Starý bručoun, který se musí postarat o chytré dítko... hmm, kde jsme tohle už viděli... Ale těžko se zlobit, protože Bill Murray i Melissa McCarthy jsou ve svých rolích naprosto skvělí. To stejné musím říct o malém Jaedenovi Lieberherovi, který hraje ono chytré dítko od vedle - to on nese na svých bedrech velkou část emocionálních scén a zvládá je bravurně. Jinak je St. Vincent další fajn indie kousek, který zapomenete do druhého dne. Chtělo by to něco navíc - jako třeba závěr Little Miss Sunshine, kde se užasným způsobem shodí americké soutěže dětských královen krásy. St. Vincent je jen oddechovka, u které víte, že dobře skončí. 70 %(1.1.2015)

Nie je tajomstvo, že mám veľmi rád Billa Murrayho, ale mám pocit, že posledné roky sa objavoval v dosť zlých filmoch. Najmä ak išlo oňho v hlavnej role. A dúfal som ,že to tu dopadne inak, a chvalabohu môžem povedať, že rozhodne to o tomto filme neplatí. Úprimne môžem povedať, že pre mňa je tento film veľmi sympatický. Mám rád filmy, kde sa vytvára puto medzi hlavnými hrdinami a je super, keď sú takto sympatickí. Film ma srdce na správnom mieste a jednoznačne je to vidno keď to človek sleduje. Bill Murray je super, Melissa McCarthy sa tu ocitá v trošku inej role, Jaeden Lieberher pôsobí ako skutočný chalan a dokonca aj jeho tyran na škole tu bude mať určitú dávku osobnosti. A občas jedna rana do nosa môže spôsobiť divy. Kto by to povedal? Občas je film trošku priehľadný a možno by som nechcel, aby v závere bol tak na city, ale na druhú stranu je dobré dať do filmu trošku citu a empatie a hlavne tým na niečo poukázať. Pokiaľ má film pointu, tak to funguje dobre. A pre mňa je to super. Skôr by som vytkol nasilu urobenú scénku, kde sa Vince a Oliver musia pohádať a pritom vieme ako to celé skončí. Tam je pre mňa asi najväčší problém. Ostatné podľa mňa funguje veľmi dobre. Má to srdce na správnom mieste, buduje to dobrú atmosféru a rozhodne to má dostatok dobrých postáv na to, aby sme to dopozerali a cítili sa príjemne naplnení. Rozhodne si myslím, že je to film hodný vášho času. Hodnotenie: A(30.12.2016)

Pro dost lidí možná povrchní a prvoplánové a já se jim vůbec nedivím. Vyjma cca první třetiny, která přetéká sarkasmem a nevázaným hedonismem hlavní postavy, je to opravdu po americku dost hrané na city a slzičky, zejména pak ten vygradovaný závěr. Co však u mě osobně hraje silně ve prospěch vyššího hodnocení je, vedle jako vždy skvělého Billa, i celková ne nepříjemně melancholická atmosféra, díky níž se vám film a jeho postavy (samozřejmě, že zejména Vincent) dostanou docela hluboko pod kůži a jen tak na ně nezapomenete. A titulková scéna je vyloženě lahůdkou ... hlavně pro nás, co tak rádi Mr. Zimmermana.(22.11.2014)

Bill Murray v jedné ze svých typických rolí, obyčejných chlapů s flegmatickým výrazem ve tváři. Naomi Watts coby ruská prostitutka má fakt ránu:) Chris O'Dowd coby učitel přináší do svých hodin svérázný humor a Jaeden Lieberher se mi začíná moc líbit. Má v sobě stejný potenciál, jaký jsem viděla u Tye Simpkinse, když začínal. Miluj souseda svého v sobě vyváženě spojuje kombinaci letní komedie s přiměřenou dávkou dramatu. Závěrečná scéna sice možná hraje na city, ale činí tak dobře, že u mně se slzy v očích objevily.(4.6.2017)

Bill is back. A opäť skvelý. Akoby kompletoval trilógiu postáv z Lost in Translation a Broken Flowers. Ale hoci sa jeho príbeh a príbehy jeho susedov či lady-of-the-night nesie v pohodičkovej nálade a obsahuje za hrsť úsmevných epizódiek, trpí neoriginalitu, sentimentom a nemá čím utkvieť v pamati. Všetky tie komické grimasy, brnkanie na nôtu mentor/chlapec či Naominine výstredné kreácie čoby ruskej štetky vyznievajú tak trochu samoúčelné. (San Diego Film Festival)(27.9.2014)

• - Když se Oliver (Jaeden Lieberher) vrací první den ze školy, kde mu ukradli všechny věci včetně oblečení, v úboru na tělocvik, má při odchodu ze školy bílé boty, když ale dojde domů, je jejich barva šedivá. (hansel97)

• - Vincentovi (Bill Murray) předci jsou údajně Irové, jeho příjmení se však píše MacKenna, což je skotské příjemní. Irové by totiž nenapsali "Mac" ale "Mc". (hansel97)

• - Naomi Watts se učila ruský přízvuk pro roli Daky sledováním videí na YouTube. Navštěvovala také ruské lázně, kde sledovala chování a nářečí tamního osazenstva. (BadCat)