Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Jedná sa o pohodovú záležitosť a Theodore Melfi ( aj scenár ) vytvoril zábavné dielko, plné zábavných a dojemných scén. Nesnaží sa nič vysvetlovať, nikomu sa nepodlieza, všetko pochopí divák sám a to sa mi páčilo. Lenže všetky tieto atributy sa stali tvorcovi pascou a nedokázal z nej vyliezť, všetko posobí mnohokrát príliš násilne. Ale Bill Murray je vynikajúci. 3+(11.1.2015)

Kéž bych mohla říct, že Miluj souseda svého je originálnější kousek... Příběh sice v žádném případě nenudí, ale až moc z použitých vypravěčských trop je jenom variací na už viděné jinde (chlapec a bručoun, pomoc se šikanou, svobodná matka, co věčně nemá čas). Plusové body ale musím dát za pointu, které je o přijetí a smíření, ne o napravování. Bill Murray a Melissa McCarthy svoje civilní party zvládají s přehledem, jenom Naomi Watts vyfasovala parodii na ruskou prostitutku.(23.1.2015)

Ten rozjezd je naprosto ultimátní. Bill Murray předvádí přčsně to, co od něj očekáváte a nejednou vaše očekávání i předčí, což je hrozně fajn. Já mám tyhle staréí nerudné ale své chlápky hrozně rád, tak nějak si představuji své stáří a doufám, že budu takovýhle free fucker. Naomi Watts s brutálně krátkou minisukní a kulervoucně sexy ruským přízvukem mě prostě srazila hákem k zemi. Tohle bych od ní nikdy nečekal a fakt trvalo, než jsem se ujistil, že je to opravdu ona. Melissa McCarthy konečně ukázala, že dokáže i normální role, a dobře. Hodně, hodně příjemný a lidský film. Hodně jsem se nasmál, trochu jsem si pobrečel (scény s Vincentovou manželkou mě prostě drtily). Jen ten konec byltakový trošku moc americký. Vždcky si u toho říkám, že když takhle okatě musí před diváky strkat skoro normální věci, se světem není asi něco v pořádku. Ne že bych byl přesvědčen, že je. Není.(28.7.2015)

Malý veľký filmík stojaci hlavne na Murrayovi a jeho pohodových kreáciach. Tažko filmu vyčítať, že je taký aký je. Pretože aj napriek chybám má v sebe celkom pekné scénky a ako na celok sa na to dobre pozerá. Nečakal som, že bude Watts taká sexi aj s ruským prízvukom. McCarthy kupodivu veľmi príjemná v rovine nie šialenej a uškriekanej blbky, ako ju poznáme s komédií a dokonca aj ten Jaeden Lieberher v podaní malého chalana je omnoho znesiteľnejší ako väčšina jeho rovesníkov. Ono je to taký ten tradičný hodnotovo pozitívny guláš, hľadajúci pekné veci tam, kde väčšinou nie sú. Nie je prehnane vtipný a nesie v sebe akúsi horkosť. Pritom, ale dojíma tým najpohodovejším spôsobom. Netvrdím, že si ho znova zajtra pozriete, ale garantujem vám, že keď ho budú dávať v telke, alebo ho niekto navrhne ako fajn film navečer, nebudete sa brániť. A Bob Dylan nakoniec bol, je a vždy bude tým správnym zakončením akéhokoľvek filmu.(28.1.2015)

Docela průměrná komedie. Když jsem na plátně viděl svou oblíbenou herečku Naomi Watts, jakou dostala hloupou a stupidní roli, chtělo se mi skoro brečet. Tohle však naštěstí převýší tradičně výborný Bill Murray, který zraje jako víno a jehož výkon, je určitě tím nejlepším, na co si při vzpomínce na tenhle film vzpomenu. Prostě typický, hodný soused, jakých je kolem nás zcela jistě spousta.(10.1.2015)

• - Natáčení začalo v červenci roku 2013 v Brooklynu, New Yorku. (Zdroj: onlocationvacations.com) (willy1)

• - Když se Oliver (Jaeden Lieberher) vrací první den ze školy, kde mu ukradli všechny věci včetně oblečení, v úboru na tělocvik, má při odchodu ze školy bílé boty, když ale dojde domů, je jejich barva šedivá. (hansel97)

• - Vincent (Bill Murray) jezdí v Chrysleru LeBaron z roku 1984. (Lumberjack)