Příběh ze současnosti řeší vztah dvou bratrů, který se katastrofálně rozpadl před dvaceti lety a dodnes není narovnán. Karel je úspěšným podnikatelem v menším českém městě, Emil nosí vězeňské tetování, pracuje jako námezdní dělník a tluče se po ubytovnách. Má někde zřejmě děcko, ale posílá na ně jen alimenty. Karel má milující rodinu, ale jeho žena a dvě dospívající děti netuší nic o tom, co se před lety mezi bratry událo, děti dokonce nevědí ani o Emilově existenci. Karel potřebuje od Emila pomoc, a tak tráví Emil několik dní v Karlově domě. Co se bratrské pomoci týče, je situace, jak poznáváme z retrospektiv, komplikovaná a možná se ani nevyřeší, ale Emil se s Karlovou rodinou sblíží, zjistí, co celý život postrádal, a sám se přihlásí ke své dceři. Film se nesentimentálně a tvrdě zabývá otázkou viny a odpovědnosti. (Česká televize)

kolodej1

příjemné překvapení!!! kvalitní drama, kde mi jen přišlo přitažené za vlasy vykreslení primitivně žíjícího týpka ze šrotiště coby zakukleného intelektuála, to bylo přehnané. Jinak herecky soustředěný výkon všech hlavních představitelů, stejně pozitivně musím hodnotit motivaci v jednání a chování postav, v rámci vykreslení charakterů to působilo logicky. Bylo poznat, že to režíroval Nikolaev, který u nás patří k těm nejlepším ()

Aidina

Takové ze života... Na první pohled potetovaný kriminálník, co má za sebou pestrou kriminální minulost a na druhý pohled, chlap co nikdy nezradil toho, komu věřil a hlavně "nebonzoval". Má své přesvědčení, i když se mu tím krutě osud vymstil. Jeho starší bratr Karel, už není tak čistý, ale je úspěšný, bohatý, s každým si tyká, každého zná a patří mezi místní celebrity. Žije se svojí rodinou v nádherném domě... jenže náhle vážně onemocní a jediný kdo mu může zase zachránit život, je jeho mladší bratr Emil. - Tomáš Dastlík byl velmi přesvědčivý. Stejně tak Vanda Hybnerová, která pod vlivem svého manžela se k Emilovi chová jako k odpadu - odměřená, strohá, štítící se jakéhokoliv kontaktu a komunikace se svým švagrem. Během jeho pobytu u nich doma ale pomalu začíná měnit názor na Emila. ()

rigby

Velmi dobrý televizní film, rozhodně patří mezi nadprůměr. Výborné herecké obsazení s civilním a uvěřitelným projevem všech aktérů. Trochu mi chyběla větší hloubka postav, i děj by snesl o něco více rozpracovat a prodloužit stopáž filmu. Pak by to bylo rozhodně na víc hvězdiček, než na 3+ ()

Kozlowski8

TV film o dvou bratech, které dávná událost na 25 let rozdělila a ta současná je má opět spojit dohromady. Jedná se o psychologický příběh, jehož nosnými pilíři jsou schopnost odpouštět, přiznat vlastní vinu a nést následky. Příběh sám je vcelku prostý a podobné téma není v televizní či filmové tvorbě nikterak ojedinělé. Proto, pokud má podobné dílo zaujmout a nenudit, musí obsahovat nějaké překvapení či zvrat, nápadité dialogy a musí diváka oslovit i prostřednictvím zajímavých herců a jejich výkonů. V tomto případě se tak i stalo. Konal se ne zcela očekávaný posun v chodu příběhu, byly i zajímavé dialogy, zvláště mezi Emilem a ženou jeho bratra Karla a co se herců týče, právě Tomáš Dastlík v roli Emila mne velice zaujal. Hrál velmi přirozeně a doufám, že ho brzy uvidím v nějakém "velkém" filmu. Herecky nezklamala ani Vanda Hybnerová, David Matásek a obě jejich filmové (v případě Hybnerové a Rašilovové i reálné) děti. U mne nadprůměrný zážitek. 70%. ()

zigy

Může člověk zničit svoji pověst, aby si zachránil život??? To je, oč tu běží. zajímavé, ale lehce natahované psychologické válčení v rodině nobl Hybnerové, kam přijde dělník Dastlík. ()

