Šingeki no kjodžin - Season 2

(série)

Epizody(12)

Druhá série úspěšného seriálu Šingeki no kjodžin (2013). Eren Yeager přísahal, že vymýtí všechny Titány. Jenže v lítém boji o svůj život se stává tím, co nejvíc nenávidí. S nově nabytými schopnostmi bojuje za svobodu lidstva a brání jejich poslední útočiště. Po hořkosladkém vítězství nad ženskou titánkou nemá Eren žádný čas k odpočinku: Zeď Rose byla proražena. (Scalpelexis)

LeitoSE

Druhá séria je po toľkých rokoch čakania extrémne krátka, no dej naozaj odsýpa rýchlosťou blesku a funguje skôr ako zakončenie pre mňa trochu nedorobenej prvej série. Je tu plno odpovedí a odhalení, ale všetky negatíva, čo boli prítomné predtým naďalej zostávajú. Charaktery postáv sú ploché, niektoré z hlavných postáv si vystačia s jedným slovom na celých dvanásť častí, no výborná hudba a animácia to stále vyvažujú. Našťastie čakanie na pokračovanie bude tentokrát kratšie a ja nebudem musieť čakať 4 roky na 12 epizód. TOP 2 OP jar 2017. 12/12 – 80% ()

Radek.SCH

Oj! Ne že by byla prví série kdovíjak dobrá, ale tohle je vyloženě průser. I přes poloviční stopáž tam je spousta hluchých míst a vysvětlujících flashbacků. A co mě štvalo už v první řadě se tady projevilo v celé své (ne)kráse - neustálý řev místo dialogů, spousta patosu, ubulenost, teatrální umírání. A nikam se to za ty čtyři hodiny neposune. Jen stále to samé hopsání kolem titánů a sekání do zátylků. Toť vše. ()

gumbo

Absolutně ztracené. Děj se sune klasickým systémem "šup z jedné akce do druhé, ať divák nepozná, že nemáme vymyšlené kam to bude směřovat". Ve velkém se porušují "pravidla", která nastavila první série - najednou už nikdo nepotřebuje ničí svolení a všichni si dělají co chtějí (nebo co scénáristy zrovna napadlo, že by mohli dělat). Souboje jsou stále super, jen si mohli odpustit ty CGI koně, to vypadá strašně lacině. A to hlavní odhalení kterého se zde dočkáme, to je tak šíleně dementní. Nepamatuji kdyby v nějakém díle to zásadní odhalení probíhalo na nesmyslnějších místě ve více nesmyslnějším čase a tím nejhorším možným způsobem (šeptáním na pozadí ostatních dialogů), jako tomu bylo tady. Ale co děj se někam posunul, něco se odhalilo a uteklo to rychle. Avšak bylo to o řád horší než první řada. 65 % ()

q66

Stejně špatné jako první řada. Čekal jsem, že alespoň s tím tempem něco udělají, ale ne - je tu jen spousta klišé a patetických keců, děsných postav, sterilní a nenápadité akce, flashbacků v naprosto nevhodných chvílích (které naprosto zabíjí jakýkoliv spád a dynamiku) a dalších symptomů špatných shounenů; popularitu této série asi nikdy nepochopím... kvalita animace je na slušné úrovni, to je jasné - s poloviční stopáží v porovnání s první řadou... kdyby mi bylo 14, tak by se mi to asi líbilo - 3+/10 ()

amim

"The only thing we're allowed to do... is believe that we won't regret the choice we made." Za mě zklamání, a to hlavně z toho důvodu, že se vlastně nic moc nestalo. Kdyby nám těchto 12 dílů naservírovali rok po vydání první série, asi bych neřekl vůbec nic, ale takto opravdu netuším, do kdy chcou seriál ukončit. S touto rychlostí posouvání děje, tak možná za 20 let... Každopádně jinak je to ve skrze stejné jak jednička. Všichni křičí svoje názory, sem tam to proložíme nějakým stylovým útokem na titána a tak dokola a dokola. Stále stojí za shlédnutí, ale bože kéž by se děj někam hejbal. ()

