Mi mefahed mezeev hara

Masky:

Rinat Alony

Kostýmy:

Michal Dor

Je to dosť dobrý komediálne ladený kriminálny thriller z izraelskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o vytrvalom detektívovi, ktorý verí, že brutálnym vrahom malých dievčat je hlavný podozrivý, miestny učiteľ, čo ale nikto nevie dokázať a tak sa to rozhodne ukončiť po svojom. O učiteľa má ale záujem aj otec poslednej obete a tak sú nútení spojiť svoje sily a dostať z neho priznanie a informáciu o ukrytej hlave dievčaťa, ale nie všetko im vychádza podľa plánu a navyše dochádza aj k pochybnostiam, či je podozrivý skutočne ten pravý. So spracovaním som nadmieru spokojný, zápletka síce pôsobí úplne klasicky, ale v tomto prípade je podaná predsa len trochu inak. Aj napriek tomu, že dej sa približne polovicu času odohráva v jednej pivnici sa tu je stále na čo pozerať, keďže všetky zásadné postavy a vzťahy medzi nimi sa vydarili, dokonca to pôsobí aj trochu originálne a nepredvídateľne, čo ma teda v tomto žánri dosť prekvapilo, no hlavne bezchybne fungujú oba smery, ktoré si tvorcovia zvolili. A tak viaceré scény majú takú nepríjemnú zlovestnú atmosféru a mimo nich je tu zase výrazná príchuť čierneho humoru, ktorý to ťahá výrazne hore. A k tomu som mal ešte celý čas pocit, že kvalita ide síce pomaly, ale aj tak neustále len hore s tým, že už úvod ma bavil, takže tu sa nenájde nič, čo by ma nudilo a finále sa skutočne vydarilo. Čo sa týka žánrových zložiek, násilie síce nie je až tak výrazné, ale aj tak sa tu nájde pár drsnejších momentov, ktoré potešia, no prednosť tu má predsa len ten humor, ktorý je perfektný, či už dialógy medzi postavami, zapojenie novej postavy do mučenia a plno skutočne dobrých scén, bavil som sa výborne. Herecké obsadenie je na tom dobre, nájdu sa tu síce len štyri, päť výraznejších postáv, ale všetky mi prišli charakterovo a aj herecky pre potreby filmu úplne ideálne, takže tu nemám čo vytknúť. A spokojný som aj s réžiou a technickou stránkou, má to zaujímavú vizuálnu stránku, no hlavne dobre fungujú oba spomínané smery, takže nemám problém. Big bad wolves je teda veľmi príjemné prekvapenie, výborný scenár, zaujímavé postavy, dobrá atmosféra a skvelý humor, takže sa určite oplatí pozrieť. 78%(2.2.2014)

• kinghome

Další film, který měl obrovský potenciál, ale byl totálně posrán. Teda alespoň podle mě, vůbec se mi to nelíbilo a tak trochu mě to obešlo. Jediný pozitivum je to krásný pomučeníčko letlampou, lámání prstíčků a tak dále, jenže to je tak všechno. Já čekal hlášky a brutální černou komedii. Zaznamenal jsem za celou dobu jeden vtip u kterého jsem se zasmál, jinak to bylo spíše nudný, než abych se do filmu zažral. K tomu to vykrádá ostatní filmy a většinu scén a celej ten nápad jsem už někde viděl, prostě nuda, která si nezaslouží být v červených číslech.(1.2.2014)

Inšpektor izraelskej polície, detektív Mickey je poverený vyšetrovaním brutálnych vrážd malých dievčat. Potom ako sa na internete objaví kompromitujúce video z "mučenia" podozrivého páchateľa, prepustia ho zo zboru. On je však presvedčený, že ten koho pokladá za vraha, je práve učiteľ náboženstva z miestnej školy. A nie len on! Sarkastický thriller, so solídnou zápletkou, ktorý miestami dostatočne pobavil. Čo sa hororových prvkov týka, nie je ich priveľa. V podstate skoro žiadne. Záverečné rozuzlenie síce potešilo, no zároveň akosi nepostačilo. Inak musím dodať, že ma zaujali herecké výkony. Na tento druh snímku, skutočne veľmi vhodné, charizmatické ksichty. Napriek tomu, že sa o horor nejedná, spokojnosť - 60%.(8.8.2014)

Hyperbolizovaná legrace. Thriller s nadsázkou. Černá komedie. Říkejte si tomu, jak chcete, ovšem jedno asi jen tak nepopřete - že je Big Bad Wolves dalším výtečným příspěvkem do tohoto výživného a mně velmi lahodícího filmového mixu (dále např. Lovci hlav nebo Ruang talok 69). Násilí je zejména v té druhé (primárně komediální) polovině, kde je ho taky nejvíc, zjemňováno a zlehčováno odbíháním od tématu (tedy mučení) - ať už mučiteli „v tom nejlepším“ volá ustaraná matka, vyruší ho zvuk minutky právě dopečeného korpusu na dort nebo se jedná o etudu s otcem a mnohé další. Vtípky jsou ovšem i slovního charakteru a například u takové debaty o všech mužských tělesných otvorech jsem regulérně vyprskl smíchy. Ale už toho radši nechám, ať z toho taky něco máte a užijete si nějaké to překvapení. Nádhera. Titulky naleznete zde.(23.1.2014)

Škála výrazů, která mně proběhla během projekce ksichtem, by klidně vydala na samostatnou krátkometrážní One woman show! Neuvěřitelně fungující spojení thrilleru, krimi a komedie, domazlené skvělou hudbou a slow-motion záběry, kde sice není komu vysloveně fandit, ale ani koho zatracovat, a i když se tu stojí fronta na mučení, žádná traumata si neodnáším, neboť jak známo - maniaci se bojí zase jen maniaků :-).(20.7.2014)