Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York je ohrožován sérií záhaných vražd. Podivným psychopatem je na zakázku zavražděna i Anna Gordonová a její malá dceruška. Annin manžel, podnikatel Francis sám najme soukromého detektiva Sama Parkera. Ten je přítelem agenta FBI Jerry Cottona (George Nader), který je pověřen policejním vyšetřováním. Cotton přichází na stopu organizaci, který psychickou manipulací obstarává vrahy pro předem vybrané osoby. Dochází k řadě soubojů a přestřelek, v nichž Cotton předvede své mimořádné schopnosti a v napínavém závěru dochází k překvapivému odhalení ... (Mariin)

(více)

Recenze (42)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Herbert Reinecker .. Zábavné německé béčko od režiséra několika Vinnetou! Jerry Cotton je zajímavý hrdina a přiznám se že jsem se u těchto 'bondovek' velmi bavil. Kdypak nám je televize zase dopřeje? Už je to opravdu mnoho let, co jsem tyhle filmy viděl .. a chtěl bych znovu! ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Spolu s filmom Der Morderclub von Brooklyn je toto suverenne najlepsi Dzery Kotn. Dzery Kotn je vazne mieneny ako konkurencia Bondovi -a ja to beriem, par scen boilo okopirovanych z bondoviek - to mi nevadi, od prirodzenia som tolerantny. Namet - new York je ohrozeny seriou vrazd, a policia poveri George Nadera ako Dzery Kotna vysetovanim - je sympticky uz z principu. Dzery Kotn si vazi boj dobra so zlom, a zatial vo vsetkych filmoch bol happyend, coz kvitujem. Autiacka na 60. roky namakane, nechybaju prestrelky, rvacky + realie 60. rokov mam rad . 95 % ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si, že jsem tenhle film jako kluk miloval. Bylo to někdy na začátku 90. let, když otec koupil video a Smrt v čerevném Jaguaru byl zřejmě jeden z prvních filmů, na kterej jsem se na videu díval. Videokazetu s timhle filmem jsem sjížděl snad každej den a pamatoval jsem si z toho každej detail, každou hlášku. Tehdy mi to připadalo jako strašně drsnej thriller. Potom přišly i jiný filmy a na Smrt v červeném Jaguaru jsem zapomněl. Dostal jsem se k filmu celkem náhodně až teď. Z dnešního pohledu už mi to přišlo jako taková těžce naivní pohádka o jednom supermanovskym agentovi FBI. Nicméně film docela odsejpá, pořád se tam něco děje, je tam dost mrtvol, atd... Jinak naprosto příšerný je, že hromada filmovýho materiálu je z nějakejch jinejch filmů, což vyloženě bije do očí. Prostě vidíte detail, jak postava jede v nějakym autě (většinou žlutej Chevy Biscayne či Impala ´59), následuje záběr třeba na nějaký úplně jiný auto v barvách policie, pak střih a postava vystupuje opět ze žlutýho Chevroletu. Ale koukat se na to dá, i když v dnešní době už je nutný brát to hodně s nadhledem. 60% ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

"Na ženu uvažuješ docela logicky." Jerry Cotton je hrdinou populární německé série šestákových "rodokapsových" detektivek a podle toho vypadá i filmová adaptace jednoho z jeho dobrodružství. Rozhodně nečekejte důmyslnost hitchcockovských thrillerů či drsnost italských poliziotteschi filmů. Smrt v červeném jaguáru dnes baví hlavně svou jednoduchostí, přímočarostí, dětskou naivitou a úsměvnými dialogy plnými nechtěných hlášek. Zní to sice jako výsměšné odsouzení, ale film je tím vším spíše roztomilý než odpudivý. Zvlášť pro diváka, který se v dětství těch brakových detektivekv sešitové vazbě něco načetl... ()

agathon 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl mám ze všech "Cottoučů" (vyvsětlí mi někdo, proč se ten Jerry vlastně jmenuje "bavlna"?!?!) asi nejraději. Protože se mi zdá asi nejméně přihlouplý a ze všeho nejvíc z něj dýchá pravé filmové napětí. Nápad s psychologicky manipulovanými vrahy je sice trochu na hraně přijatelnosti, ale v rámci žánru funguje skvěle a dokonce se v několika momentech dá říci, že rafinovaně (už ta úvodní vražda maminky ve vaně a malé dcerušky na schodech... Když jsem to viděl jako škvrně poprvé, strachy jsem ani nedutal). ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • V 60. letech vzniklo 8 filmů s agentem FBI Jerry Cottonem, kterého hrál americký herec George Nader. Ačkoli příběhy jsou situovány do amerického prostředí, postava Jerry Cottona byla stvořena v Německu. Objevila se v 50. letech v sešitových kriminálkách a dlouho nebyl znám její autor. Dnes se ví, že tvůrců stovek příběhů s Cottonem je více, ale největší podíl na úspěchu tohoto fiktivního hrdiny má spisovatel Rolf Kalmuczak. Film Smrt v červeném jaguáru byl točen kromě Hamburku také přímo v San Franciscu a můžeme v něm několikrát spatřit proslulý most Golden Gate Bridge. (Mariin)
  • V úvodní přestřelce mezi dvěma gangstery a policií má jeden z gangsterů jednu z prvních verzí samopalu HK MP 5 německé výroby. (JohnSmith)

Reklama

Reklama