Příběh nezachycuje asi nejběžnější rodinku (majetná spořádaná rodinka vs. strejda kriminálník), ale o to polopatičtěji se nám autoři snaží do hlavy vtlouci zamyšlení nad tím, že "život není černobílý" a "člověk by neměl dát na první dojem".. Pointa byla bohužel známá příliš brzo, ale jinak se mi dvojka Vanda Hybnerová s Tomášem Dastlíkem líbila velmi.. A David Matásek naštěstí moc nehrál.. Takže celkový dojem z TV filmu ČT 1 nadprůměrně dobrý :-D(10.3.2014)

Ze začátku mě film vůbec nezaujal, připadal mě strašně zesekaný a uspěchaný. Nakonec se to ale potom zlepšilo a i když jsem onu hlavní zápletku odhadla ještě dřív, než uběhla čtvrtina filmu, mě film nakonec docela zaujal a dá se říct, že i trochu potěšil, protože jsem z popisu zas až tak nadšená nebyla, přilákaly mě možná spíš až ukázky a trailer. Sice film není úplně čtyřhvězdičkový, tři hvězdičky mě přijdou už docela dost málo, takže něco mezi těma třema a čtyřma hvězdičkama.(10.3.2014)

Ze scénáristových bot trochu čouhá konstruktivní sláma (přílišná snaha o polidštění hlavního hrdiny), ale jsou ve světě filmů případy, kdy se to dá s klidným srdcem prominout. Třeba, když je ona konstrukce podřízena hlubšímu příběhu, jenž chytne a jen tak nepustí. Tento snímek je toho důkazem a já si díky němu po delší době zase užil nedělní večer s ČT1.(9.3.2014)

• Radiq

Hm, tak jako nic, no. Motá se to kolem docela zajimavyho životního příběha, sem tam se dá i trochu zasmát, ale je to typická česká televizní záležitost. Nedá se tomu nic vyloženě vytknout, herci hlavně z Ulice (ale kdo v ní nebo podobné sračce nehrál, že). Prostě těžkej průměr, kterej zazní a odezní... teda objeví se a zmizí... a nikomu to nebude vadit...(13.12.2015)

Český TV film, který mě po dlouhé době potěšil. Výborný scénář, režie i herecké výkony. Na takové téma, dobře zpracované, bych snesla i normální celovečerní film. Některé scény by byly ještě výraznější, kdyby byly delší. Líbil se mi i otevřený konec, pro každého na přemýšlení. Jednoznačně jsem souhlasila s jednáním Emila, který měl na svůj postoj plné právo. Každý by měl nést důsledky svých činů. Opravdu milé překvapení.(11.3.2014)