféru beznaděje a bezvýchodnosti, což se Andree Sedláčkové vcelku podařilo. Nutno pochválit herce. Igor Bareš si podobně jako v Hořícím keři střihl roli estébáckého padoucha a opět si roli hezky užil, Judit Bárdos - skvělá, Anna Geislerová - skvělá, Roman Luknár - skvělý. Ty emočně silné okamžiky však mohly mít ještě větší grády a větší sílu. 75%. ()

Fajung

Zaujimavý námet, ale už trocha horšie spracovanie, ale tak čo by som zase chcel od našej podukcie, že ?! :) 60% ()

HolyKeeper

Fair Play je kvalitní český film, od kterého jsem ze začátku až tolik neočekával. Ale zmýlil jsem se - konečně zase něco z Čech, co se bere a i my diváci můžeme brát vážně! Částečně se jedná o dokument, jak to kdysi v Československu za komunistů ve sportu fungovalo, aneb – já dopuju, ty dopuješ, my dopujeme. Ale změnilo se toho vlastně tolik? Doporučuju shlédnout každému, kdo má rád české filmy a je už otrávený ze všech těch komedií, které nás obklopujou. ()

paradoxman

Plusové body za hlavní představitelku, výběr správně socialisticky odporných prostředí a za slušně zpracovaný, leč předvídatelný příběh. Ale to tak bývá, když se pohybujeme ve známých historických obdobích. Pár procent musím strhnout za výběr stbáků - takovou přehlídku prasečích hlav jsem u záporáků ve filmu ještě neviděl a přijde mi to prvoplánové a až příliš názorné. Spousta lidí v tom systému existovala prostě proto, že to tak bylo pohodlnější a ne proto, aby třeba při předčítání rozsudku dštili oheň a síru. ()

EddieIron

Tak hanět naší socialistickou tělovýchovu se vám zachtělo... :-) Fajn film, ale něco tomu chybělo, nevím co, ale chybělo to tam. ()

lida93

Velmi povedený film roku 2014. Vracení se k tématu komunistické doby je dosti časté, ale toto mě mile překvapilo, že lze toto téma pobrat i jinak. Dobré herecké výkony. ()

Mr. Movie

Těšil jsem se těšil a nebylo na co. Nudný film, s předvídatelným dějem, který neměl ani jeden záblesk dějového zvratu. I ty zběsilosti bývalého režimu byly natočeny v jakémsi poklidu. Drama se nekonalo. Stačilo dát na začátek titulek, že za komančů se dopovalo a kdo nechtěl měl smůlu. No ne že by se dnes nedopovalo, ale kdo nechce nemusí mýt nádobí... To bychom stačili za 2 minuty a mohli jsme mít ušetřeno 98 minut. Vlastně hodně z tvorby režisérky Sedláčkové se motá kolem emigrace a těchto let. Pokaždé však s podobným výsledkem. Chtělo by to už něco jiného. ()

Dekovnik

Proč se jen paní režisérka rozhodla pěkně rozjeté sportovní drama zkazit fraškoidní implantací všemočné StB?? Zaměřit se na sport a dilema fair play x vztahy x doping a mohlo to být zjevení na poli českého filmu. Takhle se jedná jen o další ubrečenou stěžovačku na režim, který se stejně jako jeho implantace do filmu dvakrát nepovedl. Absurdita postavy schizofrenní matky, co píchá vlastní dceři suprasračkoidní steroYDY a zároveň ohrozí kariéru, kterou si pro svou dceru vysnila, infantilní vzpomínkou na nabíječe ze střední, je až k smíchu. Moc by mě zajímalo, jestli tento nevydařený pokus o vyznění s nádechem postmoderny byl záměrný, nebo zcela náhodný. Toto Drama / Sportovní mohlo fungovat jako sportovní drama, ale ne jako drama politické. 3 hvězdy za Bárdos, Plakát a Žbirku! ()

Rust_Francis

Parádní český nenásilně natočený snímek, který mě příjemně překvapil. Pro všechny sportovce, kteří nezapomněli a drží se stále hesla fair play. A nejen pro sportovce. Ono jak vidíme hrát fair play i v životě je kolikrát mnohem těžší. ()

FOndra

Prý hraje hlavní roli neherečka. No ani náhodou. Bárdos předvedla slušný výkon! Nedá se to srovnávat s výkony neherců v českých seriálech, nebo nezpěváků ve slavíku :) Příběh taktéž silný 70% ()

kacer4

Všetko bolo dobré, ale príde mi to podľa nejakej filmovej šablóny, ktorá sa používa na tému komunizmus. Scénu so strihaním chlpov by som už nedokázal pozreť z novu. ()

david666

Nevím, ale jestli tohle už stačí na to aby reprezentovalo naši zemi na Oscarech, je to s naší kinematografií už fakt bledé. Mírný nadstandard, který ani Geislerová nezachránila, jelikož tu vlstně neměla co hrát. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka