Klasický westernový příběh vás zavede do prostředí, kde první i poslední slovo má zbraň, vše rozhoduje přesnější muška a kde nechybí krásná žena. Django (Franco Nero) na své cestě pouští zachrání krásnou Marii ze spárů kumpánů velmi obávaného majora Jacksona, který má ve zvyku zabíjet lidi jen tak pro zábavu. Nikdo se mu zatím neodvážil postavit. Až teď. Djangovým cílem je zabít Jacksona, ale je na to úplně sám… (Vapet Production)

jilda

Když srovnáte Djanga a Grand silence, je tam ohromný rozdíl. Franco Nero mě nepřesvědčil, dějové linie je slabá, padouch není dost ďábelský. Můžu pokračovat, ale titulní písnička vytáhla celkový dojem alespoň na průměr. ()

DAVID.LOPAN

Jak by řekl klasik " film je spíchlý horkou jehlou a scénář má v sobě díry jak kabát starého kovboje" ale já klasik nejsem (možná po ránu). Scénář je sice stupidní a Django je vlastně celkem pěkná svině, ale má to atmosféru a Django hází pohledy, že by by jednomu zamrzla hrachové kaše v krku a hlavně za sebou stále vláčí rakev (zajímalo by mě, jestli občas mění strany, aby neměl skříplej nerv) a to mi u westernu celkem stačí. Leonovka to neni, ale ono taky, co je, že ano? Prostě je to taková béčková kopie s přísným Francem Nerem. ()

Brejlil

Bahno, špína, bahno, děvky, bahno, Mexičani, bahno, samozvaný generál, bahno... A osamělý muž s rakví a ocelovým pohledem. Brutálně úchylná hudba s podmanivým hlavním motivem. Bahno... Muž s rakví. V rakvi... Django není úplně dokonalý film, občas je velmi zdlouhavý. Některé dialogy nedávají smysl, ale co chci vyzdvihnout (až na rakev a bahno): zápas Djanga s Riccardem, fyzicky dosti působivý a velmi živě sestříhaný a natočený a pak. Pak už toho moc není, jen snad rakev a její obsah. ()

Boomstick

Na rozdiel od ostatnych talianskych westernov,Django posobi velmi chladne a surovo (zablatene a rozbite mesta),ale tento dojem netvori len prostredie ale aj celkvoy dej ktory je oproti napriklad takej Dolarovej trilogie dost seriozny a chladny.Velmi dobry western. ()

phamphi

Kdyby ten film byl složen jen z prvních dvaceti minut a posledních deseti, tak by to bylo za 5*. Ale ten prostředek mi tam prostě přišel hrozně špatnej a zbytečnej. Jinak je dobré se na Djanga podívat před shlédnutím Django Unchained. Už kvůli těm klukům v červených kápích. ()

Rambo159

Netušil som, že prvý Django je tak dobrý. Skvelý klasika s klasickou hudbou, nepriateľmi, atmosférou,...Franco Nero bol vynikajúci, a tak sa mi zdá, že aj lepší než Jamie Foxx a celý nový Django. I keď len o kúsoček :) 4,5* ()

peetrejr

Klasika Django nesklamala. Nie Sergio Leone ale Sergio Corbucci - muž, od ktorého sa inšpiroval Tarantino, muž ktorý spolu s Leonem založil zámer Spaghetti western. Skvelé... Franco Nero sa extrémne podobá na Terenca Hilla čo mu len prospieva. Dej je veľmi nudný, aké toto nie je o deji. Tu ide o tú krutosť, ktorú Corbucci priniesol do vtedajšej spoločnosti. Krutosť, ktorú by ste len ťažko našli v amerických westernovkách. Presne preto je toto dielo výnimočné a tak populárne. Istotne scéna kde Django vytiahne svoj guľomet a pekne s ním pokosí všetko živé je na nezaplatenie. Síce je to trošku divné a nereálne, pretože nepoznám ľudskú bytosť, ktorá by bola schopná udržať v holých rukách guľomet... Celkovo v pohode film, ale nemá na Leoneho westerny. ()

Heavyman

Italská westernová vyvražďovačka s příjemnou atmosférou. Střílení z machinekvéru na hromadu pistolníků a mexikánců mi přijde originální. Major Jackson úlisnej záporák co střílí mexikány jako na střelnici porcelánový holuby má grády. Taky jsem si řikal jestli není Franco Nero brácha s Terencem Hillem, protože v tomhle filmu se mu Franco podobá i když si nedovedu představit Terence, že by tuhle roli hrál on....jsou to jatka. ()

drankeryth

Dalsi dobry a stary western, ale tentokrat s Francom Nerom. Kultovy film vojaka tahajuci za sebou truhlu. Po dlhej dobe som znova kukol na tento film a musim povedat ze ma znova bavilo ho pozerat az do konca. ()

Hapretor

Franco Nero se do role hodí. Film mi spíš příde jak parodie na western, než western sám o sobě, ale zábavný to je, debilní to neni a postava Djanga je drsná tak, že by i Bruce Willis záviděl. Určitě nějaké nápady odtud byly vykradeny. Ta podoba je až moc okatá. A když přihlédnu k době vzniku, ty tři * dávám upřímně. ()

RakeW

Minimalistický špageťák s bombastickou muzikou, videoherním bodycountem, ženskou rvačkou v bahně a modrookým pistolníkem, který dokáže bravůrně střílet ne obouruč, ale úplně bezruč. "Budem muset otevřít novej hřbitov." ()

strikeman

Co si budeme povídat - Sergio Corbucci vždycky točil spíše westerny spadající do druhé ligy. Na první ligu hráčů Sergia Leoneho, Sama Peckinpaha či Johna Sturgese nikdy nedosáhl, ale dá se říci, že s Djangem si zahrál aspoň baráž o postup, což je sympatické... 70% ()

Majkak

Začátek nemá chybu, dokonale stylová ponurá atmosféra, bláto, mlha a chlapík, co za sebou táhne rakev skrývající trochu jiný obsah, než je obvyklé. Pravda tento chlapík by rakváře uživil. Klasický mstitel s absencí romantických spádů. O co méně realistické o to víc stylové. Sympatické, že nenudí a má spád. Akorát ta bahenní rvačka byla slabší. Chápu, že se moc líbilo Tarantinovi. Akorát se mohl trochu inspirovat i délkou původního Djanga. ()

Zaitsev

Jamie Foxx je frajer, ale od Franca Nera se má co učit! D-J-A-N-G-O! Se nedivím, že se Quentinovi tenhle film líbil... ()

Evander

Django mě upřímně moc neoslovil. Popravdě motivací ke zhlédnutí Djanga byl Tarantinův počin Nespoutaný Django. A jak už to tak u mě bývá, raději vidím nejprve předlohu nebo řekněme originál a pak teprve remake. Po zhlédnutí Djanga si ovšem nejsem jist, že budu chtít Tarantinovu verzi vidět. ()

Natix

Přestože Franco Nero je takový slabší Clint Eastwood, Luis Bacalov je trochu slabší Ennio Morricone, představitelka Marie je poněkud slabší Claudia Cardinale a konečně Sergio Corbucci je o dost slabší Sergio Leone, stejně nelze tomuto filmu upřít určité unikátní kvality, především řezání uší, tajemnou rakev, kterou s sebou Django všude vláčí, a hlavně masivní skóre hlavního hrdiny čítající asi 80 killů. :) ()

Nerd4Dreaming

Kopie nekopie (Leonovek), je to super. Už úvodní titulky, kde "pohřebák" táhne za sebou v blátě rakev, a do toho hraje dobře známá úvodní píseň "Django" mě prostě dostal. Franco Nero je takovej Clint Eastwood s ksichtem Terence Hilla, a budí dostatečnej respekt celej film. Půtky dvou znesvářených stran mi dokonce příjdou o chloupek zajímavější než v první dolarovce, a najde se i dost nechutnejch scén, na který by si ani Leone netroufl. Jediný co bych vytknul je anglickej dabing (všichni herci mluví v originále italsky nebo španělsky), kterej je dosti odbytej... ale neva, dá se na to zvyknout. ()