Příběh ze současnosti řeší vztah dvou bratrů, který se katastrofálně rozpadl před dvaceti lety a dodnes není narovnán. Karel je úspěšným podnikatelem v menším českém městě, Emil nosí vězeňské tetování, pracuje jako námezdní dělník a tluče se po ubytovnách. Má někde zřejmě děcko, ale posílá na ně jen alimenty. Karel má milující rodinu, ale jeho žena a dvě dospívající děti netuší nic o tom, co se před lety mezi bratry událo, děti dokonce nevědí ani o Emilově existenci. Karel potřebuje od Emila pomoc, a tak tráví Emil několik dní v Karlově domě. Co se bratrské pomoci týče, je situace, jak poznáváme z retrospektiv, komplikovaná a možná se ani nevyřeší, ale Emil se s Karlovou rodinou sblíží, zjistí, co celý život postrádal, a sám se přihlásí ke své dceři. Film se nesentimentálně a tvrdě zabývá otázkou viny a odpovědnosti. (Česká televize)

IvcaSammet

Ze začátku mě film vůbec nezaujal, připadal mě strašně zesekaný a uspěchaný. Nakonec se to ale potom zlepšilo a i když jsem onu hlavní zápletku odhadla ještě dřív, než uběhla čtvrtina filmu, mě film nakonec docela zaujal a dá se říct, že i trochu potěšil, protože jsem z popisu zas až tak nadšená nebyla, přilákaly mě možná spíš až ukázky a trailer. Sice film není úplně čtyřhvězdičkový, tři hvězdičky mě přijdou už docela dost málo, takže něco mezi těma třema a čtyřma hvězdičkama. ()

Hepy13

Na tuhle dramatickou televizní tvorbu z ČT jsem se vždycky rád díval. Né že bych jí přímo vyhledával, ale když běželo něco podobného v TV, tak se mi to z velké části líbilo. Hlavně i proto že zde herci musí opravdu zahrát. Matásek , Dastlík, Hybnerová - moje parketa. Film o tom že říct pravdu je někdy težké, i když by vám třeba mohla zachránit život. Klidně bych snesl i dvouhodinovou stopáž. ()

adriane9

Naprosto mě překvapil herec neherec Tomáš Dastlík, role se ujal bravurně neměla jsem pocit, že koukám na herce ale opravdu na člověka co vypadl z basy a to je na české filmové poměry překvapující. A třeba vyzdvihnout scénu, že dnes už se bez smyslu tetuje kdejakej pablb... Rozhodně tenhle nenápadný snímek stojí za zkouknutí. ()

John8

Dobrý příběh s otázkou jak dlouho a za jakou cenu si člověk drží tvář, a vyplatí-li se to vůbec. ()

Olík

Na první pohled jsem zkouknul Na druhý pohled (omlouvám se, ale já zkrátka musel :D) a nejsem si zcela jist, zda snímku škodí a nebo naopak svědčí jeho televizní bytí. Téma, které docela dovedu představit i na filmovém plátně………úplně to vidím………rok tak 1995……..jeden bratr Al Pacino, druhý De Niro……ne, Matásek s Dastíkem taky dobrý (Hybnerová jako vždy výborný)……..na nedělní „čétéčkářský“ večer možná i nadstandardní. ()

Bird_house

Hezky vykreslena situace, kdy je pro některé pověst důležitější, než cokoliv jiného.. Dokonce i než život.... Také jsou zde vyobrazeny reakce a předsudky lidí, kteří soudí dle vzhledu a dle toho, co jim kdo napovídá.. ()

tranquill

"Sakra, co vy o mě víte!". Já o tomto televizním dramatu nevěděl nic, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Jeho kvalita vzrůstá až do samého závěru. A i za skvělé herecké výkony dávám plnou palbu! "Nejsem dost silnej na to, abych moh zůstat slabej!" ()

anitae

Bratři, tetovaný kriminálník Dastík žijící na ubytovně a jeho úspěšný bratr Matásek, na tv film oba uvěřitelní. ()

haWranka

Mrzelo mě, když tenhle film skončil. A to je u českých novotin podle mě velkej kompliment! Tady herci opravdu dobře hráli - a to včetně omladiny, nenudila jsem se, scénář postrádal nelogičnosti a věty, který by člověk v reálu nikdy z pusy nevypustil. Opravdu povedená práce. A doteď jsem Tomáše Dastlíka neznala, ale jdu si ho proklepnout, moc se mi líbil. ()

prasklinka

rozhodně moc zajímavý film, čekala jsem ale úplně jiné finále, to ale určitě není na škodu, protože jsem po dlouhý době přemýšlela o ději i po skončení filmu :) ()

