Dvadsaťročná Samantha žije spoločne so svojou panovačnou matkou, no nevychádza s ňou práve najlepšie. Ich vzťah je komplikovaný kvôli problémovému dospievaniu Samanthy, ktorá všetky ťažkosti rieši alkoholickými večierkami a neviazaným sexom. Avšak po jednej noci s neznámym cudzincom v aute sa všetko zmení. Zo začiatku je presvedčená že dostala pohlavnú chorobu, no časom zisťuje, že je to niečo oveľa horšie a nebezpečnejšie; niečo, čo radikálne zmení celý jej život. (kubqo)

PabloFuentes

Kdyby se všechny postavy nechovaly tak debilně, možná by to mohlo mít i čtyři hvězdičky. Tohle se však nedá. Herečka to zvládla zahrát dobře, ale to chování ostatních. Jako skutečně kdybych viděl někoho v takovémhle extrémním rozpadu, určitě bych hned řešil jeho vztahové záležitosti. Škoda té zbytečné vyvražďovačky na konci. ()

elanius

(71/2014) / Záver, asi najrozporuplnejší part filmu podla komentárov ma osobne moc potešil, ale prezrádzať nebudem. Nápad ako taký za 100 bodov, spracovanie efektívne a dostačujúce. Ináč pre slabšie povahy docela zaberák, nechtíky, krváky, červíčky :). Hlavná hrdinka zo začiaktu chrumkavá, ku koncu až moc prepečená :) (8/10) ()

lennyd

Samantha si užívá život plnými doušky. Sexem se svojí přítelkyní i alkoholovými večírky. A právě na jedné takové akci se opije více než je zdrávo, a stráví pár horkých chvilek s neznámým cizincem (chlapem). Druhý den ji sice není nejlíp, ale to přičítá kocovině. Jenže problémy nejenže neustávají, ale začínají se prohlubovat, a Samantha je přesvědčena, že chytla nějakou pohlavní nemoc. Ale skutečnost je mnohem horší ... Až do posledních asi 15 minut mně film docela bavil. Fyzické chátrání hlavní hrdinky je ztvárněno moc hezky, a sem tam jsem měl potíže udržet žaludek na místě (to byl ale záměr filmařů). Poslední čtvrthodinka ale film přenesla do úplně jiného světla a přiznám se, to mi moc nesedělo. Hlavní herečka mi přišla docela sympatická, a chudák holka si při natáčení asi docela užila :). V komentářích zde několikrát zmiňovaný Thanatomorphose jsem ale zatím neviděl, takže možná hodnotím lépe, než si tento film zasloužil... ()

Yoda sama

Takže... stala sa z nej zombie keď ju vytrtkal zamestnanec márnice? Očividne to nieje dôležité, ale je to fajn natočené, maskérska práca je vskutku oku (ne)lahodiaca, nakoľko každý pohľad na Sam prevracia žalúdok o pár polôh nabok ale inak dobre, viem si predstaviť aj horšie. ()

zdenny

Film o tom, kterak se holka proměňuje v něco jako zombie po tom, co se vyspala s neznámým klukem na diskotéce. Poučení? Nespěte s náhodnou známostí na jednu noc. ()

lykan9

Contracted je přesně ten typ hororu, který není mým šálkem čaje. Jedná se o horor založený na odpornosti a hnusu, ale na druhou stranu se nedá točit horor o proměně člověka v odpornou zrůdu bez toho aniž by takové hnusné scény nebyly použity. A byly použity dobře, protože ve mě vyvolávaly pocity, jaké ve mě vyvolávat měly. Nechci se už na tento film v budoucnu dívat (pozn. dvojku možná ještě dám), ale pro ten typ fanoušků, co má tento druh hororového žánru rádo, tak jsem přesvědčen, že budou nadšeni. ()

