Režisér filmu Sejmi eso vás zavede do světa Kevina Stretche, řidiče hollywoodské limuzíny, muže s temnou minulostí. Když se Stretchovi ozve nechvalně proslulý gangster, aby od něj dostal zpět půjčené peníze, Stretch v naději na slušnou odměnu vezme práci, kterou mu nabídne jeho klient – miliardář. Výstřelky výstředního klienta ale brzy vyústí v divokou noc plnou dobrodružství, sexu a nebezpečí, po které je jasné, že s návratem peněz to až tak snadné nebude. (Bontonfilm)

kingik

Lepší je být dobrý šofér limuzíny vozící hollywoodské herce, než být špatný herec leštící hollywoodské kliky. A Kevin Stretch podle svého úsudku ani životní "kliku" nemá. Na štěstí ani osud nevěří. Ani pro to nemá důvod. Jeho krásná přítelkyně mu dala kopačky, jeho vznětlivý šéf ho nemá rád a dal mu ultimátum a po krku mu jde podsvětí, kterému dluží šest podělaných táců, což je dluh, který se s ním táhne od temného období, kdy sám propadl hazardu a fetu. A kariéra herce, po které toužil, je po neúspěšných konkurzech, zdá se, definitivně v prachu. Nezbývá nic jiného, než zdárně do konce dotáhnout kšeft, který se mu naskytne. V příštích hodinách totiž poveze v limuzíně výstředního a svým chováním nevyzpytatelného miliardáře s vizáží zarostlého divocha, který frčí na koksu, děvkách a adrenalinové (sexuální) zábavě. Slovo dá slovo a ti dva se spolu dohodnou na výhodném kšeftu, který by mohl být vstupenkou ke Stretchově osobní svobodě, neboť pracháč se nabídne, že uhradí Stretchův dluh výměnou za vyzvednutí jisté zásilky-kufříku, jež má být doručen v časovém limitu. Vše se samozřejmě zamotá a pořádně zkomplikuje. Z běžné služby za volantem se rázem stává dramatická noc, kdy se s limuzínou i bez ní křižují ulice Los Angeles a hlavnímu hrdinovi jde o všechno. Po Stretchovi jde rázem podsvětí, federálové i jakási tajemná žena, se kterou v klidných okamžicích chatuje. A aby toho nebylo málo, ke všemu se mu zjevuje duch legendárního řidiče limuzíny, jenž si vzal kdysi život přímo ve služebním voze. Stretch si bude muset chtě nechtě přiznat, že si s ním osud pořádně pohrává, ačkoliv se za fatalistu nikdy nepovažoval. Joe Carnahan už by měl točit jen takové odvázané filmy, jako je tento, a nikoliv filmy s vlky a Neesonem v hlavní roli. Dokazuje, s jakým nadhledem se umí pohybovat hned na několika žánrových frontách, i když jeho počin není dramaturgicky zdaleka tak učesaný, jak by měl být. Hlavním tahounem filmu je vynikající Patrick Wilson, který svým vnitřním hlasem všechno sarkasticky, ironicky i vtipně komentuje a dává filmu pořádné koule. Hned v závěsu jsou všichni ostatní, přičemž skvělým protihráčem je mu zde Chris Pine v šílené kreaci magora, kdy i ten největší odpůrce jeho herectví, si ho zamiluje. Carnahan, jak je jeho dobrým zvykem, dává ve svých filmech vyniknout i hercům v mini rolích, k nimž tentokrát patří David Hasselhoff a Ray Liotta, kteří hrají sami sebe. Film se zpočátku jeví jako satira na Hollywood a jeho poměry, následně se od toho odkloní směrem k černé komedii s mystery prvky, hned na to vyrukuje s krimi thrillerem a i akční film s romantikou má své zastoupení. Občas to vypadalo, že si režisér toho nabral moc a že svůj scénář přepálil. Jak jsem výše zmínil, dramaturgicky to haprovalo, a z některých nápadů se klidně dalo vymáčknout i víc, ale dohromady to bylo dílko osvěžující, kompaktní a sršící nadhledem, který zajistil hláškující Strech. Joe Carnahan ukázal své vyzrálé režijní hodnoty, kdy za pomoci skvělých dialogů namíchal originální koktejl plný bláznivin i osvěžujících substancí s hrdinem s těměř kultovním rozměrem. 90% () (méně) (více)

ScarPoul

Presne ten druh filmov, kedy sa šliapne na plyn a nepustí sa noha z pedálu až do konca. Carnahan vie. Je to vtipné, akčné a plné skvelých WTF momentov. Čo na tom, že je to občas prekombinované jak riť. Našťastie z toho vie Carnahan pekne vykľučkovať a koniec je parádne epický. Síce som čakal ako bodku nejaký haluzný vtip, ale inak som sa skvelo bavil. Potešia postavičky Hasselhoff a Liotta a hlavne kráska Jessica Alba. Wilson je sympoš. Presne ten film, ktorý si treba pozrieť s kamošmi pri pivku pod vplyvom ľahkých drôg a ceckatých priateliek. ()

dr.horrible

Tento druh filmov stojí v podstate na troch veciach: 1. Hlavná (dobre obsadená) postava. 2. Hlášky. 3. Čo najujetejšia story, aby dokázala stále prekvapovať.. Takže to môže byť zas o tom istom, príbeh je vedlajší. Stačí len 90 minút behať po meste, stretávať viac či menej nereálne postavičky, rozmlátiť toho čo najviac (vrátane seba), a občas presne vystihnúť, čo sa práve na scéne deje. Z tohto vychádza Stretch veľmi dobre. A vďaka Wilsonovi mám chuť na pokračovanie ()

Terva

CITÁT - To na nose je kokain?............ Příběh o tom, jak je potřeba se nad sebou zamyslet, když váš život stojí za hovno. CITÁT - Buďte opatrnej, dnes jste si udělal dalšího nepřítele......... Podivný scénář, který mě však kupodivu bavil. CITÁT - Jsem žhavá hlava........ Tento snímek je lepší vidět, než se nad ním zamýšlet. ()

liskam

Road movie limuzínou v noci a jen po Los Angeles... To tu ještě nebylo. Teda možná bylo, ale já o tom nevím:-) Nehká, na nic si nehrající jednohubka, která má za úkol pobavit a né si hrát na bůch ví co. A mě film opravdu bavil! Na to, že jsem na něj koukal opravdu pozdě v noci, jsem u jeho sledování ani nezívnul. Za mě 77% ()

• Natáčanie trvalo 21 dní a stálo 5 miliónov amerických dolárov. (Da_reba)
  • Vedenie štúdia Universal chcelo, aby mala postava Rogera Karosa (Chris Pine) oholenú bradu, pretože sa báli, že diváci herca nespoznajú alebo im príde atraktívny, no režisér to odmietol. (Da_reba)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015