• Scalpelexis
  ****

  Nejočekávanější, již mnohokrát odložené, pokračování v rámci anime světa je konečně na obrazovkách! Spousta z nás ty 4 roky nemohli samou nedočkavostí vytrpět, pustili se do mangy, ale narozdíl od Starletky jsem ji dropnul. Už pro mě mírně hyplá první série mi nabídla sic neskrývané řešeto a graficky nádhěrne provedenou adaptaci, ale krom toho ryze průměrný zážitek. Dvojka měla před sebou velmi obtížnou úlohu to napravit, protože právě ona předloha skýtala si kvalitní, za to vratký materiál s nejistou podpěrou. Zprvu si nejde nevšimnout, že se na jistotu vrátilo k zavedenému, resp. co fungovalo v sérii minulé. Na nic se nečeká, krev nám skrápí políčka do té doby ovládaná lidmi a vyloží se na stůl hned několik klíčových otázek. Studio WIT se výtvarně nikterak neodklonilo od své předešlé sezóny, jen navrch přidává dodatečné CGI prvky (u extériéru s koni to až tak nevadí, ale jeden konkrétní titán to hodně odskákal), takže se kocháme z vizuálu stále do aleluia (kredit jde navrch detailnímu stínování) v onych morbidních výjevech titanního stravování a motivech piruet, salt a vzdušných tanečků čety v zelených. Nejde než jen kvitovat zkrácení na 12 dílů, které zapříčinilo větší hustotu důležitého probraného materiálu a zajistilo, že vyjma 2. prapodivného dílu jsme se konzistentně posouvali skrz další důležitá odhalení a neměli čas na řešení jakýchkoliv osobních moresů či vyřvaných výlevů, kterými v 1. sérii byly konkrétní postavy velmi profláklé. Emoce prosakují z plátna stále silným proudem, ale krom vrcholné 6. epizody už jsme těch skutečně ultimátních, zapamatováníhodných momentů naneštěstí byli ušetřeni a tak jsmě svědky pouze solidně důstojné podívané. Znechutil mě špatně napodobený opening a z endingu jsem měl zvláštně bizarní feel. V konečném zučtování se dlouho očekávaná 2. série poprala s vkládanýma nadějema víc než zdatně a nejde hovořit jinak než o úspěchu. Slušné 4*.(2.4.2017)

 • Hitman_47
  *****

  Neuvěřitelné, jak si nějaký seriál dokáže udržet pořád stejnou úroveň epiky a totální badassery .... opět nabušený OST a i pár nových zjištění. Produkce je top notch, nicméně je škoda, že to celé uteklo tak rychle. 12 dílů je málo, teď zase čekat rok na sérii třetí. No .. alespoň to čekání stálo za to!(1.8.2017)

 • Ryuuhei
  ***

  S druhou sérií rozhodně nejsem spokojený tak, s jako zatím nepřekonanou první. Co mi hlavně vadilo, byla půlka série flashbacků (a taktéž flashbacků ve flashbacích) zaměřujících se zejména na postavy, které mě osobně vůbec nezajímaly. Ony jakože byly v ději svým způsobem důležité, ale stále mám pocit, že jsem se třeba zrovna o „Christě“ nedozvěděl vůbec nic a vyprávění stylem „jsem stejná, jako ona“ mi zrovna dvakrát nesedne, protože zkrátka nic nevysvětluje. Akorát tedy zdržování od postupu v ději. O to zajímavější bylo odkrytí pravdy za tím, kdo je Colossal a Armored titan, na což jsem čekal celé ty roky a díky úspěšnému vyhýbání se spoilerům si alespoň ohledně Colossala zachoval menší překvapení. Druhá polovina tedy i dobrá, nevyhla se zajímavé akci, napětí a náznakům té „pravdy“, po které hladovím a která mě také jako jediná žene v této sérii kupředu. Jinak by mě už ty občasné „epické“ proslovy a uřvaný Eren docela lezli na nervy (jakože lezou stále). Opening opět skvěle chytlavý a ending tentokrát pracuje s až zvláštní atmosférou. Vizuálně opět špička, sem tam nějaký ten 3D model vůbec nevadil. Stránce zpracování bych tedy rozhodně neměl co vytknout. Jenže jak říkám, oproti doslova epické první sérii to byl dějově dost velký úkrok stranou a spíš takový trailer na to, co má teprve přijít. Teď jen doufat, že ty docela dobře nastřelené cliffhangery (zejména ten úplně poslední) v další sérii prorazí. Jinak se o osud SnK upřímně docela bojím. Naštěstí, budeme čekat jen rok. 65%(20.6.2017)

 • Jeoffrey
  ****

  I druhá série si zachovává většinu atributů, pro kterou jí její fanoušci milují a navíc začíná konečně servírovat odpovědi na spoustu otázek, kterou nám první série přinesla. Druhá série má i mnohem lepší drive, víc zajímavých zvratů a jasně naznačuje, že úvodní tíseň a snaha o přežití je sice stále přítomná, ale že za vším tím se skrývá mnohem větší hra, že tohle není jen brutální vyvražďovačka a obyčejný akční survival, ale že je zde i mnohem komplikovanější příběh na pozadí, než by člověk původně čekal... No a tohle se mi líbí, ta představa mě hodně láká a začalo mě i bavit spřádat teorie jak to vlastně je a mám už i docela slušnou představu, co se to tam vlastně děje. Tedy po stránce akce nemám co vytknout, po stránce příběhové bych sice pár drobností našel, ale jinak převládá naprostá spokojenost... Tak proč jen 4*? Protože to co mi vadilo v první sérii mi vadí i tady, tedy fakt, že spousta věcí je dle mého přehrávaná a dělaná na efekt a že mi spousta postav prostě pořád připadá nesympatická. Postavy mnou oblíbené z první série nedostaly příliš prostoru, až na Sashu, která se projevila jako něco víc, než jen komický element, zda to bylo dobře, nevím ještě dnes... Ze vší té spleti emocí a vztahů, které nám autoři servírovali, mě nakonec asi nejvíc bavilo sledovat Ymir x Historia, což bych rozhodně nečekal.... Takže ani druhá série mě neuhranula tak, že bych s napětím čekal na každý další díl a ten trávil nalepený na obrazovce. Dokonce to ani nebylo první anime, které jsem si v sobotu ráno pouštěl. Ale rozhodně mě to zaujalo i bavilo a jsem zvědavý, jak moc se mé teorie blíží pravdě a vůbec co přinese 3. sezóna. 8,3/10(19.6.2017)

 • Fordzy
  *****

  Čekali jsme dlouho, předlouho a jako jeden ze statečných jsem odolal pokušení čítati mangu, takže všechny plot twisty si náležitě užiji. První díl, nepřekvapivě začíná přesně tam kde skončila první série. Pokračuje v nastoleném trendu, předkládá nějaké to nepostradatelné mluvení, nádhernou akci a hned se na diváka valí další plot twisty a nové postavy. Po první díle jsem plně uspokojen a nedočkavě vyhlížím příští sobotu. Jen bych vytkl přítomnost CGI koní, které se do celého stylu nehodí, ale to je bohužel obecně problém dnešních anime. Opening ani Ending svojí kvalitou nepřekvapili (to snad ani nikdo nečekal), ale překvapili přítomností mindfucků a náznaky plot twistů. Zatím plný počet a očekávám, že to tak i zůstane. P.S Byl bych rád kdyby čtenáři mangy nepsali spoilery ani náznaky spoilerů do komentářů :)(2.4.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace