Naprosto mě překvapil herec neherec Tomáš Dastlík, role se ujal bravurně neměla jsem pocit, že koukám na herce ale opravdu na člověka co vypadl z basy a to je na české filmové poměry překvapující. A třeba vyzdvihnout scénu, že dnes už se bez smyslu tetuje kdejakej pablb... Rozhodně tenhle nenápadný snímek stojí za zkouknutí.(28.5.2014)

Nikolaev umí diváka udržet v napětí. Napomáhá tomu také scénárista, který se snaží držet informace pod pokličkou, i když divák už z počátku začne tušit. Ale konečně se mu podařilo napsat něco významnějšího a gratuluji mu. Co se týče Tomáše Dastlíka, jsem rád, že konečně dostal příležitost zahrát si v hlavní úloze. Je vidět, že není jen divadelní mistr. Ostatní herci dobří, tak jak je známe. I když Matásek už je nějaký vyhaslý, proč hraje pořád stejně? Sympaticky překvapila i Pepina Hybnerová a to hlavně svou přirozeností. Igor Bareš v netradičně miniaturní epizodní roli. Proč to nehrál nějaký řadový herec? Nevím, ale kdyby to dotáhli až do konce a došlo by v příběhu k nějakému významnějšímu zvratu, byla by to klidně i látka do kina a dal bych snad i pět hvězd !!! I když otevřené konce mám rád. A pozor: Místy velmi dobré dialogy, postavám věřím!(9.3.2014)

Příběh nezachycuje asi nejběžnější rodinku (majetná spořádaná rodinka vs. strejda kriminálník), ale o to polopatičtěji se nám autoři snaží do hlavy vtlouci zamyšlení nad tím, že "život není černobílý" a "člověk by neměl dát na první dojem".. Pointa byla bohužel známá příliš brzo, ale jinak se mi dvojka Vanda Hybnerová s Tomášem Dastlíkem líbila velmi.. A David Matásek naštěstí moc nehrál.. Takže celkový dojem z TV filmu ČT 1 nadprůměrně dobrý :-D(10.3.2014)

Na nedělní televizní film ČT jsem se nedíval tedy už hrozně dlouho. Ale bylo to fajn. Ono si sice myslíte, že to máte všechno pěkně prokouklý a že vás nemůže nic překvapit, ale mě se ten závěr hodně líbil a i mně překvapil. Hodně se mi kloíbily takové ty "vedlejší, příběhu nepoplatné věci" jako tetování, knihy, tvorba. A samozřejmě herecky vělmi slušná práce (i když Barešovi na chuť nepřijdu asi nikdy). Bavili mně dialogy a vzájemné "smečování" (hlavně ve dvojici Dastlík-Hybnerová) některých postav. A s Hybnerovou bych rozhodně rád někdy zachlastal, jestli je takhle pod parou normálně, tak s ní musí být docela prdel. 3,5*(10.3.2014)

Je to sice po technické stránce tak televizní až to bezohledně podkopává nohy jak scénáři tak hercům, ale ten příběh má něco do sebe a díky hezky a postupně vykreslovaným charakterům dokáže diváka udržet v napětí až do konce, přestože pointa je zřejmá už od cca 1/3. Sympatická je i odvaha nechat konec otevřený.... Nečekal jsem zhola nic. Dostal jsem poutavý film.(15.3.2019)