Série(5) / Epizody(38)

Rím, rok 27 pred Kristom. Mladý pisár Marcus (Tom Rosenthal) sa zamiluje do svojej novej susedky Cynthie z Británie (Sophie Colquhoun) a aby vzbudil jej záujem, rozkáže svojmu lenivému otrokovi Grumiovi (Ryan Sampson), aby vyčistil prah jej domu, ktorý zašpinili potulné psy. Marcusov kolega a spolubývajúci Stylax (Joel Fry), ktorý svoj voľný čas trávi na divokých orgiách, presvedčí svojho kamaráta, aby Cynthiu pozval na jednu z týchto „neviazaných" osláv bez toho, že by jej prezradil, o čo sa jedná. Grumio sa však o povahe celej akcie nechtiac zmieni Cynthiinej sarkastickej otrokyni Metelle (Lydia Rose Bewley). Stylax, ktorý dúfal, že prevalenie aféry bude sledovať z diaľky, je donútený zúčastniť sa orgií osobne, pretože mu to prikáže jeho šéfka Flavia (Doon Mackichan). Výsledkom je, že Stylax musí bojovať v klietke, kým Marcus sleduje svojho zamestnávateľa, ako sprevádza Cynthiu na orgie... (Incantator)

DandaPiper

Totální komediální špička, kdy se smějete nahlas. Marcus naprosto k zulíbání a Grumio k uřehtání. Opravdu za pět a to seriálům často nedávám, o to méně pak těm novodobým. Tady ale určitě zasloužených. ()

Memesis

1. - 3. série: Naprosto skvělá podívaná plná skvělého humoru. BACHA, SPOILERY! 4. a 5. série: Co je tam Justin, je to slabý odvar. Ve Stylaxově úmrtí se stala chyba. Za mě dohromady 95% ()

Umpalumpa3

Neuvěřitelně se u toho bavím! Hereckému obsazení kraluje Ryan Sampson v roli nic nedělajícího otroka, toho si prostě zamilujete. ()

Allein4

Je to vtipné a s dobrým obsazením. Britský humor ve starověkém Římě je poměrně výstižný a celkově (až na jeden díl první série) je to opravdu zábavné. ()

Baerdeller

O trochu horší Inbetweeners, The. Vlastně jsou si tyhle seriály natolik podobné, že bych si je dokázal i mezi sebou poplést. A ano vím, že se Plebs odehrávají v Bulhars... tedy v antickém Římě. Ty kulisy totiž nejsou vůbec důležité. Máme tu partičku neschopných ťulpasů, kteří chtějí jen (pře)žít a čas od času smočit. Nejlépe s krásnou sousedkou... A to je vše. Nejvíc mě asi zaujaly vedlejší postavy. A to jak stálé (vychcaný domovník Karl Theobald, MILFka šéfová), tak guest stars (Danny Dyer jako gladiátor). Taková nenáročná jednohubka. 3*** ()