Příběh ze současnosti řeší vztah dvou bratrů, který se katastrofálně rozpadl před dvaceti lety a dodnes není narovnán. Karel je úspěšným podnikatelem v menším českém městě, Emil nosí vězeňské tetování, pracuje jako námezdní dělník a tluče se po ubytovnách. Má někde zřejmě děcko, ale posílá na ně jen alimenty. Karel má milující rodinu, ale jeho žena a dvě dospívající děti netuší nic o tom, co se před lety mezi bratry událo, děti dokonce nevědí ani o Emilově existenci. Karel potřebuje od Emila pomoc, a tak tráví Emil několik dní v Karlově domě. Co se bratrské pomoci týče, je situace, jak poznáváme z retrospektiv, komplikovaná a možná se ani nevyřeší, ale Emil se s Karlovou rodinou sblíží, zjistí, co celý život postrádal, a sám se přihlásí ke své dceři. Film se nesentimentálně a tvrdě zabývá otázkou viny a odpovědnosti. (Česká televize)

TV spot

Tosim

Přišlo mi to jak díl seriálu, respektive neuvedená část cyklu Nevinné lži. :-) Neměl jsem ale pocit trapnosti, co se týče postav či dialogů, jen mi tam něco chybělo, paradoxně mi vadilo, že je film tak krátký, více rozpracovat by neškodilo. Jinak ale moc zajímavé, zvlášť, když jsem skutečně nic nečekal. ()

triatlet

I když je příběh postavený na černobílých protikladech, základní myšlenka - hrdinství přiznat pravdu - je podaná přesvědčivě. Nikolaev velmi dobře vedl herce. V komorním příběhu se mi líbilo ústřední kvarteto (Hybnerovy + Dastlík i Fanta). Jan Fanta a Josefína hráli přirozeně. Běhěm sedmdesáti minut dokázali autoři navodit atmosféru - líbil se mi motiv knih (aluze na Betonovou zahradu), i když závěrečná "čtenářská" scéna působila až moc idylicky. Vadil mi trochu způsob podání příběhu - udržování v umělém napětí do 40. minuty, kdy flashback odhalí pravdu... ()

Big Bear

Tohle je tipické pro ČT. Mezi mnohým marastem občas něco solidního stvoří a pak to potichounku vypustí, že si toho divák všimne prakticky jen náhodou... Tohle bylo celkem solidní drama se slušnými herci, jen škoda té velmi průhledné zápletky. Líbila se mi hlavně postava Emila. U mne je to za tři kérky. * * * ()

honajz

Tak 3,5. Líbilo se mi téma, zvraty v poslední dvacetiminutovce, kdy se vše otočí naruby a jde o tu psychologii postav, na druhou stranu je téma zpracované poněkud unyle a unaveně a nezajímavě, kdy vlastně expozice trvá skoro 50 minut. Docela slušné a uměřené herecké výkony, potěšilo mne, že se nedojí slzy a dojetí za každou cenu, někde zůstalo u náznaků, někde se zase zbytečně doříkávalo. Není to špatný film, ale vlastně nemám důvod ho vidět znovu jako třeba Dobří holubi se vracejí, kde je expozice rychlá a během filmu dojde k více zvratům, i když se zdá, že také jen poklidně film plyne. ()

VenDulin85

Druhý pohled by si zasloužil delší stopáž, ale i s těmi sedmdesáti minutama filmaři dokázali malý zázrak, po nějaké době opět české drama, co má říz. Líbila se mi atmosféra v rodině bez otce, do které přišel neznámý příbuzný, takové to souznění lidí, kteří jsou sice dost rozdílní, ale spojuje je jedna věc. Herci jsou samozřejmě od toho, aby tu atmosféru vytvořili, ale tady se to povedlo moc hezky (na to, že dva z nich byly odrůstající děti). ()

• Koncert v klubu "Sajrajt" odehrála skupina Vypsaná Fixa. (rakovnik)