Myšák Mickey

• USA Mickey Mouse
Animovaný / Komedie / Krátkometrážní
USA, (2013–2019), 6 h 59 min (Minutáž: 4–22 min)

Série(5) / Epizody(96)

Mickey je zpátky v úplně novém seriálu krátkých filmů, kde prožívá zábavná dobrodružství s Minnie a dalšími přáteli. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele LuiCJ k tomuto seriálu (21)

Myšák Mickey (2013)

Tento seriál je asi jeden z najlepších o Myšiakovi Mickeyim. Zábavné postavičky, ktoré Walt Disney stvoril v milej, vtipnej a nápaditej podobe. Príbeh je jednoduchý a preto tomu porozumejú aj mladší diváci. Farby sú super, Disney ani tentokrát nenechá seriál len tak - narážky, easter eggy, odkazy na iné Disneyho filmy a re-dizajnované postavičky to perfektne dotvárajú. Veľmi ma potešilo aj cameo známej kreslenej postavičky, Zajaca Oswalda v epizódach Entombed (3. séria, 17. epizóda) a Canned (4. séria, 2. epizóda). Úžasný seriál s množstvom výborných postáv, nápadov, gagov a s jednoduchým príbehom. ()

Série 1 (2013) (S01)

Niečo úžasné. Paul Rudish vytvoril perfektný seriál rozprávajúci veľmi zábavné príbehy Mickeyho Mouse. A týchto 18 epizód teda tvoria prvú sériu, časť tohto nekonečného dobrodružstva. Aj keď každá epizóda má úplne iný námet a v rôznorodosti by sa mohli predbiehať, majú niečo spoločné. Je tým nádherná animácia a niekedy až prehnané spracovanie čo sa kresieb týka, výborná hudba a hlavne ukončenia. A toto dokázali dať 3 minút. ()

Croissant de Triomphe (2013) (S01E01)

Učím sa francúzštinu a tak pre mňa nebol až taký veľký problém porozumieť dialógom v tejto epizóde, ktorá je namiesto angličtiny, celá nadabovaná vo francúzštine. Je to aj z toho dôvodu, že dej sa odohráva v hlavnom francúzskom meste, v Paríži. Príbeh je znova plný nápadov a gagov a menšie cameo si tu zahrali aj Princ a Popoluška z filmu Popoluška. Animácia je prvotriedna, rovnako ako aj celkové spracovanie. Výborné. ()

Bez šatů neobsluhujeme (2013) (S01E02)

Touto epizódou odštartovalo štúdio Walta Disneyho veľmi zábavný a pekný seriál s názvom Mickey Mouse. Myslím si, že sa jedná o výborný začiatok obsahujúci jednoduchý príbeh, dokonalú animáciu a hlavne výborných hercov, ktorým postavičkám dávajú život. ()

Jódlberg (2013) (S01E03)

Druhá epizóda je tentokrát situovaná v horách neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Mickey Mouse sa snaží dostať k Minnie, ktorá má dom na vysokom vrchu. Problém je ten, že každý väčší zvuk vie spustiť lavínu. Mickeymu sa počas výstupu celkom dobre darí nič nepokaziť. Na scénu však prichádza Yeti, ktorý sa nakoniec o pád lavíny ľahko postará. Tento dej je veľmi jednoduchý a to je výhodou tohto seriálu, že mu pochopia aj najmenší diváci. Zároveň obsahuje množstvo nápadov a gagov a posobí to veľmi milo. Mňa hlavne upútalo veľmi pekné a zaujímavé umelecké spracovanie, ktoré v iných Disneyho filmoch asi nenájdete. Výborná kombinácia jednoduchého a dobrého príbehu a kvalitnej animácie. ()

New York Weenie (2013) (S01E04)

Ako sa už dá z názvu vyvodiť, epizóda sa odohráva v Central Parku v New Yorku (USA). Samotný zobrazenie amerického veľkomesta je veľmi pekné, animácia je rovnako ako aj u ostatných častí výborne zvládnutá. Jednoduchý príbeh je ďalšou výhodou. Minnie si kúpi párok. Ten jej utečie a nasleduje naháňačka, z ktorej vyjde Mickey opäť ako záchranca a hrdina. Mám takéto krátke filmy rád a obzvlášť tento seriál. Pobavia ma a zlepšia mi náladu. ()

Fofr v Tokiu (2013) (S01E05)

Tentokrát sa Mickey vydal do krajiny vychádzajúceho slnka, Japonska. Hlavné mesto Tokyo však prinieslo zopár nepríjemností. Mickey si kúpil lístok na modrý vlak, no namiesto toho ho zatlačili do červeného. Do cieľovej destinácie sa síce dostal, no nešlo to hladko. Áno, opäť tu máme veľmi jednoduchý námet s veľmi milým a pekným koncom. Aj keď je celý seriál robený v nádhernej 2D animácii, v scéne ako vlaky uháňajú cez budovy s bilboardami, je možné si všimnúť prvky 3D animácie. Taktiež jeden z vlakom "vydá" rovnaký zvuk ako stíhačky TIE zo Star Wars. Aj keď epizóda bola viac v japončine než angličtine, nebolo problém rozumieť. Na to aby ste pochopili o čo ide ani nepotrebujete rozumieť jazyku. Taktiež ma veľmi potešilo cameo vláčiky Caseyho, Jr. z filmu Dumbo a ešte aj fotka Walta Disneyho, ktorú možeme vidieť v záverečnej scéne. Koniec je asi tá nakrajšia časť epizódy. Odohráva sa v nádhernej japonskej záhrade, kde Mickey na vláčiku vozí deti. Symbolizuje to pokoj, slobodu a harmóniu, presný opak rýchleho a nepokojného veľkomesta. ()

Boj s vedrem (2013) (S01E06)

Ďalšia výborná epizóda tentokrát odohrávajúca sa počas najteplejšieho dňa roku. Staré známe trio sa pokúša niekde sa schladiť, no akosi nevedia nájsť dobré útočisko. A práve toto je jedna z vecí, ktoré sa mi páčia na tomto seriáli. Veľmi rád sledujem ako tieto ikonické postavičky riešia problémy a milujem tú bezhraničnú kreativitu tvorcov. ()

Gasp! (2013) (S01E07)

Výborná diel, v ktorom hlavnú úlohu malo jedno z Mickeyho domácich zvieratiek. Oranžovú rybku Gubbles sa snaží chytiť nejaký kocúr a aj napriek neskutočnej jednoduchosti, tvorcovia dokázali z toho spraviť veľmi originálny filmík, ktorý vyniká po animačnej, hudobnej či kreatívnej stránke. ()

Panda-monium (2013) (S01E08)

Panda-monium. Úžasné dielko, ktoré má nadchlo po viacerých stránkach. Príbeh je zase veľmi jednoduchý, no za to tvorcovia z toho dokázali vyťažiť maximum. Mickey príde do Pekingskej zooligickej záhrady v Pekingu v hlavnom meste Číny a snaží sa vyfotografovať malú pandu. Toľko originálnych nápadov, gagov atď. som už dlhšie nevidel. Veľmi sa mi páči taktiež animácia a výtvarné spracovanie epizódy. To ako je to nakreslené sa úplne podobá na tradičné čínske výtvarné umenie a aj keď v epizóde nie je až tak veľa postáv, pozadia a prostredie pôsobý úžasne. Hudba je tiež výborná, tvorcovia zvolili veľmi peknú čínsku hudbu, ktorá spolu s kresbami, animáciou a príbehom vytvára veľmi skromné to za to zábavné dielo. ()

Bad Ear Day (2013) (S01E09)

Jednoduchý príbeh o tom ako Mickeymu utečú jeho veľké uši a on sa ich snaží chytiť. Skoro ako všetky ostatné aj táto epizóda je výborne spracovaná. Hudba, animácia... Skrátka, všetko je dokonalé. ()

Ghúl Goofy (2013) (S01E10)

Netradičná epizóda v o niečo strašidelnejšom šate. Mickey počas svojej cesty prechádza cez krásne okolie plné kvetov a dobrej nálady, až pokiaľ sa mu nepokazí auto práve v temnej oblasti, cez ktorú prechádzal. Na tom tmavom mieste žije totiž Zombie Goofy. Táto epizóda okrem tradične výbornej animácie a spracovania obsahuje tiež veľmi peknú myšlienku a ukazuje ako funguje nedorozumenie aj medzi bežnými ľuďmi. ()

Psí kusy (2013) (S01E11)

Mickey sa chystá zobrať Pluta na výstavu psov. Avšak aj Goofy je pes, síce o niečo inteligentnejší než Pluto, ale stále pes. Prirodzená rivalita tam stále je. Pluto sa po nešťastnom páde zraní a tak nemôže byť zapojený do tejto výstavy. Namiesto neho tam teda Mickey zoberie Goofyho. Gagy, spracovanie, hudba a celý príbeh je veľmi vtipný a zábavný. Výborný diel. ()

O Sole Minnie (2013) (S01E12)

Tentokrát sa Mickey pokúša získať si priazeň Minnie, ktorá pracuje ako čašníčka v talianskych Benátkach. Príbeh je o niečo slabší než pri predošlých dieloch, no vynahrádzajú to výborne, kreatívne a originálne nápady, nádherná animácia (to zobrazenie Benátok!!!) a tiež schopnosť dokonale vyjadriť situáciu a emocionálne prostredie v akom sa postavy nachádzajú. ()

Bramborland (2013) (S01E13)

Tentokrát dlhšia 7 minútová epizóda o tom ako sa Mickey a Donald rozhodli splniť Goofymu sny. Epizóda veľmi pekne ukazuje ako vyzerá skutočné priateľstvo. Nechýba ani dokonalá animácia, jednoduchý no za to zmysluplný príbeh a klasická Disney hudba. Umelecké dielo. ()

Náměsíčný (2013) (S01E14)

Slabšia epizóda no stále veľmi kvalitne spracovaná a natočená. Goofy býva námesačný a tak poprosí Mickeyho či by ho nemohol cez noc postrážiť. Mickey to samozrejme pre svojho kamaráta urobí. Goofy sa však aj počas tejto noci vyberie behať maratón a Mickey má čo robiť aby ho vrátil naspať do postele. Aj keď príbeh nie je až taký dobrý ako v iných epizódach, o to viac sa tu nachádza gagov a kreatívnych nápadov. Záver je tiež výborný. ()

Flipperboobootosis (2014) (S01E15)

Pekný príbeh o tom ako sa Mickey a Goofy snažia vyliečiť Donaldovu chorobu s dlhým a zvláštnym názvom, Flipperboobootosis. Najviac sa mi páčila scéna kde ho zobrali na ostrov a tam sa ho pokúšali vyliečiť pomocou kryštálov. Kreativita filmárov nemá žiadne hranice. ()

Tapped Out (2014) (S01E16)

Mickey, Donald a Goofy sa prišli pozrieť na wrestling. Mickey sa však neskôr ocitol zoči-voči svojho stálemu nepriateľovi Peteovi. Nakoniec, všetko dobre dopadne. Aj keď slabšia, celkom fajn epizóda. ()

Třetí kolo u stolu (2014) (S01E17)

Opäť výborná epizóda o tom ako sa Mickey a Minnie snažia mať spoločné rande. Goofy so svojou nechápavou povahou akosi nie všetkému rozumie a tak z čistej nevedomosti kazí týmto dvom myškám stretnutie. Spracovanie je úžasné, veľmi sa mi páči ako tvorcovia takmer každý pohyb či skutok postavy zveličia a urobia z toho extrém podobný SpongeBobovi v šortkách. Potešilo ma aj cameo Lady a Trampa, no týto dvaja neboli jediní. Objavil sa tu aj koník Horace Horsecollar a krava Clarabelle Cow známi z iných filmov spoločnosti Disney. Koniec je tiež úžasný. Dokazuje, že aj človek, ktorý z prvu situáciu nechápe a zdá sa nám, že nám prekáža dokáže po vysvetlení a ujasnení veľmi pomôcť. ()

Páreček k zulíbání (2014) (S01E18)

Pekná príbeh o tom ako sa Mickey a Minnie snažia rozveseliť Donalda a Daisy. Taktiež ide o poslednú epizódu prvej série a tak si myslím, že so siedmimi cameo postavičkami sa jedná o veľmi pekné ukončenie. ()