VOD (1)

Vlivný, ale idealistický politik Colin Pryce (Nicolas Cage) se v roce 2010, během devastující ropné katastrofy v Mexickém zálivu, ocitá v těžké osobní situaci. Musí se totiž vyrovnat s vlastním zhrouceným životem poté, co mu sexuální skandál zcela zničil politickou kariéru. (Magic Box)

Trailer 1

Lacike

Tak tu mame dalsi Hallmarkovsky povrchne podaný pribeh s niekdajsou akcnou hviezdou. Film o naivnom a asi poslednom cestnom politikovi, ktory by chcel vyriesit zavazny problem, ale blbca jedneho znici skandal, lebo sa nedokaze ovladat akonahle zbada nejaku mladsiu babu. Ani sa mu necudujem, lebo za manzelku ma riadne chladnu zensku. A po tom skandale sa snazi dostat spät do vrcholnej politiky. S poriadnym scenarom by z toho mozno aj mohol byt celkom dobry film, ale v tomto meganaivnom a povrchnom prevedeni to môze zaujat len zeny pri zehleni, ktore Cagevi zožeru aj s navijakom sceny v ktorych plače jak zbity pes. Mne pripadal smiesny. Ale mimo tychto scen je taky dost utlmeny, takze do legendarneho zostrihu jeho psychotickych vystupov sa z tohto filmu asi nic nedostane. V tomto filme naviac vyzera dost dobre a charizmu ma stale, takze pod vedenim nejakeho kvalitneho rezisera si stale dokazem predstavit jeho comeback. Ale to by musel prestat brat absolutne kazdu sracku, ktoru mu ponuknu. Inak bude pre kvalitnych filmarov nadobro odpisany a to je skoda. 3/10. ()

Torpid

Připadá mi, že tady lidi hodnotí spíš slovní spojení "čestný politik", než samotný film. Přitom konečné vyznění příběhu tohle spojení taky zpochybňuje. Je to smutné komorní drama člověka, který má moc a svědomí. Je to slušně natočené, s dobrým hudebním podkresem, místy jemné a citlivé, místy schematické a naivní. Cageovi psí oči občas nadmíru a na této databázi silně podhodnocené. Dost možná pro tu dvacetiletou vládu prasat, která devastuje ideu občanské společnosti v našich končinách. Dávám čtyři, abych trochu vyrovnal to zdejší nebe jednohvězd. ()

LadyPupu

Někdo to tady už psal a já souhlasím. Pokud by tenhle film byl z produkce HBO, tak by měl pravděpodobně silně našlápnuto směrem k červeným číslům a zdejší hodnotitelé by ho vyzdvihovali jako zajímavé drama... Vzhledem k tomu, že jsem vůbec nic nečekala, jsem byla mile překvapena. Ta hodina a půl celkem rychle utekla a na to, že se jedná o téma, které zrovna mě osobně moc nelákalo, to nebylo ani trochu nezáživné. Společné scény Cage s Fondou byly skvělé. Takže zatímco tady většina odborníků máchá jednou hvězdou a mele něco o nudě, vopruzu a nekvalitě, já v tom viděla komorní drama člověka, který nechtěl dělat kompromisy... Slabší 4. ()

Rodriguez

Zajímavé politické drama, kde Cage předvádí hereckou kreaci coby vlivný politik. Jenže v nejméně vhodnou dobu, když mexický záliv drancuje ropná katastrofa se objeví další špína. Tentokrát z jeho soukromí! Bude záležet jak se k tomu postaví, protože na jeho rozhodnutí bude záviset živobytí několika desítek rybářů v zálivu. 60% ()

Gary

Film má 90 minut (ne 78 minut). Obavy byly na místě: Debutující režisér, obsazení vytažené z herecké sušičky (Connie Nielsen) a samozřejmě Nick Cage na plakátě, který vypadá jako Lord of War v ropě. Překvapivě na mě ale vykouklo zručné drama se zajímavým námětem a herecky naprosto zvládnuté (i Peter Fonda válí!!). Jediný problém je, že kdyby tenhle stejný film vyplivlo z obrazovky HBO, bylo by k němu přistupováno úplně jinak. ()

• Nakrúcanie začalo v júni 2014 v New Orleans. (kacer4)
  • Príbeh sa odohráva na pozadí skutočnej havárie ropnej plošiny Deepwater Horizon v roku 2010. (kacer4)