poster

Miluj souseda svého

 • anglický

  St. Vincent

 • slovenský

  Miluj suseda svojho

Komedie / Drama

USA, 2014, 102 min

Externí recenze k filmu (7)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Hédonistický sarkasmus Billa Murrayho si vás získá. Stejně jako tento hořce melancholický příběh o cestách dvou lidí, které se protnou a každého z nich toto setkání významně obohatí." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ****

  "I když se film otírá o poměrně vážná témata (šikana, sázení, dluhy, prostituce, péče o staré a nemocné…), dělá to s grácií a hezky hořkým humorem. Celý příběh o tom, jak si dva lidé mohou navzájem pomoci, ubíhá s lehkostí a umožní nám několikrát zamáčknout slzu jak dojetí, tak smíchu." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Lukáš Novotný) ****

  "A naopak ve chvíli, kdy už téměř pro samý vtip hrozí, že se ze „Souseda“ stane karikatura sebe sama, vytasí se Bill Murray se svým neochvějně spolehlivým pohledem starého baseta a má nás znovu tam, kde potřebuje." (více)

 • Generace21.cz (Karolina Tomšová) ****

  "Miluj souseda svého je perfektní volba na lednový večer, od které neočekávejte zázraky, ale svižnou, vtipnou podívanou s tak skvělým Billem Murrayem, jak jste ho od dob Zlomených květin ještě neviděli. Možná je to chvílemi až příliš patetické a konec lehce rozpačitý, ale co vám budu povídat – i já…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Bill Murray je totiž opět geniální, neselhávající a opravdu oscarový. Tedy v případě, že se nedostaví další bouráci. Murrayovo střílení hlášek skrz pokerovou tvář naštvaného děduly je samo o sobě důvodem k návštěvě kina. A protože na Glóbech bude v kategorii muzikál/komedie, má letos poměrně…" (více)

 • NaFilmu.cz (Adam Škaloud) ****

  "Sv. Vincent, neboli Miluj souseda svého, jenodušše funguje. Ať už se na film vydáte s partnerem, dospívajícím nebo o generaci starším člověkem, kterého budou v kině pobolívat kolena, stále mohu zaručit, že budete uspokojeni. A pokud ne, doporučuji o něco hrubšího a dospělejšího, na druhou stranu…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Příjemná, milá, ale banální komedie s předvídatelným vývojem. Zdobí ji skvělé výkony herců v čele s Billem Murraym. Kvůli němu se rozhodně vyplatí na film vyrazit." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace