Dvadsaťročná Samantha žije spoločne so svojou panovačnou matkou, no nevychádza s ňou práve najlepšie. Ich vzťah je komplikovaný kvôli problémovému dospievaniu Samanthy, ktorá všetky ťažkosti rieši alkoholickými večierkami a neviazaným sexom. Avšak po jednej noci s neznámym cudzincom v aute sa všetko zmení. Zo začiatku je presvedčená že dostala pohlavnú chorobu, no časom zisťuje, že je to niečo oveľa horšie a nebezpečnejšie; niečo, čo radikálne zmení celý jej život. (kubqo)

johnywalker

A tak proč ne? Takových filmů moc není a poprali se s ním suprově. Jen se furt nemůžu rozhodnout jestli je dobře nebo špatně, že nerozvedli linii do větších rozměrů (viz. J.B. nebo po závěrečné scéně)... ()

drankeryth

To musi byt hnusny pocit, ked clovek odumiera zaziva. Nechcel by som byt v jej kozi, odporne. Zo zaciatku to zacalo nevinne, ale cim sa to ponaralo viac do deja, tak to bolo stale horsie a horsie pre nu. Mne sa ten vyvin nakazlivosti pacil a nebolo to splacane krizom krazom bez zmysluplneho deja, co sa to tam deje. Ani zaver nebol zly, ak som to spravne pochopil, tak sa z nej stal krvilacny zombik, ktory tuzil po vrelom objati, aby sa mohla krasne a hlboko zaborit zubkami do krku zivych ludi:) Zaujimalo by ma, co by sa odohravalo dalej, keby film mal pokracovanie. Ci sa im ju podarilo zabit, alebo nebodaj nakazila dalsich? A peklo by pokracovalo v sirokom zabere, co najviac nakazit nevinnych ludkov. ()

agassi68

Keď pretočíte žvásty, prižmúrite oči nad nelogickým správaním prakticky všetkých zúčastnených, ostane vám pár minút, v ktorých čakáte, čo sa z vreca vykľuje. A dočkáte sa :) ()

fr3ak

Ač k tomu byl námět jako stvořený, tak se vlastně ve filmu nic vyloženě nechutného nestalo, ale o to tu vůbec nejde. Rozklad pohledné dívky je tu brán i z roviny psychologické (i když tady to paradoxně trochu skřípe) a nijak výrazně se netlačí na pilu. V rámci žánru rozhodně nadprůměr a aspoň pro mě milé překvapení. ()

Rockerman

Mladé, ale velmi nesympatické děvy a obrovská nuda! To je k vidění po téměř celých 84 minut. Jediná hvězda za červíky! ()

Rathalos

Waaaaaau,milujem horory,kde sa clovek alebo ludia menia v dosledku nejakej choroby,hmyzu,zvierata,ktore ich ustiplo,uhryzlo alebo nieco podobne,bolo to nechutne a tie postupne zmeny boli dych vyrazajuce,Najarra Townsend bola skvela,aj dvojka sa mi pacila...:-) ()

domirovec

Contracted je film, který je svým vcelku dobře fungujícím nápadem velmi podobný Thanatomorfóze, což byl však film, který alespoň pro mě osobně působil jako levně natočený a levně provedený počin, který mne moc tedy nezaujal. Ovšem Contracted působí i přes jeho velmi podobný nápad zcela odlišně. Celé je to ve své podstatě detailní pohled na rozpadající se tělo mladé dívky, která nemá celou dobu skoro vůbec ponětí, co se to děje. Jsem však zvědavý na druhé pokračování z roku 2015, tak snad to nebude odpad. Tohle však působilo docela slušně, ovšem zároveň se nejedná o nic, na co bych vzpomínal ještě dlouhou dobu. 3/5 ()

emdvojka

Takže takto nejako by to mohlo začať. Hm. Mne sa tento nápad páčil. Aj keď vysvetlené bolo málo, i tak je pochopiteľné čo tým chcel autor povedať. Zaujímavý počin. ()

Vabr

Na školním výletě nebylo co dělat, tak mě zachránil od destruktivní nudy tenhle film. Překvapivě nebyl tak cheap, jak jsem myslel. Mělo to slušný tempo a nechutný to bylo dost (jsem si dával pozor, aby mi zrovna někdo nekoukl na chatce přes rameno do mobilu a neviděl tohle 😄). Nikde se film neplácal, hlavní herečka hrála hodně dobře a jediné, co bych zkritizoval je konec, kdy se z ní stane spíš zombík 😂 a Riley s ní p*chá, i když očividně vypadá děsně. To už bylo dost přitažený za vlasy. Vyhodnocení: Netuším, k čemu tohle potřebuje dvojku ()

Polnoch

celý film výborný, napínavý a znepokojujúci, skutočne som sa chystal dať 4 ale ten koniec asi najdebilnejší, aký mohol byť ()

Wann

Psychologický thriller s hororovými prvky. No... film je technicky dobře zvládnutý a vizuálně velice působivý ale něco mi tu chybí. Myslím že pár nechutných scén tuhle lesbickou pohádku nezachrání. Herecké výkony jsou ovšem výborné... Když bych tento film bral jako drama, potom bych neměl problém jít s hodnocením nahoru ale má to jeden háček... Ono se to snaží bejt něco jako "šílený horor, s ženskou který z kundy lezou červi". V tom případě musim zůstat na tom průměru. Ale i tak... dobrá práce. ()

Drtic

Celkom chytlavá a uveritelne natočená záležitost. Film sleduje mladé dievča ktoré sa rýchlo, a dramaticky mení, a to sa tady podarilo zachytit dost verohodne miestami až prekvapivo čisto desivo. Len škoda, že sa nevyužil celý potenciál príbehu a nič sa tu vlastne nevysvetlilo. Asi som čakal nejaké scifi, ale vieme, že aj toto može byt skutočnost. O to viac potešil záverečný The Walking Dead. Všetko najlepšie vlastne bolo vidiet v traileru a jediné na čo sa dalo tešit bol nejaký ten príbeh ktorý nebol dotiahnutý, a trochu zklamal. ()

bakeero

Lehce natáhnutá epizoda Krajích mezí? TOhle naštěstí nenudí ani na delší stopáži, ale vysvětlení nečekejte. ()

prasokote

A vlastně to nebylo vůbec zlé. Jenom k tomu konci to trochu ztratilo, ale jinak může sloužit jako docela slušné výchovné video pro rodiče, aby poučili své dítka o tom, kterak se hodí ohlídat si na party svý pití. ()

Jaxx84 odpad!

Větší nechutnou uchýlnou zbliťárnu jsem ještě neviděl. Pokud se chcete po tučnější adventní večeři krásně a rychle vyzvracet doporučuji ke shlédnutí. 0/10. ()

mira.l

Průměrný horor. Zpočátku to vypadalo docela zajímavě, ale postupně mě to nějak přestávalo bavit. Nicméně jsem si stáh i pokračování, které je asi ještě slabší. ()

Hellknight12

ozreté obe filmy po dlhej dobe . Za mňa sú obe super. Tieto dve filmy treba brať ako jeden celok a nie samostatné filmy. Herecké výkony v oboch častiach sú kvalitné. Nápad je zaujímavý a dobre spracovaný. Príbeh je pekne rozvinutý v oboch častiach. Príbeh je schválne rozdelený na dve samostatné príbehy aby mohli z jedného filmu spraviť dve filmy. Celý príbeh sa odohráva behom šiestich dní. Je tu o niečo menej nechutnosti ako v Thanatomorphose ale za to to dorovnáva rozvinutejší príbeh. Celkové hodnotenie príbehu ako celku za mňa je 80%. Ako samostatné filmy tiež stoja za to. Contracted Phase 1 dám 70%. ()

Zombiepod

Komentár môže obsahovať spojlery. Celkom zaujímavý a pre mňa doposiaľ nevidený námet, ktorý v béčkovom prevedení nevyzeral technicky až tak zle. Sledovať však 80 minút na postupne hnijúcu ženskú a jej trable s matkou a lesbickou partnerkou, to ide už trochu mimo môjho vkusu. Maskéri sa predviedli v slušnom svetle, ale príbehovo je Contracted takmer nulovým. Dej sa nikam nepohne, zápletka nijak nevyrieši, čo je škoda, pretože atmosféra na to diváka pripravuje celý film. Ako úvod na detailný proces premeny subjektu nula nejakej zombie apokalypsy môže byť, inak sa film nedá príliš vyzdvihnúť. Keď aj taká krátka stopáž výrazne nudí, je niečo zle. ()

Alouette

Samantha na jednom povedeném večírku si zařádí na zadním sedadle auta s neznámým krasavcem. Další dny se s jejím tělem začnou dít děsivé věci. Není to ovšem pohlavní choroba, která jí pomalu užírá... Jemně žaludek zvedající podívaná o tom jak mladá a pohledná slečinka pomalu hnije zaživa. Chtěl jsem se původně mrknout jen na začátek a dokoukat druhý den, páč už bylo pozdě, ale jakmile Sam začala krvácet, nemohl jsem se od TV odtrhnout. Jé, jak já bych si přál pokračování... ()