Dvadsaťročná Samantha žije spoločne so svojou panovačnou matkou, no nevychádza s ňou práve najlepšie. Ich vzťah je komplikovaný kvôli problémovému dospievaniu Samanthy, ktorá všetky ťažkosti rieši alkoholickými večierkami a neviazaným sexom. Avšak po jednej noci s neznámym cudzincom v aute sa všetko zmení. Zo začiatku je presvedčená že dostala pohlavnú chorobu, no časom zisťuje, že je to niečo oveľa horšie a nebezpečnejšie; niečo, čo radikálne zmení celý jej život. (kubqo)

katasta

Námět pěkný, ale nic dalšího na tom dobrého není. Herci jsou snad nejhorší co jsem kdy viděla (nebo alespoň za hodně dlouhou dobu, protože horší výkon nepamatuju). Konec je fakt k popukání... nebo spíš k pláči... co má kdo radši. No, naštěstí je to docela krátké, takže se člověk nestihne nudit, i přes tu hrůzu, co vidí :-) ()

Freemind

Je cosi shnilého v dvadsaťročnej Samantě. "Contdracted" je velmi milé, hnusné překvapení - překvapivě kompaktní, sympatický indie horůrek, který si na nic nehraje a vše v něm drží hezky pohromadě. Na rozdíl od hlavní hrdinky. ()

kaylin

Jak se příběh blíží ke konci, uvědomujete si, jak byl England zoufalý a jak už nevěděl, co tam dát. Snímek se mu začíná rozpadat pod rukama, herecké výkony tomu moc nepomáhají, a nakonec „Contracted“ končí jen jako ošklivý obraz toho, co se z té holky stane. A to jak fyzicky, tak psychicky. No jo, tohle je prostě ukázka toho, že kondom vám může zachránit život. A nejen vám, také všem vašim blízkým. ()

Hamaradža

Thanatomorphose (2*) sa vyberala artovejšou cestou, škoda že príšerne nudnou a prázdnou (pre mňa bola sklamaním na plnej čiare), zaujímavá bola iba pudovou i vizuálnou surovosťou a pôsobivým záverom. Contracted sa uberá diváckejšou cestou, vizuálne je omnoho lákavejšia, obsahuje asi päťkrát viac deja (hoci je o 10 minút kratšia) a keby bol scenár o niečo menej tínedžersky tápajúci a viac ujasnený, keby neboli všetky vedľajšie postavy tak strašne otravné (hlavná hrdinka super), keby si požičal od Thana trochu viac tej artovej nahoty a hnilobného puchu, keby sa všetky klady týchto dvoch filmov spojili, mohlo by ísť o minimálne 4hviezdičkový nezabudnutelný zážitok. Takto ma obidva snímky iritovali - každá trochu inak. Záver (REC 0?) prekvapujúci a dobrý, hoci netuším čo mal znamenať. ()

j.bena

Červi? Vážně to byli červi, co z ní vypadlo! Tak tahle vzpomínka na film mě zůstane v hlavě už na vždy... ()

peiton

Doteraz mám v čerstvej pamäti série hororov z 90.rokov.Od tej doby mám pocit,že pri žánri horor sme boli svedkami skutočne obrovských zmien-posunov vpred.A pomaly odchádza r.2013 a sním je tu priestor hodnotiť Contracted,u ktorého som opäť svedkom toho ako scenárista a režisér v 1 osobe Eric England nechal pochovať v čase to,čo sa v základe javilo ako chutný hororový kúsok.Ale žiaľbohu,žiadna chuťovečka či posun vpred sa nekoná.Snímke dominuje 1 hlavná téma okolo ktorej sa po celú stopáž skoro vôbec nič nedeje apropo,nedeje sa tam toľko čo by akokoľvek mohlo byť pre moje zvedavé hororové ,,JA" ako tak zaujímavé a uspokojivé.Záver absolútne nedotiahnutý alebo akoby odstrihnutý z reťaze.S takýmto niečím sa moje baživé oko po šťavnatom,modernom horore nechce uspokojiť a ani neuspokojí.Sklamali ma. ()

zbyshek

Pořádný nářez, který vypadal na začátku úplně nevinně. Jeden by nevěřil, co se může stát po jednom "zavrzáníčku". Jinak dějově brilantně vyladěný horror. Bylo celkem bolestné vidět půvabnou Najarru Townsend, jak se věrohodně mění na stvůru, za kterou se v klidu dala považovat, díky skvělé práci maskérek. Na druhou stranu občas byly vidět určité nedokonalosti, ale to se dalo přehlédnout vzhledem k chladnokrevnosti finální části filmu. To jak to skončilo se mi opravdu zamlouvalo. Ne, že bych nefandil hlavní hrdince, ale každá zábava něco stojí. Některá stojí třeba jen pár vlhčených ubrousků, některá má cenu zubů,nehtů, vlasů a následně i změny "povahy". Takový je život, 80%! ()

