Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Unést dceru milionáře? To není pro rodinu gangsterů žádný problém. Ten nastává, až když se do ní jeden z nich zamiluje... Horko k zalknutí, vyprahlá země a otravné mouchy – taková umí být americká Missouri, kde se v gangsterském příběhu zasazeném do 30. let rozhodne banda drobných kriminálníků okrást Barbaru Blandishovou (Kim Darbyová), dceru kansaského milionáře. Akce se zločincům ale zkomplikuje a jsou nuceni slečnu unést. Druhý den ráno k jejich úkrytu dorazí rodinný gang Grissomových, co únosce zabije a Barbaru si odváží sebou. Hlavou tohoto klanu je Gladys „Matka“ Grissomova (Irene Dailey) a její plán je prostý – chce za dívku výkupné jeden milion dolarů. Vězněná Barbara je vystavena psychickému i fyzickému trýznění, a k tomu všemu se do ní zamiluje přihlouplý a psychopatický člen rodiny Slim (Scott Wilson), co se jí zcela hnusí. Po nějakém čase jí neustále odmítaný a rozrušený Slim prozradí, že kdyby nebylo jeho, jako jejího ochránce, byla by již dávno mrtvá. Pro rodinu totiž představovala hrozbu a nikdy ji neměli v plánu vydat. Barbara rázem pochopí, že jedině Slim je její nadějí jak zůstat naživu, a tak se mu podvolí. Na stopě únoscům je ale soukromý detektiv Dave Lenner (Robert Lansing)… (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

fragre 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, zdá se mi, že po úspěchu filmu Bonnie a Clyde se zde tvůrci pokoušejí projet se na stejné vlně, takže tu máme klopené klobouky, proužkované obleky, samopaly značky Thompson, automobilové honičky a střílečky, kde se nešetří municí ani krví. Akorát tu není nikdo tak fešácký jako Warren Beatty či sexy jako Faye Dunaway. Všichni jsou zde špinavější, škaredější a buranštější, nikdo nevyvoláva špetku sympatií (tedy mimo unesenou oběť) . Jediným originálním prvkem je tu ta gangsterská máma, která nakonec s šíleným chechotem a s neskrývanou rozkoší kosí ze samopalu útočící policisty. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Filmová adaptace šestákového románu Jamese Hadleyho Chase Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou, jehož český překlad mi přišel narozdíl od dřívější slovenské verze podivně ořezaný (řeč je o knize), se soustředí na vztah mezi jedním z únosců (psychopatickým zabijákem mdlé inteligence) a obětí. Závěr je podobně depresivní jako třeba v Čínské čtvrti, byť nikoli úplně tragický jako v samotné literární předloze. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Kniha Jamesa Hadleyho Chaseho je vynikajúca. Užívateľovi Mr. Apachemu to potvrdzujem a súhlasím s ním. Zároveň som, na rozdiel od neho, rád, že sa Robert Aldrich pri filmovej adaptácii románovej predlohy nedržal otrocky knižnej predlohy, ale išiel vlastnou cestou. Pretože verná adaptácia románu je väčšinou púhe dialógové karaoke. V šťastnejších prípadoch s vhodne, či netradične zvoleným obrazovým ozvláštnením. Tu sa podarilo oboje: vhodne pozmenený dej aj obraz. A najmä: Banda hrdlorezov pod vedením nenávistnej stareny nemá chybu! ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Kniha Jamese Hadleyho Chase No Orchids for Miss Blandish z roku 1939 je drsná, temná, syrová až šokující gangsterka. Jinými slovy nezapomenutelná klasika. Tenhle film, který se jí volně drží, bohužel není nic z toho. I kdybych se zkusil oprostit od znalosti výborné předlohy a hodnotil pouze filmové kvality snímku, hned se do mysli vkradou o čtyři roky starší Bonnie a Clyde a Grissomovci zase spláčou nad výdělkem. Začátek mají sice hodně nadějný, ale pak už to s nimi jde jenom z kopce. Přestřelky a jiné vypjatější scény mají sestupnou úroveň, příběh drží jakž takž pohromadě jen díky špatně poslepovaným útržkům Chaseovy předlohy a samotný konec má k překvapivému finále jeho Orchidejí hodně daleko. Do téhle Aldrichovy gangsterky jsem šel bez vědomí toho, na jaké motivy byla spáchána, a nebyl jsem předem nijak zaujatý. Popravdě jsem jí docela fandil. Výsledek však nemohu vnímat jinak než jako promarněnou šanci, ať už to beru z kteréhokoli úhlu pohledu. Ten film selhává jak coby adaptace literární klasiky, tak jako konkurence klasiky filmové. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Efektivní krása:-) Kdo má rád staré klasické gangsterky šedesátých let (ne ty zločinecké z 30.let, mezi jejiž průkopníky by se daly zařadit už snímky jako Podsvětí 1927 a Little Caesar 1930) plné násilí, nečekaných situací, mrazivé ironie a brutality tak tomuto snímku přijde určitě nachuť, navíc je tu opravdu skvělá Friedova hudbu..Je to taková směsice z filmů Killers, The 1964, Chladnokrevně 1967, Bonnie a Clyde 1967, Bloody Mamma 1970, nebo s Thieves Like Us 1974. Jinak souhlas s betelgeusem, nemám uz víc co bych k tomu napsal. Jsem moc rád že se mě tento film podařilo shlédnout, byť jen v originále, ale i tak všem vřele doporučuji. Za 3,5*. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Film vychází z knihy Jamese Hadleyho Chaseho z roku 1939 „No Orchids for Miss Blandish“ („Žádné orchideje pro slečnu Blandishovou“ – kniha vyšla i v ČR). (zzzw)

Reklama

Reklama