Kalidor_

Na Contracted oceňuji pečlivou gradaci "proměny" a vůbec celého filmu, nekouknul jsem se ani jednou kolik zbejvá do konce což se dá brát jako pozitivní ukazatel. K 5-ti * zbýval jen kousek, možná jsem naivně čekal, že z ní bude Vetřelec nebo Donatella Versace :-) ()

zolo23

Vcelku zaujímavý námet avšak s príšernými hereckými výkonmi, hlavne teda vedľajších postáv. Nepochopené správanie sa Samanthy po zistení nemoci ma docela nasieralo. Veď keď zistím, že niečo nie je v poriadku a následne niekoľkokrát povie mame, že sa nič nedeje resp., že je všetko v pohode....hrôza. Mrzí ma fakt, že sa skoro vôbec nedozvedáme o postave prenášača, takto čisto len sledujeme premenu Samanthy do konečnej podoby. Ponaučenie ? Keď si raz lesba, zostaň lesbou :) ()

Jello Biafra

Mladá lesba sa nakazí pohlavnou chorobou a začne sa pomaly rozpadávať. A to nielen fyzický ale aj psychicky. Zhruba prvá polovica filmu je správne nechutná a je to poctivý splatter horor jak sa patrí. V druhej polovici (ako to už tak vo väčšine nových hororov býva) však tempo filmu začne upadávať, pôvodná hustá atmosféra sa stratí a z filmu sa nakoniec stane tuctová vyvražďovačka so zombie pointou. Film zrážajú k podpriemeru aj nesympatické postavy ako napríklad vymletá matka hlavnej hrdinky, ktorá si myslí, že jej dcéra fetuje, pritom je očividné, že jej problémy sú ďaleko horšieho rázu. Z postáv je tu ale vyložene nechutná postava priateľky hlavnej hrdinky, ktorá vo filme otvorene vyhlasuje že nenávidí mužov. No aspoň že počas filmu dostane čo proto. K filmu sa dá dodať snad už len, že potenciálnemu divákovi vezme nielen chuť do jedla, ale aj chuť na sex (scénka s červíkmi). Jedno je isté: druhý raz už to vidieť nechcem. ()

Forsberg11

Kanadský kúsok na mňa zapôsobil o niečo viac a dal som mu štyri packy, preto hodnotím tento americký pokus o vyobrazenie nechutnej transformácie tela a duše práve o tú jednu hviezdu nižšie. A to hlavne pretože tam kde Thanatomorphose pôsobí na diváka temným, ubíjajúcim a depresívnym tempom pomaly sa tiahnuceho príbehu cez niekoľko dní, počas ktorých postupujúca choroba rozkladá telo mladej ženy zaživa, Contracted trochu zaostáva. Niekedy až zbytočne odbáča od samotnej pointy (čo je pre mňa v tomto prípade jednozačne samotný akt rozkladu) k nudným a trápnym vyplňujúcim scénam v podobe vzťahov mladej ženy, či už k lesbickej priateľke, matke, alebo kamarátke. A práve možno to, že je s čím Contracted porovnať, a to priamo z tohto roku, je pre jeho hodnotenie najväčšou smolou. Nebyť totiž vynikajúceho a nechutného Thanatomorphose, zrejme by mnoho užívateľov hodnotilo tento kúsok minimálne o jednu hviezdu vyššie. Inak tieto dva filmy majú okrem námetu spoločné oveľa viac vecí: nechutný sex (tentokrát nie orál, ale červíky), divnú hlavnú hrdinku (tu vyhráva jednozačne Contracted, čo sa krásy týka) a koniec v podobe zošalenia mladej ženy a zabitia ľudí z jej okolia. Áno, príbehovo je síce Contracted omnoho ďalej ale čo už...., ja som skôr na to gore... 60 %! ()

