David (Zach Galifianakis) je nekomplikovaný muž, který uvízl v monotónním životě. Den co den usedá za volant svého obrněného automobilu, aby odvážel obrovské sumy peněz jiných lidí. Jediným vzrušujícím momentem v jeho životě je flirtování s kolegyní Kelly (Kristen Wiig), která ho však brzy zatáhne do těžko uvěřitelného dobrodružství. Skupinka nepříliš inteligentních loserů, pod vedením Steva (Owen Wilson), plánuje vyloupit banku a David jim v tom má samozřejmě pomoci. Navzdory absolutně amatérskému plánu se ale stane nemožné a oni mají najednou v kapse 17 miliónů dolarů. A protože tato partička je opravdu bláznivá, začne je hned ve velkém roztáčet. Peníze létají vzduchem za luxusní a kolikrát i zbytečné věci, ale nedochází jim, že pro policii tak zanechávají jasné stopy... (Forum Film CZ)

P1tr

Podle recenzí jsem čekal peklo a dostal jsem nenáročnou, ale velice pohodovou komedii, která mě párkrát dokázala upřímně a nahlas rozesmát. Nejedná se sice o materiál zcela hodný kvalitních herců v obsazení, ale ostudu jim ve filmografii také neudělá a právě na hercích je vidět, že si natáčení zjevně uživali a dokáží tak zachránit slabší momenty příběhu. Nečekejte tedy zázraky, ale několik povedených vtipů z tohoto filmu mi v hlavě zůstalo i po delší době, což se o spoustě dnešních komedií říci nedá. ()

Firebug

Nenáročná buranská komedie (na motivy skutečné události) o partě vylízaných vidláků, kterým se povede udělat největší loupež v dějinách USA. Galifianakis už v téměř klasické poloze, takže žádné překvapení, jen příjemně strávená hoďka a půl v přítomnosti parádních herců/komiků (nájemný vrah v podání Sudekise je nezapomenutelný) a s nějakým tím dobrým fórkem navrh. Fajnové 3,5*. ()

Circumscriptor

To, že bol film natočený podľa skutočnej udalosti (aj keď nie úplne historicky presne) vrcholne mení jeho celkové postavenie a celé posolstvo snímku má tak úplne iný rozmer. Čakal som, že to bude plné typických stupídností, ktoré majú americké béčkové komédie, čoho som sa aj dočkal, ale vôbec tam neboli tak významne zastúpené. Celkom príjemne ma to prekvapilo a hodnotím to slabšími štyrmi hviezdičkami. ()

sedm.1

Komedie, kdy na jeden povedený fór připadají čtyři, v lepším případě, nefunkční, v tom častějším, trapný, až spíše úplně debilní. A jelikož je jich tu dohromady deset, i slabší počtář zjistí, že se za celou dobu dvakrát pousmát není zrovna komediální tornádo. Navíc většina humoru je postavena na infantilně se chovajících, či přesněji řečeno, vypatlaných postavách, v čele s nesnesitelným komediálním antitalentem Zachem Galifianakisem, jenž mě svými mimickými výrazy a vzevnějškem tak sral, že on místo aby tu podívanou táhl strmě nahoru, tak u mě jí spíš nekompromisně potápěl ke dnu a jen jsem se utvrdil v tom, že je to totální mimoň a trapák. Zápletka je jinak tuctová pytlovina, s hromadou klišé, hloupostí a tvůrčí nesoudností, bez šťávy a bez logiky, s nezajímavými a primitivními postavami a závěrem tak přiblblým, že tohle natočit a pustit to i ven, na to už musí mít někdo koule, ostatně stejně jako divák, který to je dobrovolně ochoten a schopen podstoupit. Za mě se tak každopádně jedná o přitroublou rádobykomedii, s mizerným castingem, trapným humorem a nenápaditou zápletkou, takže doporučuji s tímto rozhodně neztrácet čas. ()

herr_carter

Když se sejdou pokupě tyhle ksichty, bude se jednat vždycky alespoň o pár scének, které diváka rozesmějí, tady tomu nebylo jinak - herečky Wiig a McKinnon mnohdy nemusí ani mluvit a člověk už se musí smát, jaké debily dokáží sehrát (o panu Galifianakisovi tu snad nemusím nic většího psát, tam je to jasné). Škoda, že si film nedrží úvodní úderný a neotřelý humor déle a ke konci už mu dochází dech, i tak jsem se ale párkrát zasmál dost hlasitě a obecně hodnotím průměrně vydařeně......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Lukoboss

