• Martin741

Austin Stark je reziserska lama! Teda tak nezazivny, nudny film som uz dlho nevidel. Dejova linia je v uzadi, nic sa tam dohromady nedeje, a Nicolasovi Klec /8 mm, Hadi oci/ sa nedari ziskat ani jedno slavnejsie meno, a tak sa trapi sam. Herecke vykony mdle a slabe, scenar je tiez slaboduchy, dialogy sa pomaly az nedaju pocuvat. No nic, pan Klec ma velmi dobre nakrocene spadnut do tej istej zumpy, kde isty Seagal toci svoje "filmove skvosty". Smutne : 0 %(30.1.2016)

Připadá mi, že tady lidi hodnotí spíš slovní spojení "čestný politik", než samotný film. Přitom konečné vyznění příběhu tohle spojení taky zpochybňuje. Je to smutné komorní drama člověka, který má moc a svědomí. Je to slušně natočené, s dobrým hudebním podkresem, místy jemné a citlivé, místy schematické a naivní. Cageovi psí oči občas nadmíru a na této databázi silně podhodnocené. Dost možná pro tu dvacetiletou vládu prasat, která devastuje ideu občanské společnosti v našich končinách. Dávám čtyři, abych trochu vyrovnal to zdejší nebe jednohvězd.(29.8.2015)

• kaylin

Tak Nicolas Cage má určitě slabší filmy, ale ani tohle zrovna není nějak moc velký zázrak. Politik, který není až tak špatný, jen neví, kam by ho strčil. Má své ideály, ale má smůlu, protože se na něj provalí, že měl nemanželský sex. A pak si užívá dál, i když chce dál bojovat za ideály. Dramatická romance, která mě nechytla.(20.8.2015)

• Morholt

Politik plný ideálů odhodlaný páchat dobro má tak trochu problém s ženskejma a tak když se odmítne zaprodat ropné korporaci, vyjdou jeho zálety najevo. A to se v Americe neodpouští. Kromě toho chudák kongresman při každém mimomanželském pichu evidentně trpí a aby toho nebylo málo, jsou tu problémy s otcem a tak trochu i s alkoholem. To všechno ho limituje v páchání dobra, čímž opět evidentně trpí. Role jak stvořená pro Cage, který tady pravděpodobně překonal svůj rekord v počtu psích pohledů. Nebylo nic platné, že byl obklopen Connie Nielsen, Sarah Paulson a Peterem Fondou, kteří se mu snažili přihrávat, protože ať udělali cokoliv, pokaždé to skončilo projevem vořecha trpitelsky očekávajícího výprask a sladkobolnými patetickými bláboly. Ale zase jsem se u toho občas zasmál a za to si to těch 30% zaslouží.(10.9.2015)

The Runner je film od kterého jsem čekal nějakou hrůzu jako od Left behind nebo posledního času na pomstu.Tedy filmech co nám v posledních letech Nicolas Cage naservíroval a my se divili,že v tom opravdu hraje on,herec co dokáže předvést i výkon hodný Oskara.The Runner je naopak pro mě docela překvapeně povedený kousek z politického prostředí.Sledujeme zde příběh kongresmana co bojuje ve svém okrsku v Pennsylvanii z ropným únikem do oceánu.Když už se zdá,že za ním jde celé město a on touto událostí nasbírá politické body ,které se mu budou hodit pro boj o senátorské křeslo tak vyjde na povrch jeho milostná aférka.Snímek nám nabízí pohled na svět politiky a zároveň předestírá otázku jestli pro vyšší dobro i v běžném životě natož v politickém musíme někdy uzavřít dohody a kompromisy co se nám absolutně nelíbí jen pro to,aby jsme skrze ně došli k vytouženému cíli.Politika je odvětví plné kompromisu i za cenu vzdání se vlastního přesvědčení a to celé právě zde prožije Nicolas Cage.Film nemá kdovíjaké tempo a postavy a jejich charaktery by mohly být vyobrazeny ještě detailněji,ale opakuji po mém očekávání,že to bude další z řady nepovedených filmu s N.Cagem je to naopak vcelku dobrý počin.Všeobecně mam rád snímky z politického prostředí,protože nikdy není na škodu ,aby jsme viděli za oponu této hry.Za mě hodnotím hlavně ten příběh.Za mě celkově ty 70% a čtyři hvězdy.(1.9.2015)