Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

Vignette

Baymax je sympaťák a trochu mi vzhledově připomínal Marvina ze Stopařova průvodce, takže mě scény s ním vážně bavily. Možná bych dala i čtvrtou hvězdu, kdybych neviděla verzi s dabingem... třeba to jednou zjistím :) ()

campix

Poslední roky jsou celkem animovanou okurkovou sezonou a tak kvituji každý sebelepší animovaný pokus. Letos se naštěstí ukázalo několik vlaštovek, která snad předznamenávají světlejší zítřky. Fenomenální Lego Movie, pokračování hitu How to train your dragon a v neposlední řadě také Big Hero 6. Superhrdinské filmy jsou momentálně hodně in, tak proč toho nevyužít i v animovaném žánru. A povedlo se. Svěží a originální animák s odkazy na dospělejší hrané bratříčky a s Baymaxem, který u mě vítězí jako animovaná postavička letošního roku. Svižné, originální a barevné. Přesně takové, jaké by mělo být. ()

epicek

Dokonalé, geniální a hlavně ORIGINÁLNÍ. Naprosto skvělý animák, který může přípomínat s nadsázkou Avengers, mi naprosto vyrazil dech. Nenucený humor, roztomilo-nešikovný Baymax a skvělý záporák. Ať se všechny animáky dělají, podle tohoto receptu a bude to bezchybné. Myslím si, že Oskar pro tuhle libovku , je dost ve hře a budu držet palce ! Blalalala ()

Flynn

Pro mě jasných 5 hvězd a od Lego příběhu nejzábavnější animák co jsem za poslední dobu viděl... skvělé postavy a Baymax je prostě k sežrání... škoda že se něco takového fakt nedá pořídit domů... jako děcka z toho musí být úplně odvařené... supr... ()

Morzael

Tak za mě rozhodně jednička mezi animovanými filmy posledních let, a abych byl upřímný i eso mezi filmy superhrdinskými. Takhle mají příběhy o teenage superhrdinech vypadat - hravost, vtip, nápady, šílenosti. Emočně se mě to dotklo víc, jak 90% Marvelovek, a pobavil jsem se u toho také víc. Já jsem zkrátka nadmíru spokojen, rozhodně si tuhle jízdu v budoucnu mnohokrát zopakuji a zařazuji do mého seznamu TOP animáků. ()

Martrix

Animace je opět velmi dobrá; oko normálního člověka ty stovky detailů ani nepobere a přestože mi originální znění zrovna neucholadilo, postavy jsou vcelku sympatické. Příběh je lehce nadprůměrný, humoru je tak akorát, akce o malinko víc...prostě komixovka jak vyšitá. Přestože je vše min. lehce nadprůměrné, do mé Top 5 animáků se ale Velká Šestka nedostane. Snad je to tím, že cílovka je tady spíš kluci 8-15 let a že mám raději podobné příběhy neanimované. Přesto oceňuji, že je to zase malinko jiné, než standardní animáky. Nejen co se týká vizuálního zpracování...celý ten film je cítit precizností, která si zaslouží velké uznání. Fakticky nemám co vyčíst...ale čelist mi ohromením nepadla, resp. pár scén je opravdu super...přesto ze mě víc než 4* nevypadnou. ()

Pajky3

Big Hero 6 je přesně ten druh animáku, kterej se mi líbí už od prvního pohledu. Robot Baymax je úžasnej a nejlepší je film v okamžicích, kdy je na scéně. To pak i bez špetky snahy překonává všechny uřvané parťáky. I když je fakt, že se mi víc líbil jako bílej "Michelin" než v tom brnění. San Fransokyo jako kombinace dvou měst mě mile překvapilo, takovej Golden Gate :) Film mě prostě bavil a seřadil se po bok animáků, které si někdy pustím rád znovu. ()

PavelVanekArt

Párkrát jsem se zasmál nad hláškami a chováním toho bílého tlustého doktora. Jinak nic. Za poslední roky mě chytlo jen Lego, jinak jsem už asi vážně starej. ()

necisty

Popravdě jsem dlouho neviděl animák, kde by postavy padaly jak hrušky ze stromu. A kdyby to bylo jen jakože, tak nic neřeknu, ale takhle docela sila na dětskou dušičku. Má to koule, grády, dobrou hudbu, vtip a není to úplně blbé, takže jo. ()

Juto

Sladký, ostrý, vzrušujúci a veselý animák. Východ sa stretáva so západom a má nesmierne uspokojivý efekt. 7/10 ()

mortak

Žánrově je to stejný mix jako spojení Tokia se San Franciskem, tj. Jackie Chan zamotaný do Marvelu. Technicky špička, jen lituji, že už nejsem patnáctiletý kluk. To bych z toho byl odvařený, ale bohužel v mých letech vím, jak to ve skutečnosti chodí. Realita je taková, že když chcete do laboratoře šroubovák, musíte podstoupit nekonečné schvalovací kolečko, a váš šéf kroutí hlavou, co si ti technici navymýšlí. Špičkové vybavení mají vědci na univerzitách a výzkumných centrech jen v pohádkách. Realita je taková, že ženy ve vědě povětšinou mrkají na muže očima, a za to, že za ně všechno uděláte, vám slíbí... nanejvýš čokoládu. Samostatné vědkyně najdete leda tak v pohádkách. Kéž bych se dokázal na vědu dívat očima disneyovské pohádky. ()

sir-dave

Big Hero 6 není špatný animák, ikdyž jsem neviděl předchozích 5 dílů. Nominace na Oskara možná zasloužená ale animákem roku jsou pro mě rozmanitější a zábavnější Škatuláci. Velká šestka se postupem ubíhajících minut převtělila do tuctového příběhu na způsob Avengerů pro děti, kde bojuje hrstka vyvolených hrdinů proti záporákovi směřujícího do akčního finále. Nejlepší postava je rozhodně robot Baymax. Velký potenciál, měl vtipný, roztomilý hlas, a hlavně ve své "bílé verzi" prováděl nechtěně humorné scény (např. na policejní stanici). V polovině filmu, kdy z něho udělali "Avengera", se celé kouzlo vytratilo. ()

mr.filo

Výborný nápad umístit děj do lokace s názvem San Fransokyo. Citace až parodování současných akčních filmů (od Ironmana až po Spidermana) zalahodí na duši nejednomu tatínkovi. A "opilý" Baymax si zase utahuje z tatínků .) Prostě, svatba Marvelky a Dysneyky pod střechou Pixara se podařila a zrozená boubelka se má pěkně k světu. ()

URBAN

Nejde o to že by to bylo tak báječné, ale tento animák na mě emocionálně zaútočil jako žádné jiné hrané filmy, které jsou k tomuto účelu určeny a to v dobrém slova smyslu zaútočil. Kromě toho tento film už jen umí zaujout roztomilým robůtkem Baymaxem, který je tak roztomile naivní a svojí naprogramovanou osobností dělá z tohohle animáku něco vícea jsem rád že Disney opět přišel s něčím co umí s člověkem zatočit. ( 14.3.15/PC ) ()

panMartin

Baymax byl velice roztomilý, kouzelný, hnedka jsem si ho zamiloval. Disney opět investoval do skvělého filmu, který nadchne všechny diváky jak pro malé děti, tak i pro ty dospělé. Kdo má rád animáky, jako já, bude naprosto spokojen. Pro mě velké milé překvapení. Povedený mix Avengers vs Jak vycvičit draka. Konec byl pro změnu dojemnej, ale to tak, že pořádně. Ale nakonec to všechno dobře dopadlo. A vydržte na scénu po titulkách!!! ()

Radiq

Vadilo mi tam několik věcí - ty ultra-pubertální hlášky jako "hustý", "síla" a to trapně oblíbené "ty kráso". Taky jsem nepochopil, proč měli všichni japonská jména a přitom nebyli vůbec šikmoocí. Samozřejmě taky se u toho nesmělo zbytečně moc přemejšlet, ale srát na to - dyť je to animák, takže pro děcka a ty to neřešej, takže já se to taky snažil neřešit... bohužel jsem to ale řešil. Taky ten nafukovací robot mi spíš připomínal nějakej moderní spotřebič nebo něco od Applu. Jinak animace docela dobrá a člověk se u toho tak nějak i bavil. Vtipný to teda moc nebylo, ale aspoň se tam furt něco dělo a záporák se svejma mikrobotama (což nejsou malé boty) byl docela solidní. Jinak je to ale spíš takovej průměr a že se tam nakonec objevil i Stan Lee, kterej nevim, co s tím měl společnýho, to už je jenom takovej bonus. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord