Miluj souseda svého

• slovenský

Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Tak nějak by možná dopadl Kolja, kdyby Svěrák neměl čas. Veselé i smutné, hořké přesto milé, sarkastické i laskavé, typicky hollywoodské přesto výrazně nekorektní, často předvídatelné ale přesto nenudící. Sólovka Billa Murraye, který projíždí příběhem jako poněkud zarezlá přesto pořád ostře nabroušená kudla a roli protivného mrzouta se zlatým srdcem dotahuje k dokonalosti. Ovšem nutno uznat, že i díky zdatné pomoci výborného Jaedena Lieberhera. První půlka potěší cynika kanonádou sarkastického humoru, druhá pak ty ostatní, zklidněním do vážnější roviny s postupným odhalováním Vincentova života, i na city rozehraným sentimentálním závěrem. Zkrátka velmi vydařená jednohubka, za kterou dík.(4.1.2015)

Lady of the Night“, už jste slyšeli vznešenější eufemismus pro šlapku? Svatý Bill Murray a tak trochu jiná rodinná komedie.(12.10.2015)

• Wacoslav1

Tohle mi teda vůbec nesedlo. Jednak si moc nepotrpím na tenhle styl humoru. Mám radši brutálnější a víc ulítlý záležitosti. No a jak se tam navrch ještě objevila ta macatá prasnice, tak bylo definitivně po filmu. Souhlasím s Lacem že jsou i snímky kde mě srala i o dost víc, ale mě jí prostě stačí jenom vidět bečku jednu odpornou zjevit se na scéně a už je film dobrej akorát tak na spláchnutí do hajzlu.10%(15.1.2015)

Bill Murray jako bručoun, ze kterého se stane - tak trochu chtěně i nechtěně - chůva. Jsou zde pasáže, kterým se opravdu zasmějete, ale pak přicházejí rádoby dramatické okamžiky, které vám dají direkt na solar. Já měl ovšem pocit, že s tímto dávkováním autoři snímku nakládají špatně - a než, že by účelově chtěli diváka emočně nahlodat, spíš mi to připadalo tak, že se nemohou rozhodnout, co vlastně natáčejí. Což byl asi můj největší problém s tímto filmem. Přesto rozhodně St. Vincent stojí za zhlédnutí. Poznámka na závěr: Naomi Watts zde vypadá naprosto šíleně! :D(10.2.2015)

Průměrná komedie na ohrané téma "všechno jsem podělal, ale je ve mně cosi lepšího", kterou naštěstí zvedají skvěle napsané, obsazené i zahrané role.(21.12.2015)

• - Naomi Watts (Daka) si původně četla roli Maggie (Melissa McCarthy), ta se víc hodila k její skutečné osobnosti. (BadCat)

• - Vincent (Bill Murray) jezdí v Chrysleru LeBaron z roku 1984. (Lumberjack)

• - Když se Oliver (Jaeden Lieberher) vrací první den ze školy, kde mu ukradli všechny věci včetně oblečení, v úboru na tělocvik, má při odchodu ze školy bílé boty, když ale dojde domů, je jejich barva šedivá. (hansel97)