Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Nebyť fantastického (ako inak!)Billa Murraya, tak ten film môže veľmi ľahko skĺznuť do prílišnej patetickosti a "limonádovosti". Aj sa tak síce deje, ale stále je zachovaná hranica dobrého vkusu a sentiment je dávkovaný tak akurát znesiteľne. Predvídateľnosť je vybalancovaná sympatickým celkovým vyznením. Nič svetoborné, ale na jedno pozretie je to OK:)(27.3.2015)

Ať si tenhle film skončí sebe víc pateticky, mně to vůbec nevadí. Celou tu dobu, co jsem ho sledoval, jsem z něj cítil tak hřejivé srdce, že při tom závěru mi bylo neskonale krásně. Bill Murray hrál mrzouta, který k tomu má opodstatnění tak skvěle, že kdyby nebyl jiný jeho film, na tenhle vždy s láskou a radostí budu vzpomínat. Není to ale jenom o něm. Je to také o tom malém klukovi, co ho hraje Jaeden Lieberher, o jeho mámě, ale i o tom učiteli, co do toho tahá víru, a co by mi trošku mohlo vadit. Jenže v tomto případě mi to vůbec nevadí, protože všecko je tak překrásně přirozené a upřímné, až to ve mně vyvolalo dojem, že tak zle na světě přeci jen nemůže být.(12.1.2015)

"Prohráváš pořád. Jeden by si myslel, že už sis zvykl." Tak se nám z prudivého Vincenta stal adept na svatého. Já se tedy v náboženských záležitostech necítím příliš kovaný, ale přesto mi moc nesedí, že alkoholikovi, sázkaři, lháři a zloději stačí ke svatořečení to, že si občas zahraje na doktora, pradlenu, instruktora bojových umění nebo falešného manžela. Já bych mu možná nějaký ten hříšek umáznul, ale tady se putuje z extrému do extrému. No nic, nebudu to řešit, protože Vincent samotný je poměrně zábavná postava a to ostatní nebylo až tak podstatné.(29.3.2016)

Kupodivu snesitelné i přes to poněkud (alespoň pro mě) dost ohrané téma, kterak klučina přilne k vopruzelýmu dědkovi a spolu to dotáhnou na jakýsi nový level bytí... Čekal jsem z toho nějaký nezáživný divný cajdák ála Extremely Loud and Incredibly Close, ale tady tohle se povedlo díky těm pár komediálním vsuvkám, Billovi a kupodivu i neotravné Mellise (- "Cactus." -"Wrong, its prick. A huge prick."). Ačkoliv zároveň uznávám, že bych se obešel i bez té sladkobolné ždímačky při prezentaci, která byla už fakt moc. Rozhodně bych ale film spíš popsal jako Drama / Komedie, rozhodně to není samo o sobě komedií ku chlámání se.(9.1.2015)

Jedná sa o pohodovú záležitosť a Theodore Melfi ( aj scenár ) vytvoril zábavné dielko, plné zábavných a dojemných scén. Nesnaží sa nič vysvetlovať, nikomu sa nepodlieza, všetko pochopí divák sám a to sa mi páčilo. Lenže všetky tieto atributy sa stali tvorcovi pascou a nedokázal z nej vyliezť, všetko posobí mnohokrát príliš násilne. Ale Bill Murray je vynikajúci. 3+(11.1.2015)

• - Naomi Watts (Daka) si původně četla roli Maggie (Melissa McCarthy), ta se víc hodila k její skutečné osobnosti. (BadCat)

• - Naomi Watts se učila ruský přízvuk pro roli Daky sledováním videí na YouTube. Navštěvovala také ruské lázně, kde sledovala chování a nářečí tamního osazenstva. (BadCat)

• - Naomi Watts neprestala hrať a ostala v role Daky aj počas prestávok, aby nebola nervózna v okolí Billa Murrayho. (Da_reba)