Šingeki no kjodžin - Season 2

(série)

Epizody(12)

Druhá série úspěšného seriálu Šingeki no kjodžin (2013). Eren Yeager přísahal, že vymýtí všechny Titány. Jenže v lítém boji o svůj život se stává tím, co nejvíc nenávidí. S nově nabytými schopnostmi bojuje za svobodu lidstva a brání jejich poslední útočiště. Po hořkosladkém vítězství nad ženskou titánkou nemá Eren žádný čas k odpočinku: Zeď Rose byla proražena. (Scalpelexis)

Modano

Tak já nevím. První řada byla takřka bezchybná. Mělo to hlavu a patu, tajemství titánů nás nechalo pěkně v napětí. A to pokračuje dál i do druhé série; s každým dalším dílem se dozvídáme víc a víc, zjišťujeme šokující pravdu o některých postavách. To funguje skvěle. Tvůrci dokonce vymysleli skvělou postavu The Beast Titan, která zase načíná další tajemství titánů. ALE. Jak už to u anime bývá a setkávám se s tím hodně často je fakt, že je zde přemíra dlouhých dialogů, které ke všemu nikam nevedou a je to jen zbytečné tlachání o emocích, cti a já nevím čeho všeho, což vídám v každém druhém anime. Eren je sice možná hlavní postavou, ale jak už nás naučila první série, rozhodně to není někdo koho bychom si měli nechat přirůst k srdci, což se v druhé sérii jen potvrzuje, protože je zde ještě víc arogantnější a otravnější než kdy dřív. Děj se i přes poměrně velký počet nových informací táhne jako nudle z nosu. A snad nejhorší je, že tvůrci dělají doslova všechno pro to,aby se ten děj náhodou neposunul trochu rychleji někam dál a stále házeli klacky pod nohy lidské rase. Nicméně věřím tomu, že konec série nám všechno tohle vynahradí a dostane se nám velkému odhalení. ()

martingazo

Druhá série má problém v tom, že i přes svou mnohem kratší stopáž má v první polovině pár hluchých míst a nedokáže tak silně upoutat. To vše se ale v půlce zlomí a servírují se jedny epična za druhým a nejen jedna, ale rovnou dvě z nejlepších scén z celého anime se nachází právě zde. 8/10 ()