Velký plus tohoto filmu je pochopitelně Z. Galifianakis, kterýmu prostě jde hrát neuvěřitelný debily. A když na hlavě udělají ještě tak příšernej účes a oblečou retro hadry starý 30 let, je vymalováno. Bohužel ale snímek ztrácí dech cca v půlce, takže zábava a vtipy jdou pomalu dolů a už se není moc na co dívat. A to je ten důvod, proč se to nedostane ani na tři hvězdy, jelikož shozenej řetěz už po 45 minutách, to je průser. ()

Devadesát Dva

"Yeah, maybe I can stare your crack one of the days so we're get even." Od sympatické a oduševnělé ujeťárny 'Nacho Libre' (24.10.2007) jsem nic nového od Jareda Hesse neviděl. Napoleon Dynamite (13.06.2012), kultovní záležitost pro hodně lidí v USA, mě ale taky trochu minula, nicméně jsem si všiml určitého modelu, šablony: neuvěřitelného losera, jehož příběh je podaný cool, že si jej tak nějak zamilujete i s jeho vadami a tohohle se Zach Galifianakis ujímá (jak jinak) než s přesně dávkovaným rytmem. Je to, podle hodnocení průměr, ale mnoho režisérů točí věci, co je fakt těžký hodnotit, nejsou slabý ale jsou prostě příliš jiný a nevýrazný, než aby spadali do naší definice silnýho filmu. Zaujalo mě snad jen pár momentů a taky ansábl amerických komiků, co v tomhle hrají a že jich je. "I can be my own trouble, sometimes, you know!" ()

Pretender

"My name is David Ghantt. I always felt I was destined for a life of adventure. It didn't quite pan out that way. Then one day I met Miss Kelly Campbell." ()

dopita

Parta vypatlanejch imbecilů ukradne hromadu peněz. To jako námět uplně stačí. Bže to je tradiční hollywoodská oddechovka, otázka zní, jestli je to spíše vtipné, nebo trapné. No hovadina je to, ale docela pobaví a naštěstí nijak neurazí. ()

Hanys_

Vlastně to asi nebylo úplně špatné, ale neměl jsem z toho nějaký zábavný pocit. Natočit tohle třeba Ritchie...takhle to na můj vkus bylo až moc ztřeštěné (ale ne prostě zábavné).Hlavně v situacích, kdy to mohlo spíš hrát víc na drsnější notu. ()

F.W.Colqhoun

Pokud jde o eskapistické komedie, nejsem náročný divák. O to výš mne zvedne z křesla, když se potkám s exemplářem, který jsem ochoten a schopen považovat za vážně pitomý, nebo dokonce zbytečný. U Zilionářů mě to párkrát napadlo a dával jsem si o to větší pozor, abych nekřivdil. Moc jsem se od boku vystřeleným hodnocením nespletl. Zaujmou především jako dokument boje některých aktérů procesu výroby z toho vytřískat, co se dá. Tíhu scénáristického ničeho nese z dobrých šedesáti procent tvor Zach Galifianakis, statečně, přesto rozechvěle. Zjevně to on prosadil do filmu scény krájící celuloidovou nudu, jako jsou flashbacky na společné svatební fotografování s nevěstou, jíž mu do náruče nahnalo nejčirejší zoufalství, nebo scény jako z Terminátora 3. V jednotlivostech bizarní za hranici záměrnosti. Ale nikdy víc. ()

Patrik256

Rozpočet_ 25 milionov dolarov // Tržby_ 29.2 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 1 032 570 Kč // Diváci v ČR_ 7 343 // Tržby v USA*_ 17.3 miliona dolarov ()

Jaro_slav

Moc rád bych tomu dal víc, než jen tři rudý, ale i když bylo nanejvejš uspokojující koukat hodinu a půl na Kristen Wiig, film jako takovej funguje tak nějak bez jiskry. Škoda, protože z podobnýho tématu se dá vytvořit i klenot. ()

Matros

Ani nabitá komediální skvadra včetně režiséra nedokázala zachránit tento několikrát odložený film. Málo vtipné, špatně napsané, herci nevýrazní (včetně Zacha, který je tu jen lehce vtipný). Raději bych o prezentované skutečné události viděl nějaký serioznější film. ()

Untentrauer

V komedii je spousta originálních hlášek a scén, kterým jsem se pěkně zasmál! Druhá polovina filmu je ale o mnoho slabší. Nicméně jako celkem mě film pobavil. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)