Tento příběh by byl určitě dobrý do povídkového filmu. Dvacet minut a dost. Na 70 minut je příliš dlouhý a příliš o ničem. Postavy mají dostatek prostoru, který trestuhodně nevyužívají, takže s nikým nesrostete. Hlavní hrdina je Emil je tak staršně nevýrazný, nemastný neslaný, že ho člověk prostě nemůže dát. Takže mi nakonec byla ta pointa úplně šumák a dokoukal jsem jsem se sebezapřením. Typický Nikolaev, jemuž se v posledních letech povedl jen Příběh kmotra. 45%(7.3.2015)

Český TV film, který mě po dlouhé době potěšil. Výborný scénář, režie i herecké výkony. Na takové téma, dobře zpracované, bych snesla i normální celovečerní film. Některé scény by byly ještě výraznější, kdyby byly delší. Líbil se mi i otevřený konec, pro každého na přemýšlení. Jednoznačně jsem souhlasila s jednáním Emila, který měl na svůj postoj plné právo. Každý by měl nést důsledky svých činů. Opravdu milé překvapení.(11.3.2014)

A proč bych tomu nenakouřil plnou, že jo? Poslední léta je totiž fakt kumšt srazit se s kvalitním filmem v rámci české kinematografie - navíc u TV filmu jsem to nečekal ani omylem, byl jsem ale smeten zástupem skvělých hereckých výkonů, a to především do té doby pro mě neznámého Tomáš Dastlíka !! Fakt působivý snímek...........moje hodnocení = 9 z 10.(5.10.2014)

• Radiq

Hm, tak jako nic, no. Motá se to kolem docela zajimavyho životního příběha, sem tam se dá i trochu zasmát, ale je to typická česká televizní záležitost. Nedá se tomu nic vyloženě vytknout, herci hlavně z Ulice (ale kdo v ní nebo podobné sračce nehrál, že). Prostě těžkej průměr, kterej zazní a odezní... teda objeví se a zmizí... a nikomu to nebude vadit...(13.12.2015)

Nikolaev umí diváka udržet v napětí. Napomáhá tomu také scénárista, který se snaží držet informace pod pokličkou, i když divák už z počátku začne tušit. Ale konečně se mu podařilo napsat něco významnějšího a gratuluji mu. Co se týče Tomáše Dastlíka, jsem rád, že konečně dostal příležitost zahrát si v hlavní úloze. Je vidět, že není jen divadelní mistr. Ostatní herci dobří, tak jak je známe. I když Matásek už je nějaký vyhaslý, proč hraje pořád stejně? Sympaticky překvapila i Pepina Hybnerová a to hlavně svou přirozeností. Igor Bareš v netradičně miniaturní epizodní roli. Proč to nehrál nějaký řadový herec? Nevím, ale kdyby to dotáhli až do konce a došlo by v příběhu k nějakému významnějšímu zvratu, byla by to klidně i látka do kina a dal bych snad i pět hvězd !!! I když otevřené konce mám rád. A pozor: Místy velmi dobré dialogy, postavám věřím!(9.3.2014)