Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Nic nového pod sluncem... Kdybych si přečetl předem obsah (což zásadně nedělám, protože ve většině případů potom znáte tak první hodinu filmu), věděl bych jak film skončí ještě dřív, než začal... Takhle jsem to zjistil až asi po pěti minutách filmu... Na to, že se mělo jednat o komedii, jsem se moc nenasmál, ale je to prostě ten film, kdy z kina všichni odcházíte s takovým tím přiblblým úsměvem... Jedna věc se ale musí Vincentovi nechat - už dlouho jsem neviděl, že by tolik lidí zůstalo v sále až do konce závěrečných titulků... :)(9.1.2015)

Hodně, hodně netradiční. Na dnešní poměry v kinech až nepatřičné. Možná už jsem sám tím vším zblbnutý, možná to při vší herecké genialitě vážně bylo vlastně o něčem bez něčeho. Každopádně bych rád na adresu sousedů mých vzkázal, že za prudiče Billa a šlapku Naomi bych je vyměnil dřív, než by mě dokázali znova nasrat a ještě bych je navíc osobně přestěhoval, kam by si sami řekli.(22.1.2015)

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá vie byť v prvej polovici správne drzá, s ironickými dialógmi a sarkastickým pohľadom na život, až by sa ju žiadalo premenovať na Satan Vincent. Bill Muray opäť hrá ufrflaného, nepríjemného starca a opäť raz skvele. V druhej polovici už sa z neho stáva ten Saint Vincent z názvu, na rad prichádza dôraz na rodinné hodnoty, jemna dávka pátosu, ale film stále vie mať srdce na správnom mieste, takže to vôbec nevadí. Áno, je to priehľadné skrz naskrz, ale zároveň tak nenútené, prirodzené, krásne úprimné a v tak odľahčenej nálade, že tých 100 minút si ešte niekedy veľmi rád zopakujem. A na Naomi Watts v podaní ruskej štetky budem spomínať ešte veľmi dlho. S úsmevom od ucha k uchu silých CELKOVO: 4* (8/10)(13.3.2015)

Murrayuv Vincent se může směle zařadit mezi takový zevlácký persony jako je Dude Lebowski nebo Tommy Basilio. V lecčems je vlastně i převyšuje. Pravda, že cyničtější divák musí zvláště ke konci lecos překousnout, přesto ten pohodovej pocit z dobře vykoukaného filmu (umocněný geniální improvizací na samém závěru) zůstane pod kůží zasraně dlouho.(16.2.2015)

• kajda.l

Svatej Vincek aneb otravná agitka hrdinství a hlavně dokonalá reklama těch nejlacinějších amerických filmových klišé. Místy k nepřežití, naštěstí to k mírné snesitelnosti dokáže táhnout Bill Murray, no ale vážení, s tím vychvalováním cynických hlášek, bych to zase tak nepřeháněl. Wattsové nechutné přehrávání je na pár facek. Líbivě primitivní a zoufale nedotažený film. S Melfim končím. 40%(25.3.2015)

• - V jedné scéně se učitel ptá dětí, zda znají nějakého novodobého svatého, jedna z žaček odpovídá, že Matku Terezu, což učitel vyhodnotí jako správnou odpověď. Matka Tereza však katolickou církví za svatou prohlášena nebyla, zatím je pouze blahoslavená. (hansel97)

• - Naomi Watts (Daka) si původně četla roli Maggie (Melissa McCarthy), ta se víc hodila k její skutečné osobnosti. (BadCat)

• - Vincent (Bill Murray) jezdí v Chrysleru LeBaron z roku 1984. (Lumberjack)