Amonasr

Z filmu je nejlepší samotná zápletka, schematický scénář a neživotné dialogy to celé ale shodily do kýčovitého podprůměru. Ani sebevětší herecká snaha nemůže vykompenzovat nevěrohodnost předepsaných situací a propracovanější psychologii postav. Scénárista s režisérem jako by si odskočili od reklamy na prací prášky do televizního filmu a vzali s sebou na melouch i herce. Šťastný konzument si mohl aspoň hezky zavzdychat, jak to bylo barvotiskově super. O špatném nazvučení ani nemluvě, to k dnešní televizní produkci patří jako kuřinec ke kurníku. ()

Pitryx

Tak to vidím potřetí, protože mi záhadně mizí záznam. Ale nelituji toho, jde skutečně o dobrý film. Dobří herci, má to spád a téma je minimálně zajímavé. ()

ostravak30

Film se mi líbil nejen díky obsazení, ale i díky zápletce samotné. Bratr přichází do rodiny zprvu jako obávaný kriminálník než všichni zjistí, co je zač. A to ještě netuší, že on kdysi nebodl. Snímek je povedeně vystavěnýnež dojde k setkání bratrů. Škoda, být to začátek minisérie, nemusela by být špatná. Takhle totiž byl konec useknut. Bratr se raději rozhodne zvětšit svou šanci na smrt než aby přiznal pravdu. Přitom by to jistě rodina pochopila, kdyby se to správně podalo. Léta ho znají. Líbilo se mi ale, že Emil neustoupil. ()

Luswani

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to víc jsem byl překvapen. Umírněný příběh, který netlačí na pilu. Zaujalo mě, že se Karel nepřiznal a raději řekl, že je ledvina nevhodná. To byl zajímavý moment. 75% ()

DR.SZ

Tento TV film hodnotím krátce: nevýstižný, zbytečně zdlouhavý, špatně využitý scénář, slabé role a předvídatelný děj. Ovšem něco málo na tomto snímku bylo, a vtipná Vanda Hybnerová s režisérem panem Nikolaevem to jakžtakž zachraňovali. Film ale nebyl úplně oddychovou záležitostí, poněvadž bylo nutné sledovat ty střípky z minulosti a okolnosti 49% ()

PamelaJJK

I přes všechny nedostatky musím dát maximální hodnocení. Tento námět by si zasloužil plnohodnotné celovečerní filmové ztvárnění. Nebo aspoň TV minisérii o 2 až 3 dílech. Byl by tak prostor pořádně vykreslit jednotlivé postavy a vztahy. Trochu mi vadil úplný závěr filmu. A nemám teď na mysli otevřenost a nedoslovnost konce. Sice nebyl přehnaně moralizující či patetický, jako jsme zvyklí u většiny americké produkce, ale i tak si myslím, že už to bylo zbytečné... Ale to je věc názoru. Dalším nedostatkem je lehká předvídatelnost. Na druhou stranu je to tak zajímavé téma, že diváka udrží u obrazovky i přes zmíněné maličkosti. Obsazení (a myslím úplně celé) bylo naprosto dokonalé. Potěšila i Vypsná fiXa. ()

Prokii

Jeden z mála českých filmů, na který se dívat. A navíc film, který má děj, dává důvod k zamyšlení a není jen tupým výtvorem české kinematografie. Normálně bych dal 4*, ale vzhledem k tomu, že je to český film, tak musím dát 5*. Je třeba vzít si z toho příklad a netočit odpady. ()

Hamar

Zajímavý psychologický snímek. Jako ostravský patriot mám radost z velké herecké příležitosti pro Tomáše Dastlíka z Divadla Petra Bezruče. ()