Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh ze současnosti řeší vztah dvou bratrů, který se katastrofálně rozpadl před dvaceti lety a dodnes není narovnán. Karel je úspěšným podnikatelem v menším českém městě, Emil nosí vězeňské tetování, pracuje jako námezdní dělník a tluče se po ubytovnách. Má někde zřejmě děcko, ale posílá na ně jen alimenty. Karel má milující rodinu, ale jeho žena a dvě dospívající děti netuší nic o tom, co se před lety mezi bratry událo, děti dokonce nevědí ani o Emilově existenci. Karel potřebuje od Emila pomoc, a tak tráví Emil několik dní v Karlově domě. Co se bratrské pomoci týče, je situace, jak poznáváme z retrospektiv, komplikovaná a možná se ani nevyřeší, ale Emil se s Karlovou rodinou sblíží, zjistí, co celý život postrádal, a sám se přihlásí ke své dceři. Film se nesentimentálně a tvrdě zabývá otázkou viny a odpovědnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (82)

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Druhý pohled by si zasloužil delší stopáž, ale i s těmi sedmdesáti minutama filmaři dokázali malý zázrak, po nějaké době opět české drama, co má říz. Líbila se mi atmosféra v rodině bez otce, do které přišel neznámý příbuzný, takové to souznění lidí, kteří jsou sice dost rozdílní, ale spojuje je jedna věc. Herci jsou samozřejmě od toho, aby tu atmosféru vytvořili, ale tady se to povedlo moc hezky (na to, že dva z nich byly odrůstající děti). ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Tak 3,5. Líbilo se mi téma, zvraty v poslední dvacetiminutovce, kdy se vše otočí naruby a jde o tu psychologii postav, na druhou stranu je téma zpracované poněkud unyle a unaveně a nezajímavě, kdy vlastně expozice trvá skoro 50 minut. Docela slušné a uměřené herecké výkony, potěšilo mne, že se nedojí slzy a dojetí za každou cenu, někde zůstalo u náznaků, někde se zase zbytečně doříkávalo. Není to špatný film, ale vlastně nemám důvod ho vidět znovu jako třeba Dobří holubi se vracejí, kde je expozice rychlá a během filmu dojde k více zvratům, i když se zdá, že také jen poklidně film plyne. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle je tipické pro ČT. Mezi mnohým marastem občas něco solidního stvoří a pak to potichounku vypustí, že si toho divák všimne prakticky jen náhodou... Tohle bylo celkem solidní drama se slušnými herci, jen škoda té velmi průhledné zápletky. Líbila se mi hlavně postava Emila. U mne je to za tři kérky. * * * ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Výborná poviedka s posolstvom, ktoré odhaľuje už samotný názov - nie je všetko zlato, čo sa blyští a šaty i výzor nerobia človeka. Takto to niekedy stačí, úderne natočiť, dať tam dobrým hercov, navodiť zaujímavú tému a zážitok je hotový. Zvraty v posledných desiatich minútach sú čistou dekoráciou TV filmu, ktorý by kľudne mohol byť natočený aj vo väčších parametroch. ()

adriane9 

všechny recenze uživatele

Naprosto mě překvapil herec neherec Tomáš Dastlík, role se ujal bravurně neměla jsem pocit, že koukám na herce ale opravdu na člověka co vypadl z basy a to je na české filmové poměry překvapující. A třeba vyzdvihnout scénu, že dnes už se bez smyslu tetuje kdejakej pablb... Rozhodně tenhle nenápadný snímek stojí za zkouknutí. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (3)

  • Koncert v klubu "Sajrajt" odehrála skupina Vypsaná Fixa. (rakovnik)

Reklama

Reklama