herr_carter

Příjemné překvapení...i když ono v rámci žánru asi není radno používat zrovna takovéto přirovnání, každopádně mi byla naservírována zcela netradiční porce hororu v podobě přeměňující se (původně) krásky v hlavní roli. Tady je vidět, že i bez použití speciálních efektů a desítek amputovaných končetin může husí kůže vznikat i zcela za jiných podmínek, sem tam mě fakt mrazilo..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Je sice pěkné, že je Contracted tak moc spojován a porovnáván s Thanatomorphosou, ovšem já si nemyslím, že je to úplně smysluplné spojení, neboť krom podobného námětu, týkajícího se postupného rozkladu ženské tělesné schránky, nemají tyto dva snímky opravdu absolutně nic společného. Zatímco Thenatomorphosa je totiž skutečně především hodně undergroundová, téměř bezdějová záležitost, plná explicitních a fakt až zvráceně nechutných záběrů, tvůrci Contracted se snažili přeci jen o profesionálnější a pro širší publikum stravitelnější podívanou, se zápletkou, jednajícími postavami a dalšími prvky, řadící jej přeci jen do „přístupnější“ produkce. Čímž ovšem nechci tvrdit, že nejde o úlet, i zde se totiž nachází pro žaludek pár opravdu nepříjemných výjevů, nutno ovšem podotknout že pro fanoušky gore velmi oživujících a i celá ta myšlenka je vážně drsná a pro slabší povahy nepřijatelná. Každopádně, to že to má sice nějaký děj, postavy a smysl ještě ale neznamená, že je to nějaká výhra. Eric England přes veškerou snahu totiž natočil laciný, hloupý a nezajímavý film, s partou nevýrazných a nesympatických herců, bez atmosféry, s kopou nesmyslných scén, bez spádu a vlastně tomu celému svému projektu nedokázal vtisknout nějaký svůj vlastní „ksicht“. A tím třeba právě Thenatomorphosa disponuje. ()

Brion.y

Nieže by som od filmov vyžadovala nejakú extra logiku, to fakt nie. Ale keď dôjdete k doktorovi s krvavými očami, odpadajúcimi nechtami, nejakou rozširujúcou sa "vyrážkou" a keby sa mrkol na isté miesta, tak ho naviac čaká bonus v podobe červíčkov, myslím, že by ho zrovna čakanie na výsledky odberu krvi ktovieako netrápilo. Holt, dúfam, že ho hlavná hrdinka došla ešte pozrieť aj po skončení filmu, mohla by sa na tie výsledky len tak pred jedlom spýtať :D Inak to bolo celé mizerné a v momente, keď to konečne začalo byť zaujímavé, tak nabehli záverečné titulky. Nie, ďakujem, neprosím, tento počin by totiž nezachránila ani fľaška slivovice dávkovaná popri pozeraní. ()

iXtr3m3

Nemám problém s horormi, ale toto nebol klasický horor, toto bola len bohapustá nechuťárna. Nemyslím teraz to, že by bola nepozerateľná, technicky spracovaná skvele, ale ide o to, že tu šlo len o efekt znechutenia, nie vystrašenia. Všetko to bolo technicky dokonalé, ale umelé na efekt jak sviňa a takéto filmy nemám moc rád. To ako keď niekto urobí film len za cieľom získať oscara a nie pobaviť diváka. Toto malo diváka šokovať, ale nič iné nepriniesť a to jednoducho nestačí. ()

LittleMonste

Pro mě rozporuplný film - výborné ztvárnění psychického rozložení a tělesných změn. Postavy se chovají opravdu hloupě a ty co už nějakou logiku pochytili vzápětí zemřou. Herecké výkony (na neznámé tváře) velmi dobré. Za mě slabší 4* a těším se na Thanatomorphose (72%) ()

Krabak

Co se týče nápadu po obsahové stránce, tak vskutku výborný. Co se týče zpracování, tak hodně slabé. Plno nevyřešených věcí, které bych v průběhu filmu opravdu rád měl objasněné. Bohužel hrozně moc nelogičností (já dostat takový humus, tak se plazím v první nemocnici po kolenou, aby mě tam hned přijali a začali léčit...) a koneckonců i chyb v tom filmu. Divím se, že si režisér nevšimne různých použitých čoček ve finální fázi nemoci, když si toho všimne někdo, kdo za to nedostává zaplaceno... :-/ Tak či tak pro mne zklamání. Bohužel v poslední době už po xté napíšu... skvělý nápad, ale dalo se z toho vytřískat tisíckrát víc.--->40% ()