LucillaP

Ačkoli je hlavní zápletka vlastně strašně průhledná, tak zpracování mě vážně dostalo. Na běžnou televizní produkci je velmi zdařilé a nakonec mě hodně mrzelo, že tenhle film má jen 70 minut. Klidně bych mu přála delší stopáž. Filmu se povedlo vystavět velmi solidní atmosféru, emoce fungovaly a ten konec mě doopravdy dostal. Ale vlastně jsem chápala oba bratry, kteří si stáli za svým. Z herců zaujal skvělý Tomáš Dastlík, který si skutečně postavu Emila odžil, a výborná Vanda Hybnerová. Tohle malé televizní překvapení někdy ráda zkouknu znovu. Silné 4* ()

Feacher

Zajímavě vymyšlený příběh, z faktického hlediska ale naprostý nesmysl. Znám člověka bez ledvin a takhle to skutečně nefunguje. Chápu ale potřebu scenáristy, vymyslet zápletku pro obyčejné diváky. Co mi ještě tolik nesedlo je "otevřený" konec příběhu. Zatím nejslabší z dílů... ()

jiri88

Po dlouhé době příjemné překvapení mezi českými TV filmy. Zajímavá skladba herců, příběh donutí k zamyšlení, i když k zápletce vede poměrně brzo dost náznaků. Asi nejlepší byly dialogy Hybnerová vs. Dastlík. ()

Ed.

Nic jsem nečekal, ale nemohl jsem se odtrhnou. Klidně unesu reprízu, film co mi nevadí dvakrát je na 4 hvězdy. Mělo to i nápad, ne moc složitý ale v komorním TV podání toho bylo akorát. ()

Lucisek

Po hodně dlouhé době český film, který ve mě zanechal hlubokou stopu. Film o tom, že ne vždy je špatný ten, o kom si to myslíme, a ne vždy je ten o kom jsme přesvédčeni, že je dobrý, opravdu takový. Film o tom, jak těžké je odpustit a zapomenout. Film o tom, jak hluboko zakořeněná zůstane křivda a jak moc ovlivní život. Film o tom, jak někdo dokáže žít s tím, že někomu jínemu zničil život a ani při přiblížení smrti, nepřekoná svou sobeckost a raději umře. O hvězdičku míň za to, že nakonec pravda nevyšla najevo. Líbilo by se mi, kdyby se film prodloužil o to, jak se jednotliví hrdinové vyrovnávají s tím jak to tehdy opravdu bylo. ()

hiddenWrath

100x ohrané téma, ale i přes to se na to dalo dívat. Z námětu bych vytřískal podstatně víc, ale to by asi bylo na ČT2 po 22:00. ()

woodenapple

Velmi povedený televizní film, skvělé dialogy, hlavně mezi Dastlíkem a Hybnerovou. Jako knihomola mě potěšily scény s knihami (zmínka o Betonové zahradě, záběr na Piercing od Rjú Murakamiho). Líbí se mi myšlenka a námět filmu, kvalitní herecké výkony jak dospělých tak mladších herců film jen podtrhují. I když Matáska prostě nějak nemusím (prostě postavě Karla nedokážu věřit, že dělá do charity, když má ksicht Matáska), ráda se na film podívám znovu. Za mne čtyři hvězdy. ()

andydufrsn

I přes velkou průhlednost a prvoplánovost musím o tomhle filmu říct, že se mi líbil. Dokonce ani herecké výkony nebyly marné (tedy až na pana Matáska………..) ()

Majez

Snad az moc lehce odhalitelna zapletka. Jinak parada. Ze zacatku jsem chtel prepnout, ale pak jsem zhltnul i zaverecne titulky. Ceska televize zas jednou prijemne prekvapila ()

one2

Super,na TV film dost dobre a hned ma to zaujalo. Konecne tam bol u postav vydiet aj herecky vykon.Podarilo sa. ()