poster

Mi mefahed mezeev hara

 • Izrael

  מי מפחד מהזאב הרע

  (Izrael)
 • anglický

  Big Bad Wolves

Krimi / Thriller / Komedie / Horor

Izrael, 2013, 110 min

Kamera:

Giora Bejach

Producenti:

Leon Edery, Moshe Edery

Scénografie:

Arad Sawat

Masky:

Rinat Alony

Kostýmy:

Michal Dor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Inšpektor izraelskej polície, detektív Mickey je poverený vyšetrovaním brutálnych vrážd malých dievčat. Potom ako sa na internete objaví kompromitujúce video z "mučenia" podozrivého páchateľa, prepustia ho zo zboru. On je však presvedčený, že ten koho pokladá za vraha, je práve učiteľ náboženstva z miestnej školy. A nie len on! Sarkastický thriller, so solídnou zápletkou, ktorý miestami dostatočne pobavil. Čo sa hororových prvkov týka, nie je ich priveľa. V podstate skoro žiadne. Záverečné rozuzlenie síce potešilo, no zároveň akosi nepostačilo. Inak musím dodať, že ma zaujali herecké výkony. Na tento druh snímku, skutočne veľmi vhodné, charizmatické ksichty. Napriek tomu, že sa o horor nejedná, spokojnosť - 60%.(8.8.2014)

 • stuntmanMIKE
  *****

  Hmmm... po nepodarku Rabies nám židovský židia ponúkli niečo na štýl Guya Ritchieho a mne sa to páčilo. Začiatok to má trošku pomalší, ale keď už sa na scéne objavia všetci magori bez predkožky, dostane to iskru a ide si to perfektne za svojim. Hlavne ma potešilo, že som necítil americký vplyv, ale skôr európsky a bolo to aj pomerne originálne... Som milo prekvapený a nečudujem sa, prečo to Quentin označil za film roka...(29.1.2014)

 • Morholt
  ****

  "Myslel jsem, že mu uděláme to samý." "Chceš mu ho strčit do všech tělesných otvorů?" Namixovat do thrilleru o sadistickém pedofilovi humor asi ještě nikdo nezkusil a i samotná představa mi připadala jako neúcta ke všem obětím pedofilních zločinu. Nicméně Izraelcům se to povedlo, aniž by se někoho dotkli. Budu trochu spoilerovat. Otec oběti (Yoram) a suspendovaný policista (Mickey) jsou přesvědčeni o vině nevýrazného učitele (Dror) a nezávisle na sobě se rozhodnou dostat z něj přiznání stůj co stůj. Pod tlakem okolností se všichni ocitnou ve sklepě osamocené usedlosti, kde Yoram s Mickeym podrobí Drora útrpnému právu. A právě především tady je divákovi naservírován ten bizarní mix naturalistických scén, psychologických her a černého humoru, který se ještě vystupňuje ve chvíli, kdy na místo dorazí Yoramův otec. Navíc je tu neustále přítomný ten pocit nejistoty, jestli je Dror skutečně vrahem nebo ne. Pravda se ukáže až v posledním záběru a byť je víceméně očekávaná, přesto člověka donutí vydechnout "Ale ne.". Big Bad Wolves nejsou dokonalí a určitě by se jim dala vytknout zejména zdlouhavost "ochucená" řadou zbytečných dialogů, ale svým pojetím daného tématu jsou jistým způsobem jediněční. 80%(8.5.2014)

 • Fr
  ***

  ,,BYL JEDNOU JEDEN VLK, KTERÝ PŘEPADÁVAL MALÉ HOLČIČKY. ALE JEMU NESTAČILO, ŽE JE MŮŽE SPOLKNOUT. MĚL SVOJI METODU…“ /// Schovala se holčička. Dobře. Kamarádi ji nenašli. Ovšem, dalo by se říct, že i špatně, páč ji našel někdo jinej. A ten ji dokázal schovat ještě líp, takže ji nenašli ani policajti. Dokud se pak nenašla (ne vole, sama se fakt nenašla…) v parku. (jasně, to už ji pak našli i ti policajti…). Zvláštní krimi s ještě zvláštnějším smyslem pro humor, kterej zůstává, i když se z krimi hry na schovávanou stává hra na vymučenou (co je na tom slovu k nepochopení? Navíc se sem rýmuje!). Snažej se, pravda, vobčas dokonce změní nářadí, ale stejně je ta schovka v tom slepě celkem monotónní. Nebo možná jen chtěj, aby se čovek těšil na finále, neustále buděj dojem, že jako z tohohle zákonitě musí vzejít něco zajímavýho. Mělo by, mělo by… ale jsem na rozpacích. Nezdá se mi to totiž právě rozumný (i když říkali, že Izraelští policajti nejsou žádní Ajnštajni). Snad proto s tou 4* váhám… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Koukám jen na filmy, kde mají roli kombinačky, kladivo, letlampa... (jasan, taky už mi ta vůně chyběla!). 2.) Seru na nářadí… stačej mi sklepy. 3.) Thx za titule ,,(mOnkey)“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(29.1.2014)

 • kulyk
  ****

  Éh, těžký. Jeden by sice rád lezl verbitchovi do kakáčku, ale na druhou stranu mě neměl navnadit na něco, co nepřikráčelo. Pravda, izraelskou kinematografii nemám zrovna v předkožce, proto nakonec šoupnu čtyři, neboť jinak bych mohl psychicky podpořit kibucoidní hovádka, rovná snad jen svým raketky a bumajzle pšoukajícím oponentům, ale po ukázkovém uvedení do děje jsem čekal ještě větší masox. Vykonstruování obviněnce zanedbané, tortura nedotažená a konec sice krutý, ovšem ne-dost-at-ečně, nebo jak jdou ty slabiky po sobě. Přesto doporučuji všem, co mají rádi malá děvčátka.(12.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace