Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

PBLead

trošking se s tím nesere a nakládá další 2 hodiny hnoje. Na druhou stranu, když má člověk zkouškový a jeho IQ po celém dni ležení v knihách klesne někam k bodu nula, tak se to celkem dá. lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál. Asi budu vypadat jako idiot, když jsem strašně nadával na prvé Babovřesky, ale evidentně se ukazuje, že když člověk má chuť i na totální kktinu, tak se to dá a i člověk se i pobaví... Jinak ale upřímně řečeno tohle snad už ani troškič nemůže myslet vážně, absolutně dekadentní počin, což však je taky největší plus, protože to je jediný důvod proč se na to koukat... ()

FilMiki

Byla jsem na tom, protože jsem film promítala, to na úvod, abych si nezkazila na csfd profil;)) - ovšem na to, že jsem čekala něco, co nepůjde ani přetrpět, jsem byla "mile překvapená". Jasně, je to kokotina jak Brno, ale přetrpět se to dalo. V kinech se občas najdou o hodně větší s....y, než bylo toto. Přesto trojku raději odpromítám vzdáleně;) ()

chelseaman22

Jediná příležitost, jak shlédnout celý film je následující: přineste si valchu prádla u tupě žehlete. Především košile, ať se moc nesoustředíte na ty pobíhající Kropáčkové. 16% ()

2mig1

vypadá to, že letošní trapnozážitek v kině mám za sebou (snad nic nechystá magnusek).. jedna hvězda za hezký barevný obrázky a ten řiťokopanec církevním hodnostářům ()

LiborGondek

Stejně jako v případě prvního dílu, nic moc. Reklama všude, kam se podíváš, trapné zrovna tak. Jediné, co za něco stálo byly koláčky a závěrečná píseň. Ale ty to prostě nevytrhnou. 30% ()

ecceHOMMO

Druhé pokračovanie Babovřesiek sa nesie viac v klasickej overenej línii. Oproti jednotke je príbeh ucelenejší a babky rapotačky znesiteľnejšie. Paradoxne sa však úplne vytratili vtipné scénky (ktorých nebolo ani v jednotke moc, ale aspoň štyri z nich stáli za to). ()

Johnny.ARN

Baba na motorke na úvod, úplne mega. Trochu to ale strácalo tempo a riešili sa veci, čo sa v jednotke neriešili. Ale vtipné momenty to malo( koláčiky, jako) a zase sa raz cirkev na čele s biskupom a vikárom pekne vyfarbila. Lucka už trochu v úzadí, ale predsa potešila. 3 z 5 ()

PabloFuentes

Určitě lepší než díl první, kde mi přišlo, že Troška ještě tápe co s postavami. Tady už je to takové ucelenější a tudíž i lepší. ()

LadyPupu odpad!

Nemohu kritizovat něco, co jsem neviděla. I proto jsem absolvovala zhlédnutí dvojky. Upřímně - byl to zážitek. Bohužel v negativním slova smyslu. Humor trapný, děj ještě trapnější, herecké výkony komentovat ani nechci. Zlaté Slunce, seno... ()

Mrkvič

Párkrát jsem se lehce zasmál a několikrát se za pana trošku zastyděl. Díky některým hercům a třeba scénám se sjetou hopsající babičkou budu mít tenhle film ale pořád radši než všechny ty princezny s drakama. Ve filmu je spousta děje a více méně by stačily tak dvě linie, aby to drželo pohromadě. Takový Jan Dolanský je ve filmu jen kvůli prvnímu dílu. Tady je naprosto zbytečný. Hokejisté. No, nevadili mi. Navíc takový Jakub Voráček vyhrává s tím, že má málo textu a jen se připitoměle usmívá. Ale vždy trefně. ()

Freefinger odpad!

Je mi smutno. Je mi smutno z národa, který masivně chodí do kina na takovéto zrůdnosti, od srdce se zasměje a pak jde vesele ke svobodným volbám, v nichž vybere prezidenta, který patří spíše než na hrad přesně do takovéto ‚komedie‘. Jestliže mohlo vzniknout pokračování něčeho tak prostého, pak je klidně možné, že i náš vrchní bavič v dalších volbách svůj post obhájí. Potom budeme už jen krůček od toho, aby po dotočení Dědovřesk 8 prostým lidem zbožňovaný pan režisér, který mimochodem už v televizní reklamě zmínil, že se kapitalistou nenechá dál ojebávat, také vstoupil do politiky, a to budeme nikoliv trošku, ale úplně v prdeli… ()

Lachtaan

Rozhodně tuhle rádoby komedii už nechci nikdy vidět dobrovolně znova, v onom roce 2014 jsem si ji ale jako osmák na základce s grácií pustil a žil jsem nějakou dobu v přesvědčení, že mi na mysli zas takovou újmu nezpůsobila. To by dokázala až nyní. ()

lennyd

V Babovřeskách se stále něco děje. Tentokrát vesničku navštívilo pár mladých a úspěšných hokejistů, které zde tráví několik dnů pilným tréninkem. To je přiležitost pro místní babky, aby dostaly své vnučky bohatým hokejistům do chomoutu. Oproti tomu starosta s napětím očekává kontrolu z ministerstva, která se nakonec vyvíjí úplně jinak, než se obával. A místní farář, který je pro svoje mládí a neotřelý přístup k víře trnem v oku svým nadřízeným, nakonec udělá ten krok, na který na biskupství čekají, aby se jej mohli jednou pro vždy zbavit... No tak, co napsat o Troškově filmu, co zde ještě nebylo řečeno? Snad jen, že opět útočí na nejnižší lidské pudy, což znamená, že jsem se (asi tak dvakrát) mírně pousmál. Oproti Kameňákům se ale Babovřesky drží o chloupek výše, neb se jim daří docela vyhýbat velmi trapným scénám, a většinou se upokojí jen s mírně trapnými. Příběhové linie jsou vcelku nezábavné všechny, ale věřím, že u některých sociálních vrstev obyvatelstva mohou fungovat (a věřím, že pokud někam přikvačí pětice známých hokejistů (fotbalistů, zpěváků, ..), místní děvy jim své kalhotky nosí na stříbrném talíři taktéž)... ()

pytlik... odpad!

Jako člověk pochválí dítě, že se mu povede nakreslit o trošku míň křivější čáru než minule, i já chválím Trošku, že se v druhém díle vyvaroval takových ukrutně vtipných bžund, jako je kopání do rozkroku a dělání fórků na farářovo jméno. Bohužel, ani tyhle první vlaštovky nejsou schopny vynést film z absolutního dna. Naplácat by zasloužil ten, kdo Troškovi nakukal, že slovo "vole" je samo o sobě vtipné, a on je tak nacpal do každé věty každého dialogu nejméně dvakrát. Určitě není náhodou, že Marek Kališ nemá v databázi uveden rok narození, bych si tipoval, že mu v době točení tohohle filmu bylo tak maximálně pět let. Úroveň dialogů tomu odpovídá. Herecké výkony nemá smysl hodnotit, ale já teď stejně nemám co dělat, tak se do toho částečně pustím. Výkon Vondráčkové jsem už zcela přiléhavě popsal u jedničky, a nutno říct, že se v mezidobí nic nového nenaučila. Langmajer vypadá jak parodie na svého bratra, narozdíl od něj hrát neumí a se svou hlavou by mohl jít do Oxfordu, že by si ji tam naložili do lihu jako kuriozitu. ()

ravalah odpad!

Jestlize lide obhajujici Trosku muzou dat 5 hvezd, dam odpad. Nedokoukal jsem ani Kamenak. Nejlepsi komentare jsou tu nasledujici: Zachranuje mala kina pred krachem a to ve vsi vaznosti, Vsichni odchazi z kina s prijemnym pocitem, vsem co se to nelibilo jsou idioti, uzasny reziser...dalsi perly na sebe nenchaji dlouho cekat. Muj kamarad, ktery Kamenak a podobne kraviny ma rad, odesel z prvniho dilu velmi nastvany..slusne receno. Nuda k uzoufani. Myslite, ze pujde na dvojku? Troskovi se da stejne odpad, protoze ten trailer je urcite lepsi nez film. A ten trailer stoji uplne za houby. ()

Mishqo odpad!

Aj to málo čo ma v jedničke dokázalo rozosmiať sa premenilo na totálnu nudu a trápnosť. Zbytok nemá zmysel komentovať. ()

Master19 odpad!

Jestli jednička měla nějaký smysl, příběh, pointu a vtip, tady už nelze nalézt nic. Babka jakože skákající na trampolíně není vtip pro mě, jsem zřejmě intelektuál. ;-) ()