fallanga

Masakrální. Brutální. Emocionální. Akční. Kulervoucí. Jo, to bude to slovo, kterým bych popsal druhou sérii, jednoho z nejlepších anime vůbec. Kulervoucí. Po celkem pomalých prvních třech episodách, které sice byly dobré, ale v kontextu zbytku seriálu trošku zaostávají, přichází kulervoucí mela. Jeden příběhový zvrat za druhým, postavy umírají jako mouchy, všechny episody jsou extrémně emocionálně vypjaté, dříve vedlejší a dost ploché charaktery se dostávají do popředí a rozvíjí se, jak jejich backstory, tak jejich osobnosti, Kromě jedné, trošku upovídanější episody v druhé polovině vám to nedá vydechnout, pořád se něco děje, něco důležitého. Rozvíjí se mytologie světa a ačkoli dostáváme nějaké odpovědi, tak jsou zde stále mraky otázek. Slyšel jsem, že došlo k drobným úpravám v ději, konkrétně backstory jedné z postav je odhalena mnohem dříve, než v manze, ale nevadí mi to. Funguje to dobře. Celkově mě druhá série překvapila, pokud je to možné, tak je ještě lepší než série první. Výrazně zde ubylo epických proslovů, které jsem na první sérii miloval, ale ty, které tady jsou opravdu stojí za to (v tomto ohledu zazářil Erwin). Kromě CGI Collosal Titána je vše skvěle naanimováno a ten dokonalý soundtrack, který jsem tak miloval, je také zpět (včetně Linked Horizon). Celkově si asi nemám na co stěžovat. K první sérii jsem měl jedinou výtku a to bylo špatné použití statické animace. Statická animace zůstává, ale její využití je mnohem lepší. Podtrhuje ty heroické momenty, asi jako v pátém díle první série. Těším se na třetí sérii a mám takový pocit, že během čekání na ni, si tohle ještě několikrát pustím. Opravdu kulervoucí. SHINZOU WO SASAGEYO!!! ()

Kimkong

Zatím (po 10 epizodách) je to horší než předchozí řada. Horší opening, spousta flashbacků. Odhalování titánů není tak kulervoucí jako v řadě minulé. Všechny postavy zůstávají z minulé řady, tady není žádná novinka. Uvidíme, jak to dopadne. I přes jistá negativa mě seriál nutí se dívat na další a další díly. ()

Herr_Karotte

I kdyz to stalo za to, nepripadalo mi to jako uplna bomba. Druha serie si drzi podobny raz jako ta prvni a dockame se tu stejne ponure atmosfery a nekolika necekanych zvratu. Pomalu, krucek po krucku se nam odhaluje mysterie kdo jsou a kde se vzali titani... ovsem, nekdy mi pripadalo, ze to bylo az moc pomaly, a co se v prvni serii stuhlo za jeden dil, to v druhe serii je roztahle na dva. Ale na druhou stranu za zhlednuti to urcite stoji. ()

Hedy

Mnohem lepší než předešlá série. Důvod proč je lepší než série číslo jedna je jednoduchý. Je to dvakrát kratší takže je tam dvakrát méně kecání o ničem. I přes to se postavy často uchylují ke zbytečnému žvatlání o ničem nebo naopak žvatlání o tom co se zrovna děje. My všichni vidíme že po vás hází ostatní obry, že jedete na koních, že musíte bojovat atd. Není nutné vždycky začít několika minutový rozhovor na téma o tom jak chce všechny zabít a jak musejí někoho zachránit. Horší situace nastává v době kdy je nutné ukázat rozhovor tří skupin otravných, uřvaných kreténů o té stejné věci. Ještě horší je fakt že celá série začne až někdy pátým dílem. Všechny ostatní díly jsou absolutně zbytečné a o hovně. Shrnutí prvních čtyř dílů je takové: Obří potraty se dostanou za zdi. Skupina lidí co jde varovat všechny vesnice je uvězněná skupinou těch přerostlých fetusů, na rozvalinách starého hradu. Mezitím se koukáme na jakýsi pseudolesbický vztah dvou dívek a prozkoumáváme taje absolutně zbytečné retrospektivy o ničem. Musím se také zmínit o tom že většina seriálu je o ničem. Navíc se dostáváme k dalšímu problému jménem charaktery. Máme zde hlavního protagonistu který nemůže vydržet minutu bez toho aniž by zařval každému do ksichtu jak vyvraždí všechno co je větší než dva metry. Dále je tu ťamanka která by pro něj strčila hlavu do kravské prdele. Nejhorší je ale blonďatý transvestita který všechno co tihle zažijí, komentuje tak dlouho a tak otravně jak je to jen možné. Kvůli tomu že byl děj trošku svižnější a byl trošku o něčem tak dávám nejhorší možné dvě hvězdičky. ()

MartinTerran

Druhá řada navazuje na první, ale vzhledem k dlouhé prodlevě jsem už zapomněl jak to skončilo, ale naskočit se do toho dalo. Jedná se zde stále o boj s titány ale nějak je to stále složitější a složitější namísto aby se věci vysvětlovaly. Ne že by nevysvětlovaly, ale z odpovědi plynou další otázky a už moc nevěřím že se vše vysvětlí. Pořád je to zábavná akční jízda, ale na první řadu to nemá. Opening a ending ve srovnání s první řadou slabý. Hodnocení: 76/100. ()

adamix

Mierny pokrok oproti prvej sérii, aspoň v prípade odstránenia prehnaných reakcii postáv a ich afektu. Ich správanie je dospelejšie, taktika v bojoch je opäť prešpekulovaná a príbeh ako taký je trošku bordel, v ktorom som sa neraz stratil, ale chyba tvorcov to nemusí byť. Opičí titán sa akosi rýchlo vytratil z deja, ale ktovie, možno ho v ďalších sériach vrátia naspäť. Akcia je opäť skvostná. a na tej seriál stavia svoje kvality. Mojou obľúbenou sa stala defenzíva polorozpadnutej veže, kde sa napätie dalo krájať. Aj ten wrestling titánov bol dobrý, ale nemôžem nejako prekusnúť ten rozporuplný koniec. Za mňa spokojnosť, občas to niekde síce škrípe, občas zasa exceluje. ()

StormyWhispe

Tak dlho som na to čakala, tak dlho! A stálo to zato! Poctivo som každý týždeň čakala na novú časť (odvtedy som si to stihla pozrieť už viackrát) a stálo to zato. Čítala som mangu, nešla som do toho na slepo a vedela som, čo sa stane... a aj tak mi to vyrazilo dych. Plakala som, rehotala sa, výskala, tlieskala, prežívala to. Nevedela som si pomôcť. Z napätia ma išlo takmer roztrhnúť. Ale! Konečne som sa mohla vrátiť ku všetkým mojim milovaným postavám a spolu s nimi odhaľovať nové skutočnosti. Ach, nádhera. Neskutočné pokračovanie, ešte krajšia animácia, posun postáv i deja. Neviem sa dočkať 3.série! Ešte že tá má vyjsť už tento rok, inak by ma asi na mieste šľahlo. ()

Scanerior

Druhá série Attack on Titan je famózní. První část představuje zajímavé osobní děje a slušný boj na věži, kde je odhaleno jedno zásadní tajemství. Druhá polovina sezóny je však ještě lepší a přinese jeden zásadní zvrat, který mě neskutečně překvapil, jelikož jsem těsně po bitvě na věži něco takového vůbec nečekal. Opět skvělé intro a brilantní outro, outro druhé sezóny je více než dokonalé. ()

ReaperMan

Seriál má slušnou úroveň, ale dvě věci mě vytáčí a to je přehrávání postav (zejména hlavní postavy) a hlavní postava samotná. Tak extrémně nesympatickou hlavní postavu jako je Eren jsem již dlouho neviděl.Dokonce mi vadil tak, žejsem poslední dva díly jen proklikal Už začínám být na tyhle paličatý hysterický teenagery alergický ()

Sashmen13

Je to anime jak vyšité, o tom žádná, monology, dlouhotrvající pohledy na někoho jak umírá, něco dělá a tak, hodně HODNĚ vzpomínání jak jak to bylo v minulosti a vyvstane ještě více otázek a jen málo jich zodpoví (teda, pro ty kteří nečetli mangu, mezi ně se řadím též) a bohužel docela krátké. Třetí season by měla být ale docela brzo tak rok nebo dva tak snad. Rád bych aby Eren konečně přestal být bitch a někdy použil hlavu a aby chudák Mikasa si přišla na své, ale no, nevidím to příliš pozitivně s tím jak Eren pořád blbne a vyvádí. Asi celkově horší než první season, ale co udělala to musela a snad třetí bude lepší, chudáci animátoři though... ()

Nortizop

O něco slabší, nebo spíš jen o něco dějově pomalejší než 1. série. Čas věnovaný dalším postavám není do budoucna na škodu, ale když už se vystaví příběh, je očekáván nějaký klimax, kterého se úplně nedostává, ale máte pocit, že to snad nějak dopadne v další sérii?! Tajemné a opatrné odhalování pravd tohoto světa, kde si každou informaci musíte trpělivě vybojovat mi vyhovuje a budí ve vás zájem o neznámé. ()

Lightning

Zatím parádička.. přesně to co jsem očekával dle mangy. :-) Těším se dál <3 Nehledě na to, že jsme si počkali přes odklady pěknou dobu, je to zde!! :) A věřím, nezklame a překoná i sebe sama. Komu se líbila 1: season, tak 2. je prozatím najetá stejně tak. :-) ()