Ryan a Justin jsou kamarádi z Ohia, žijící v Los Angeles, kde to chtěli do třicítky někam dotáhnout. Teď už jim ale třicet je a Justin se marně pokouší prodat počítačovou hru o poldech, kterou vytvořil, zatímco Ryan na hřišti trénuje kluky v americkém fotbalu. Skutečný trenér ovšem není, býval kdysi hvězda, ale přišlo zranění a on musel přestat hrát… Večer jdou na absolventský sraz a spletou si maškarní ples se škraboškovou party. Oba se obléknou za poldy, všichni je ale považují za cvoky. Když vyjdou ven, okamžitě si všimnou, že se na ně dívky na ulici usmívají, a vypadá to, že nikdo – dokonce ani opravdoví policisté – nepochybuje o tom, že jsou poldové. Dokonce si poradí s bandou gaunerů, kteří jim den předtím poškodili auto, teď ale před „policejní mocí“ zbaběle ustupují. Zato dav na ulici tleská. I číšnice Josie v restauraci, kam zajdou, má oči jen pro Justina. Tak proč by nemohli hrát poldy i nadále? Zatímco Ryan bere „přípravu“ smrtelně vážně, Justin se nebezpečného dobrodružství obává. Když mu ale Josie řekne, že ji v baru neustále otravuje jakýsi chlap jménem Mossi, usoudí, že pomoc „poldy“ by se hodila. Přesto by rád řekl Josie pravdu, ale nějak se k tomu nemůže dostat. Když je pak na cestě v policejním autě – které Ryan někde vyhrabal a uzpůsobil tak, aby vypadalo jako pravé – zastaví skuteční policisté, mají oba nahnáno, ale pak zpozorují pokus o vloupání v blízké samoobsluze a „jdou na to“ všichni společně. Po zásahu, když nechají jednoho z lupičů utéct, se chtějí zdekovat a policista jménem Segars je považuje za šprýmaře, kteří se chtějí vyhnout sepisování protokolu. Ukáže se, že Mossi, který Josie v baru obtěžuje, vede skupinu vyděračů, kteří už dlouho sužují místní obchodníky. Justin je toho názoru, že to musí ohlásit na policii a přiznat, že nejsou praví poldové, ale když je tam uvidí Segars, myslí si, že jde jen o další z jejich legrácek, a dá jim informace o Mossim Kasičovi, vyděrači, kterého policie dlouho sleduje, ale kvůli nedostatku důkazů se mu nemůže dostat na kobylku. A Ryana hned napadne, že se do toho pustí oni s Justinem, obzvlášť když jim Segars zapůjčí všechna myslitelná sledovací zařízení včetně kamer a odposlechu. Pozorovatelnu si zřídí v bytě mladé sexy feťačky a pozorují protější opuštěnou továrnu, kde se partička schází. Zjistí, že Mossi má nad sebou ještě většího šéfa, který hovoří o jakési zásilce, kterou sem právě přiváží kamion. Justin s Ryanem odjíždějící kamion sledují a „vyslechnou“ jeho řidiče Pupa. Ukáže se, že ten nenávidí Mossiho skoro stejně jako oni. Prý neví, co je v bednách, které přivezl, ale večer se v jistém klubu koná party, na které se celá povedená partička sejde. A jelikož si je Justin s Pupem podobný, Josie, která se vyzná v maskování a výrobě masek, ho upraví tak, aby se za něj mohl vydávat. Jeho úkolem na party je zjistit, co je v bednách a kde jsou ukryté… (TV Prima)

Jara.Cimrman.jr

"S holkama jsem se pral. Nevyhrál jsem, ale klidně to zkusím znova." Falešní poldové jsou pro daňového poplatníka lepší variantou než ti skuteční. Neznají totiž zákony, nemusí dodržovat předpisy a stát nic nestojí, když se sami povýší. Justin a Ryan na sebe zkrátka navlékli uniformu a vzali to na sebe. Občas mi za ně bylo trapně, ale v nejednu chvíli jsem se bavil, tak proč z nich neudělat tříhvězdové poldy. ()

Malarkey

Jsem rád, že dobré komedie dokáží v Americe vytvořit i lidé, o kterých toho osobně moc nevím. Jake Johnson a Damon Wayans Jr. totiž nejsou zrovna tváře, které bych v televizi vídal nějak často. Stejně tak i režisér Luke Greenfield mi nic moc neříká. Výsledek je ale docela bezkonkurenční. Dva blbci nemají do čeho píchnout a tak si začnou hrát na policajty. Je to blbý přesně tak, jak to zní, ale na druhou stranu si s nimi člověk zažije opravdu slušnej kopec zábavy. ()

EvilPhoEniX

Paráda ! Humor spíše situační, ale ten mi možná sedí i více. Skvělý výběr herců, Damon Wayans je podobný blázen jako jeho bráchové. Byť je to klišoidní a originální je vlastně jen nápad, tak je to neuvěřitelně zábavný film a nejméně 3x jsem se válel smíchy na koberci a pouštěl si dané scény alespoň 10x abych se vzpamatoval a to se mi stává málokdy!! Potěší také skvělý výběr hudby při akci či při každé vtipné scéně a vynikající komik Keegan-Michael Key, kterého znám pouze z 5 minutových krátkých videíí a už jen tím si mě režisér Luke Greenfield získal, že ho do filmu obsadil a dal mu možnost rozvíjet kariéru dále. Kdo se při filmu nezasmál, není člověk. Perfektní věc. ()

Superpero

Celou dobu super. Fakt mi to přišlo vtipný. Jakmile přišel na scénu ten dredatej mamlas, tak to úplně ztratilo švih. Najednou to začalo být neobratně akční a já se začal trochu nudit. Jake Johnson je skvělej komik a překvapilo mě, že se do Holywoodu probojoval John Lajoie aka MC Vagina aka Every day normal guy. ()

T2

Rozpočet $17miliónovTržby USA $82,390,774Tržby Celosvetovo $137,614,054Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,757,143 //počet predaných kusov 96,221Tržby za predaj DVD v USA $9,343,945 //počet predaných kusov 622,857║ dalo sa, sadlo to, je tam celkom zábavná ústredná dvojica aj keď Damon Wayans Jr. je v niektorých pasážach zbytočne moc otravný /60%/ ()

• Fim se natáčel v Atlantě v Georgii. (rafix)
  • Ve scéně, kdy parťáci vstupují do bytu na sledovačku, má Ryan (Jake Johnson) na sobě košili jako detektiv. V další scéně je oblečen v policejní uniformě. (vita.moravek)