Bohové musejí být šílení

Dobrodružný / Komedie / Akční

Botswana / Jihoafrická republika, 1980, 105 min

John Boshoff

Jamie Uys

Kdeže Bohové, Jamie Uys musí být šílený :o)(22.6.2010)

Bohové musí být šílení, no proč ne, ale v africe musí být opravdu dost šáhlí. Křovák XiXao, flaška od Coca-coly, skopičiny v buši a je tu zábava která rozhodně i na několikáte zhlédnutí neomrzí.(3.6.2009)

V tomhle filmu můžem vidět co všechno se dá dělat s Flaškou od Coca Coly. :D Zábavný film.(31.8.2010)

To je báječné, když může člověk dětem pustit něco, u čeho se tolik nasmějí (a my dospělí pořád ještě s nimi, televizi jsme naštěstí zrušili a filmy si vybíráme, jaké chceme a kdy chceme, takže se nám to nemělo jak okoukat), spoustu se toho dozvědí o přírodě i o lidech a ještě jsou nenásilně vychovávány k toleranci, dobré vůli a podobným zbytečnostem.(18.1.2012)

Palec nahoru pro můj sportovní idol Xi Xaa.(22.9.2013)

Zábava pro rodinu jako stvořená, i dnes se na to dá v nedělní či sobotní večer dívat. Hudba: John Boshoff(9.3.2004)

Velmi vtipné, co dokáže jedna láhev od Coly:-) 65%(27.7.2010)

A stejně je na tom nejlepší přízvuk hlavního hrdiny...(18.11.2011)

Vynimocna komedia s originalnym napadom a co sa ceni, ani po 30 rokoch nenudi a stale funguje naplno. 89 %(6.3.2013)

Křovák Xi se vydává na dlouhou cestu, aby vrátil bohům jejich dar, který jeho kmeni přinesl jen nenávist a potíže. Mladá učitelka Kate přijiždí do Botswany, aby zde učila místní děti číst a psát. Zde se jí ochotně ujímá zmatkař Andrew, který je v její přítomnosti absolutně nepoužitelný. A nakonec, místní revolucionář Sam Boga prchá po neúspěšném atentátu na prezidenta. Postupem času se všichni navzájem potkávají, což přináší hromadu více či méně humorných scének (ty, co se týkají konfrontace světa křováků s moderním (rozuměj africkým) světem jsou nejzábavnější)... I přes tisíceré opakování našimi televizemi se na to dá kdykoliv podívat znovu, a milý Xixo vždy skvěle pobaví...(24.7.2004)

první Bohové super,další díly už se mi tak nelíbily....ale v tom prvním jsem si zase uvědomovala,jak civilizace vlastně člověku strašně ztěžuje život...co všechno se musí učit a dělat,aby byl schopný přežít,zatímco by mohl pěstovat to,co se vytrácí - třeba mezilidskou komunikaci,pospolitost...samože je to jen hypotéza,taky žiju v civilizaci a nedovedu si představit žít bez ní...ale taková jakoby tichá závist tu stejně je....no,to ne,spíš lítost....(26.11.2011)

Xing Xao.(29.12.2011)

Opravdu solidní komedie u které se snad ani nejde nudit. 70%(15.5.2013)

Taková neškodná hloupost, dalo se z ní vytěžit ale víc. Ale tedy obdivuji toho křováka v hlavní roli, 3 hvězdy.(18.1.2014)

První díl o dobrodružných osudech křováckého lovce Xi. Vlastně je to tak trošku humornější pohled na střed dvou odlišných kultur. Co může způsobit jedna prázdná sklenice od coca-coly? Pro mě povedená komedie, která vás nenásilně osloví svým, někdy možná potrhlým, ale často originálním humorem bez hektolitrů tělních tekutin a stupidních dialogů. Jako nejvtipnější scénku v tomto případě nominuji Xiho jako řidiče auta. :-)(13.12.2006)

Nebavil som sa na tom až tak, aby som dal nadpriemerné hodnotenie... Je pravda, ze originálnych afrických komédií som veľa nevidel (rozmýšľam, či vôbec ešte nejakú inú, okrem tejto:), takže ťažko s niečím porovnávať, ale aj napriek tomu je tento film plný klišé, ktoré sú evidentne okukané z americkej produkcie. A tak sa zaradím k tým, čo dajú tomuto snímku radšej menej, ako viac (niekedy aj menej je viac:).(24.10.2007)

Je neuvěřitelný, co dokáže způsobit jedna prázdná flaška od Coly :-) křovák Xi je dobrej.(16.12.2009)

Opět kino v Ledči nad Sázavou, ségra se švagrem a můj druhý filmek.(24.4.2012)

• C0r0ner

Očividně jdu těžce proti proudu, ale tenhle film mi tedy extrémně nesedl. Veškeré vtipy byly tak trapné, až jsem se skoro styděl a celkově to bylo tak nudné a natahané, že ten odpad! je prostě nutný. Nečekal bych, že tohle někdy napíšu o komedii v červených číslech... 10%(8.7.2016)

Komedie - taškařice - pitomost a navíc made in JAR ?!? Hrůza, ale ono to funguje! Tento film je natočen z jediného důvodu - aby bavil. A to se mu daří na 100 %, ale musíte být ochotni zcela vypnout mozek a překosnout mnohdy až groteskní filmové postupy.(22.4.2003)

• Krasus

Ne ne,tenhle humor mi prostě nesedí.(30.4.2007)