Le tre rose di Eva (TV seriál)

• angličtina

Tuscan passion

Toskánska vášeň

Romantický

Itálie, 2012, 50x80 min

Anna Safroncik, Roberto Farnesi, Barbara De Rossi, Luca Ward, Kaspar Capparoni, Paola Pitagora, Euridice Axen, Marco Bocci, Victoria Larchenko, Fabrizio Bucci, Karin Proia, Giulio Pampiglione, Giada Benedetti, Ettore D'Alessandro, Francesco Arca, Elisabetta Pellini, Francesco Castiglione, Luca Capuano, Giorgia Wurth, Licia Nunez, Rocco Giusti, Fiorenza Marchegiani, Nino Castelnuovo, Alfredo Pea, Antonella Fattori, Claudio Corinaldesi, Franco Castellano, Giuseppe Convertini, Tommaso Ragno, Giuseppe Russo, Alessandro Tersigni, Stefano Abbati, Sara Zanier, Claudia Pittelli, Paolo Maria Scalondro, Fabio Fulco, Riccardo Polizzy Carbonelli, Anna Favella, Daniela Poggi, Gloria Radulescu, Corrado Tedeschi, Laura Torrisi, Andrea Pittorino, Mauro Aversano, Gigi Savoia, Serena Iansiti, Licia Amendola, Antonietta Bello, Mario Lucarelli, Gianluca D'Ercole, Andrea Giannini, Daniele Nisi, Dario Felici, Simon Grechi, Alessandro Sciglio, Francesca De Martini, Cristian Flammini, Danilo Brugia, Danilo Regini, Gianluca Caldironi, Simone Colombari, Martina Pinto, Marina Pennafina

Ugo De Rossi

Scénografie:

Enrico Serafini

Kostýmy:

Chiara Ferrantini

Tento čistě romantický seriál je o vášni, touze, zradě a předsudcích. Nechápu, proč někdo hned píše, že je to odpad. Vážně by mě zajímalo, jestli ho vůbec viděli celý nebo alespoň jeden díl. Je z mého oblíbeného prostředí vinic a vinařství, odkud také pocházím. A kdo se stydí za projevy citů, tak by měl zajít k psychologovi.(2.12.2013)

Nie som priaznivcom romantických seriálov ani telenoviel, ale vidno, že všetci čo dali hodnotenie menej ako 2*, sú absolútne lamy vo filmovej kritike a posudzovali to len na oko, aby mali ďalšie hodnotenie vo svojom profile. Seriál je natočený veľmi dobre, technika, výborné obsadenie aj prostredie. Príbeh je obstojný, ktorý má občas svoje muchy - tieto typy seriálov treba brať s rezervou. Napokon skoro žiadny seriál neodráža realitu, tak sa to dá brať aj ako pekná romanticko-tragická rozprávka pre dospelých. Keby sa u nás točili takéto seriály (po takejto technickej stránke), tak by sme boli happy a považovali by sme sa za top filmárov. Najvýraznejším hercom bol Luca Ward, ktorý na svoju rolu sadol ako riť na šerbel. Najkrajšou ženou pre mňa bola Karin Proia. Nemožno neopomenúť ani perfektný slovenský dabing v podaní Jany Majeskej, Reného Jankoviča, Ivana Gogála a ďalších, réžia Pavel Gejdoš.(6.2.2016)