Mercy je napínavý nadpřirozený thriller, který odkrývá dávná rodinná tajemství. Dva problémoví bratři se vydají společně se svou matkou do odlehlého domu, aby se tu postarali o babičku. Snaha pomoci jim ale přinese nečekané pře- kvapení v podobě děsivých tajemství, která jejich babička dosud skrývala. (Bontonfilm)

Hellknight12

Ďalšia Kingovka. Predlohu bohužiaľ nepoznám. Ako nápad a aj príbeh je slušný ako u každej Kingovky ale slabé spracovanie. Herci a aj ich výkony sú fajn. Najviac mi prekáža dĺžka, ktorá je príliš krátka. Film má cca 80min. Sakra prečo to nenatiahli. Príde mi to príliš urýchlene. Atmosféra filmu je síce fajn ale to je málo, keďže príbeh má naviac. Atmosféra sa síce rozbehne ale až ku koncu filmu a až je aj koniec. Veľkú časť sa zaoberá históriou, ktorá nie je využitá na maximum a dosť veľká časť sa zaoberá charaktermi postáv, za čo som rád ale pri tejto dĺžke je to natiahnutá časť s charakterami. Film môžem odporučiť ale iba v prípade, že nemáte čo pozerať. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

ricci.s

Ťažko povedať, komu to sadne a komu nie. Ale u mňa áno. Zaujímavý rodinný horor, môžem povedať, že nie úplne neoriginálny, na tému posadnutosť. Je trochu pomalší, ale napriek tomu nenudí. Tentokrát je v problémoch jedna rodinka, v ktorej začne stará mama vyvádzať nezbednosti a niečo ju posadne. No a tak má vnúčik plné ruky práce a musí vymyslieť spôsob, ako si ju nejakým zázrakom skrotiť. To chudák ale netuší, že o krk ide najviac práve jemu. Opäť tu totiž máme jednu tajuplnú rodinnú legendu. Asi toľko k deju. Ústredný detský hrdina z Walking Dead mi tu príde ešte o niečo znesiteľnejší a rozhodne mu táto rola pristala o niečo viac. Navyše, záverečná 20-minútovka sa pekne vyhrotila, a režisér s atmosférou, príp. s maskami pracovať vie, čo už dokázal v Haunting in Connecticut. Toto síce bolo o štipku slabšie, ale... Proste som rád, že som to videl. ()

dr.horrible

Tomu klišé, jak zle dopadajú filmofania Kingových poviedok sa radšej vyhnem, keďže som videl väčšinou tie najvydarenejšie; Mercy by patrila niekam do stredu. A možno aj nižšie. Ona forma je nevýrazná, obyčajná, jak Tv film. Spočiatku evokujúc nostalgický príbeh z dediny, prejde k psychológii, ktorej sa venovať ani nezačne, až ku strašeniu, ktoré mu nejde. Tretia hviezda za nápady. V A-čku to mohla byť pecka ()

Flopik

Tak ja som trocha sklamaný.Vedel som že to nebude až tak dobré ale toto bolo nudné.Za celý čas som sa ani raz nenaplašil vlastne ani nebolo kde.S tou babičkou sa mohli tak vyhrať a také lakačky urobiť.No bohužiaľ nič nebolo.Zápletka je strašne tupá a ten zlý neviem čo to bolo je vlastne iba nejaký tieň.Mne sa to nepáčilo 1* asi za tú atmosféru , ale inak nič.Dokonca aj koniec ktorý mal byť najlepší stál za hovno. ()

Silviaxx

V mojich očiach je Mercy skôr zbytočnosť, čo svedčí aj o prístupe tvorcov k filmu, ktorý sa ani len nesnažili priniesť niečo nové, zaujímavé alebo aspoň dramatické. Či už je tento námet vyčerpaný? Neviem, posadnutosť diablom, démonom, duchom alebo kadečím iným tu už bola asi miliónkrát a spravidla sa končí iba dvomi spôsobmi (častejšie tým pozitívnejším). Atraktívnym aspektom je v prvom rade trvanie 79 minút, počas ktorých ma film aspoň nestihol znudiť. Aj napriek kratšej stopáži sa však Mercy v prevažnej väčšine veľmi ťahá (a keby to aspoň bolo takéé atmosferické naťahovanie tak nepoviem pól slova) nezáživným tempom, kde sa dokopy nič nedeje - pomerne nevyužitý čas. Ku koncu sa ako-tak rozbieha akcia a konečne (!!) sa naplno prejaví babička, ale aj tak nie som dostatočne naplnená a chcela by som pre ňu o niečo viac priestoru. Riggs si zjavne uchmatol pre seba takmer celý film (a nedá sa povedať, že by mu to nešlo), ale u mňa sympatie zatiaľ nemá, takže ani to nemôžem považovať za plus. Tak na jedno kuknutie a následné zabudnutie je Mercy ako stvorená. ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městě Los Angeles. (Terva)
  • Poviedka "Gramma" vyšla prvýkrát v roku 1984 v publikácii Weirdbook, neskôr ju v roku 1985 Stephen King vydal v zbierke poviedok "Skeleton Crew". (Kadas97)