StandikK

Bill Murray ve filmu exceluje. Nápady jako sekání trávy netrávy, lehká žena skáčicí po Vincentovi anebo závěrečný proslov rozhodně zvyšují kvalitu filmu. Zajímavý kousek, který stojí za zhlednutí. ()

PRASÁK

Výborná komedie, v níž září americká herecká legenda jménem Bill Murray, kterej zde ztvárnil stárnoucího a nevrlýho dědka Vincenta. Celej snímek provází příjemně černej až absurdní humor, u kterýho se budete vopravdu smát. Film natočil americkej režisér Theodore Melfi, kterej toho zrovna moc na triku nemá – spáchal dosud jen TV-film „Winding Roads“ (1999) anebo celovečerák „Skrytá čísla“ (2016). ()

Sejkorka

V první řadě skvělá Naomi Watts .  Myslím, že je to fór českého dabingu, v originále to tak nevyzní. Ani nemůže, protože Američani nemají takový cit pro Ruštinu, jako my. No, a pochopitelně Bill Murray, kterému čím dál tím víc přicházím na chuť. Je to pěkný příběh o přátelství 12 letého kluka s mrzutým válečným veteránem. Toho nakonec prohlásí za svatého Vincenta. Ani to nevyzní moc kýčovitě. Skutečný závěr je však v titulcích. Co předvádí Vincent při poslechu Dylanova Shelter from the storm je prča na entou ! Po druhém shlédnutí (09/2022) přidávám jednu * na celkem 5.  A ještě více jsem si užil závěrečné podtitulkové "Shelter from the storm" scény. POTŘETÍ 13-2-24 zraje to jako víno, vše výše uvedené na podtrženou jedničku. TOP film. ()

Unkuhulu

Hezký, pozitivní film s opět skvělým Billem Murrayem, jak ho máme nejraději. Lidský příběh o vztazích a dobrosrdečnosti, přestože trochu patetický a schématický, má srdíčko a Naomi Watts i zbytek hereckého osazenstva jsou taky skvělí. ()