Pohřbený rozvod (E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 1 h 25 min

• Una111

Všestranně trapné!(28.5.2019)

• Fuksinka

Byla by to možná slušná kriminálka, nebýt trapného a naprosto uměle našroubovaného "ozvláštnění" v podobě horoskopů. Případ to nikam neposunuje, nic se tím nevyřeší a pasáže ze skupiny paní astroložky jsou nudné a směšné. Některé dialogy šustí papírem, divný je i střih. Kolegové si neříkají zásadní informace. Zkusím asi ještě další díly, ale optimistická nejsem. ----- Doplnění: ne nebyla by to slušná kriminálka, já jsem se nad tím zamyslela ještě jednou při jedné nezáživné činnosti a došlo mi, že se tam naprosto všichni chovají jako dementi. Takže Ivo, vykašli se na psaní detektivek pro ČT, ať to ti chudáci koncesionáři nemusí platit. Ta hvězda je za atmosféru a za Trojana.(11.12.2016)

Pilotní díl Vražd v kruhu se bohužel moc nepodařil. I když se jednalo o zajímavý námět, rozjezd byl spíš pomalejší, chování některých postav mě vyloženě vytáčelo a Sábina v podaní Hany Vagnerové mi přišla jako naprosto zbytečná postava. Čekala jsem spíš něco ve stylu Labyrintu nebo Ďáblovy lsti, k mému překvapení ale astrologie zas až tak velkou roli v Pohřbeném rozvodu nehrála. A v tomto směru je to opravdu dobře, i když oba zmiňované seriály miluju. Takže průměr.(15.2.2019)

Naše první setkání s majorem Holinou (Trojan) je zároveň spojeno s poznáním první oběti. Mladou ženu se psem major potká při ranním joggingu, jenže za pár hodin už ji najde zavražděnou v dodávce. Začíná pátrání, které není tak napínavé jako třeba v Případech 1. oddělení, ale je protkáno vztahem Holiny s manželkou svého kolegy na vozíčku Rosti Bora, astroložkou Sábinou. Taky se tu dává dohromady parta kolem Holiny - už zmiňovaný Rosťa Bor, mladý detektiv poručík Diviš a poručice Pavlína Fibichová. Tato parta i díky Holinově náklonnosti k astrologii a zvěrokruhům je schopna vypátrat i ten nejzapeklitější případ. Už první díl naznačil, že seriál bude plný nezajímavých řečí, ale také dobrých hereckých výkonů. A nebýt Trojana v hlavní roli, bylo by to o stupínek horší.(2.9.2016)

Vraždy v kruhu - Pohřbený konec. Profil pachatele od šarlatánky a závěrečná akce pojatá jako komorní umělecké dílko hodně zkazili dojem z jinak docela pěkné kriminálky. Trojan je sympaťák, ovšem měl by milenku používat více v posteli, než při řešení vražd.(8.4.2019)