Epizody(8)

Príbeh prvej série seriálu Black Sails sa sústreďuje na honbu konkurenčných pirátskych skupín za rozprávkovým pokladom v hodnote päť miliónov dolárov v španielskom zlate, ktorý za utajovaných podmienok, v neznámom čase a po neznámej trase, preváža španielska kráľovská galeóna Urca de Lima z Ameriky do Španielska. (TV JOJ)

bigjames

První série Black Sails má velmi slušné tempo, nenudí a je ideálním zahájením seriálového pirátského dobrodružství. Postupně se dozvídáme více a více informací o jednotlivých postavách, jejich ambicích i motivech a nutno říci, že snad ani o jediném charakteru nelze říci, že by byl nezajímavý. Záporák z Dnes Neumírej Toby Stephens je pro roli Flinta ideální, zvládá ji s bravurou. Hodně se mi líbí práce s kamerou a celé zpracování působí velmi živě. A to jak plavby po rozbouřeném moři, tak politika a intriky v Nassau. Velmi povedené jsou i námořní bitvy. První sérii nechybí ani nějaký ten drsnější moment a o odhalená poprsí také není nouze, což je rozhodně plus. Některé díly ovšem byly pojaty s trošku rozvážnějším tempem a část událostí působila nevěrohodně či mi do zajeté koncepce nezapadala. Celkově se ale jedná o velice povedený rozjezd seriálu a jsem zvědavý, co bude následovat. ()

Chrustyn

Výpravou kvalitní ale jinak dost táhlý seriál zaměřený primárně na slovní interakci mezi hromadou postav. Bohužel intriky mi většinou nepřišly dostatečně zajímavé a akce je velice málo, což zamrzí vzhledem k faktu, že je povedená, drsná a námořní bitvy velkolepé. Zkusím začátek druhé série ale zatím se mi moc pokračovat nechce. ()

LadyRainier

Filmy a seriály o pirátech miluju od dětství, takže toto jsem začala sledovat se zájmem. Musím říct, že příjemné překvapení a komu se nelíbí namakaní mladí piráti a krásné ženské tak ať na to nekouká ,-) Kdo dneska může říct, jak to doopravdy bylo a jak Flint a spol. opravdu vypadali :-D Mně se to líbí tak jak to je, a hodnocení mluví za vše ...Dojíždím první sérii a už se těším na druhou ... ()

Shakers

1. séria - 85%. Pirátske dobrodružstva mám rád a toto mi šmakuje. Seriál s produkcie Michale Baya ma ako obvykle na oko všetko. Slušné herecké obsadenie, nádhernú výpravu, kostými, užasnú hudbu, štipľavé scény a zaujímavý príbeh, ktorému by neuškodilo väčšie tempo ako v posledných dieloch. Stačilo by o jeden diel menej. Slušný rozbeh prvej serie dúfam, že v druhej už bude viac akcie. Oblúbený soundtrack: Main Title ()

Big Bear

Tak si to shrneme. Jak jsem psal u prvního dílu. Hornblowera od toho nečekejte a Mastera and Commandera už vůbec ne. Tohle prostě taková dobrodružná blbůstka kde kdyby holky něukazovaly prakticky v každém dílu něco ze svých tajných půvabů, doporučil bych seroš i dětem. Sem tam se tvůrci vzpamatovali a udělali slušnou námořní bitku, nebo alespoň díl ,,na vodě'', ale vezmu-li to procentuelně tak 75 % první řady se intrikuje v Nassau a těch 25 % je na palubách různých lodí. A to pro mne bylo tedy dost málo... Dávám tedy 3 sudy s rumem a touto řadou končím. * * * ()