Havaj8

Tak tenhle kousek se mi zabral pod kůži neskutečně. Je to něco, co by měl vidět snad každej, varování proti nechráněnýmu sexu. Naprostá fyzická deformace krásný mladý holčiny a jak je to den ode dne stupňovaný, horší a horší. V jednu chvíli to dokonce bylo až nechutný, kam až zacházeli, ale joo, vymyšlený je to působivě. I ten příběh tam fungoval, jediná škoda byla, že neřekli, co to bylo za frajera, jestli ňákej přenašeč. A konec, kdy se dozvíme, jak vzniká zombie apokalypsa, no zanechalo to na mě takový následky, že sem pořádně nemoh ani usnout, jaký sem měl depky. ()

Rodriguez

Člověk neuvěřitelně dlouho čeká, co se bude dít. A na samém konci si řeknete: "Sakra, proč jsem na tu pí*čovinu vůbec koukal?" I to samé jsem si říkal já....snad jsem čekal na zombie??? 15% ()

dubinak

Nejhorším nedostatkem, nebo možná spíš přebytkem je tu totálně zbytečně napatlaný scénář, moc zaměřený na zdejší vztahy, nesoustředí se tolik na divné symptomy hlavní hrdinky a radši hledá, kdo s kým, co s čím, i přes to, že nás, nenažraný úchyly, to vůbec nezajímá. Proto pro mě bylo Thanatomoprhose jednoznačně intenzivnější, zajímavější zážitek, už jen proto, že hrdinka nevycházela pryč z bytu a s lidmi se skoro nestýkala, takže nám byl celou stopáž servírován jen to, jak jí odpadávají z těla různé části. To tady chybí. Navíc Contracted šíleně pokulhává v jednání postav. Holky radši budou řešit to, která tu druhou podvádí víc, než aby jim přišlo divné, že té hlavní zčernaly zuby na uhel a oči, že má nějak zarudlé. Bohužel, chtěla jsem dát tři, ale tohle dementní chování nestrpím. ()

animaxis

Začalo to celkem slibně. Nejdříve to bylo takové "zajímavé" a hlavně vás dál zajímá co se bude dít s hlavní postavou. To asi měl být účel a taky se to splnilo. Jenže pak se to začalo tak trošku zhoršovat až se to na konci vážně zvrtlo. Ano, tím koncem myslím poslední minutu. Debilněji ten konec snad ani vymyslet nemohli! Myslím že kdyby film skončil jen o minutu dřív tak bych dal o hvězdičku víc. Konec mě zklamal z toho důvodu, že celý film se vyvíjí zajímavě a zajímá vás co se stane dál. Jaký konec čeká hlavní postavu atd. Jenže oni z ní nakonec udělají pitomou...! No, shlédněte film a asi mě pochopíte i když jste dali vyšší hodnocení než já. ()

SHI-SHA

Hodně intenzivní zážitek, který nesedne každému (proto taky to nízké hodnocení). Pozitivně hodnotím plot twist na konci, i když jsem ho od poloviny filmu tak trochu očekával. Naopak neodpustím nedotažený scénář, který se lenivě vyhýbá otázkám "kde, co a proč". ()

Nivenx

Rozhodně spokojenost, parádní režie, scénář taky dobrý a herečka hrála taky v pohodě a rozpadala se do "krásy". 60% ()

Radiq odpad!

Nízkorozpočtová (což by ani nevadilo) nudná (to už docela vadí) sračka (a to vadí hodně). Nic moc masky, nic moc děj, nic moc herci, nic moc nechutny, nic moc dialogy, nic moc promyšleny, nic moc gore efekty, stupidní postavy. Posrat záchodovy prkynko a tiše zmizet by byl lepší plán, než se koukat na tenhle film... A jinak americká národní fóbie před nechráněným pohlavním stykem se šíří a šíří, co? ()

Khumbac

Ale jo ta finální závěrečná scéna se povedla, pecka, přihazuji za to hvězdu hore, aji za kameru. Teplajzna to neměla jednoduché. ()

tatanapope

Na začátku nekrofil, co píchá mrtvolu, pak si to rozdá na párty s obyčejnou holkou a ta se prakticky začne za živa rozpadat. Bylo to dostatečně nechutné a hnusné, aby to bylo právém označené za horor a jsem velice ráda, že zombie se s ní stal až na závěr, protože jinak by mě to ani s poloviny tak nebavilo. Viděno v rámci Výzva 2015 od PetrPan ()