Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

HellsAngel

Geniálny nápad, ktorý sa podarilo pretaviť na veľmi podarenú animovanú snímku, schopnú rovnako pobaviť ako aj prinútiť sa zamyslieť. Kvalitatívne ide o návrat starej dobrej školy Pixaru, no na zaradenie sa po boku najväčších úspechov slávneho štúdia filmu chýba hlbšie preniknutie do látky a väčšie využitie pôvodnej myšlienky. Aj napriek tomu však ide o skutočne skvelú rodinnú zábavu, ktorej slabšie momenty odpustíte vo chvíli, keď uvidíte nadšenie na tvárach vašich ratolestí. ()

notozjano

Nečekal bych u animovaného filmu určený všem (i dětem) tak složitý scénář. Ačkoliv jsem divák, který si v klidu rozebere i takové psycho, jako je tohle, tady jsem opravdu přemýšlel, jak to vezmou děti. Každá generace to svoje, to je jasné, ale ti kolem těch 8-12 let si myslím budou mít opravdu rozdílné pocity. Já sám jsem byl vyloženě učarován. Nejen, že vizuálně je to opravdu vymakané, ono i to schéma fungování lidské mysli je natolik promyšlené, že jsem se až divil té složitosti. Zároveň jako celek funguje film skvěle. Mnou probíhaly emoce a v závěru jsem byl dojatý, jak dlouho ne. Škoda, že jsem na tom nebyl v kině. Navzdory tomu, že jsem spíše kliďas, byl mou oblíbenou postavou vztek, protože jak občas říkávám: někdy se stačí pořádně nasrat. :) ()

nicolePavs

"Gratuluju San Francisco! Zničilo jsi pizzu. Nejdřív Havajani a teď ty!" prostě skvělý já na to můžu koukat od rána do večera furt se mi to bude líbit! "Kdo je príma kamarád... Bing Bong.." jsem z toho unešená víc než moje malá sestra. ()

BigBrother

je to hezké, líbilo se mi to, ale zároveň se mi to okamžitě vykouřilo z hlavy. Za mě prostě zapomenutelná záležitost. ()

charles3

Dlouho to bylo na rozhraní mezi čtyřmi a pěti stars, ale závěrečný pohled do hlav dalších protagonistů to rozhodnul jasně :-) ()

Velislav

Skvelá komédia, výborný nápad možno trošku čerpajúci z Bol raz jeden život. "Smútok" bola najvtipnejšia už samotným vzhľadom s rolákom a okuliarmi, pár hlášok bránicu trhajúcich („To je oddelenie chlapčenských skupín. Dúfam, že skoro zanikne"). Smerom k záveru sa to zdalo už trochu dlhé, ale samotné finále, resp. pofinálové perly na záver stáli za to. 8/10 ()

panki9922

Myšlienka filmu nádherná a veľmi poučná. Ale to prevedenie...každých 5 minúť som sa pozeral na hodinky kedy to skončí. Škoda, že sa film neniesol v duchu záverečných titulkových scén. Nuda. Možno inokedy :) ()

PanPyzamo

V hlavě je dalším vynikajícím filmem od studia Pixar. Má vynikající myšlenku a celkově velmi zajímavý příběh, který nám jak už názvu napovídá vypráví o tom, co se nám vlastně dějě v hlavě. Příběh je vynikající a do toho nám hraje dobrý soundtrack a samozřejmě je to Pixar, takže nádherná animace. Celkově se jedná o vynikající film, který doporučuji. 9/10 ()

Brenda.Ch

Tak tento animák pokládám za nejlepší. Totální bomba, fantastický námět, krásné zpracování uvažování a myšlenek jedné malé holky, dobrodružný příběh emocí v jedné hlavě a pointa v tom, jak je každá emoce stejně důležitá a cenná, je skutečným pohlazením na duši. Pro mě zatím nejlepší animák, jaký jsem viděla. ()

NiksCZ

15/26 - Po extrémně dlouhé době jsem zpátky s dalším hodnocením Pixarovského snímku. Tentokrát přišel na řadu můj absolutní oblíbenec, film Inside Out (V hlavě). Hned na začátek řeknu, doposud jsem z žádného jiného snímku z velké produkce necítil takový ten pocit nezávislého filmu. Už jen tento fakt pro mě odlišuje Inside Out od zbytku portfolia Pixaru. Ale teď už k obecným kvalitám filmu, které jsou velmi vysoké. Začnu s příběhem, ten je sice vesměs klasické "Dostaňme se z bodu A do bodu B", ale je zpracován skutečně originálně a nápaditě. S příběhem se pak pojí také svižné tempo a vynikající humor, který určitě zabaví jak děti, tak i dospělé. Dále se dostáváme k postavám, ty jsou, jako to s Pixarovskými postavami často bývá, naprosto parádní. Každá z nich je výrazná, sympatická a ve filmu opravdu hezky funguje character design, což jim také prospívá. Velice rád bych pochválil zpracování celkového konceptu světa uvnitř hlavy, ze kterého sálá neskutečná kreativita a dočista vše zde má své místo a svůj smysl. Když se pak přesunu k vizuální stránce obecně, tak budu opět pozitivní. Líbí se mi, jak film pracuje s barvami, animace je pak opravdu velmi propracovaná a místy jsem z ní cítil energii původní Rubber Hose animace. A úplně nakonec vyjádřím svůj názor k soundtracku snímku. Ten je jako vždy skvělý, hezky se poslouchá a naprosto ukázkově doplňuje to, co se ve filmu zrovna děje. K některým skladbám se dokonce čas od času vrátím, protože se jedná vyloženě o dokonalé kousky. 10/10 ()

Bestfan112

Moc krásný film, který je přesně o mně ( moje alternativa: vztek, vztek, smutek, smutek, sebelítost, sebelítost, pýcha, pýcha, nenávist, nenávist, závist, závist... )tady je to o dospívání, o vysoce přiblblých emocích, a na konci taky láska, v její hlavě to určitě není stejný jako u mě v hlavě... Shrnutí: Krásná pohádka pro všechny věkové skupiny, zvlášť pro dospívající děti, jako jsem já... Film 11/10 ()

Lilith03

Já bych se mohla podepsat pod komentář od "hansel97", je to bravurní animák, který se sakra povedl, bylo to vtipné, hezké a prostě povedené. Úmrtí jedné z postav mi nevadilo, patří to k životu a nemá cenu dětem říkat, že něco jako smrt neexistuje, natož smrt imaginární postavy. A jooo, ten překlad postav, to je mazec, hlavně depka, zní to blbě. Jinak je film ovšem skvělý, koukala jsem s přítelem a oboum se nám to líbilo. ()

james11

Podle traileru se to zdálo jako originální, vtipný a nápaditý animák, proto jsem rád, že jsem se v tom nezklamal. Vtipný a chvílemi opravdu dojemný film, který navíc poskytuje jako externalitu kvalitní lekce neurochirurgie. :) ()

CaptAnne

V podstatě bez děje, myšlenkově nedotažené. S napětím čekám na dvojku, která bude o tom, co se děje v hlavě postaviček v hlavě. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu