Velká šestka

• USA Big Hero 6 (více)

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu. (Falcon)

farfalla

54. animovaný film z produkce studia Walta Disneyho. Animace je krásná. Pohyby postav jsou velmi přirozené, někdy až tak, že to zaujme. Příběh je však velmi stereotypní, ale myšlenka sestrojení mikrobotů a zdravotného robota Baymaxe jsou velmi zajímavé. Po skončení závěrečních titulků čeká ještě jedna scéna jako dodatek se zvláštním hostem. ()

Litvicek odpad!

Neměl jsem po zhruba deseti minutách filmu absolutní chuť pokračovat dále a to je právě ten důvod, proč tomu dávám odpad. Nehledě na dobré hodnocení zdejší komunity, pokud já nemohu pokračovat ve sledování filmu, pak je to opravdu značné zklamání. ()

bloodline

V čerstvej pamäti lovím časy nedávne, kedy som soptením a nadávaním nenechal na animovanej produkcii nitku suchú. Zázračné otočenie situácie o legendárnych 365 stupňov prináša do nevľúdnych vôd oázu pokoja kríženého s zadosťučinenou spokojnosťou. Ďalší prírastok v tomto idylickom košiari pribudol v šesťčlennom zložení na čele s nadmieru sympatickým Baymaxom. Našťastie, okrem jeho fyzicko-duševného charakteru, vyšla nad očakávania široká plejáda vecí a javov, ktoré zavadili len o prostoduchejšiu obsahovú schránku. Okrem ťahu na detského diváka smrdí tento počin Marvel diagnózou, kde na jednu-dve-tri výnimky, majú čo doháňať. Mimo to stojí za pozornosť zlatý rez japonsko-americkým exteriérom a vysoko pozitívny celkový dojem, kopkajúc výlučky typu Real Steel k obežnej dráhe robotiky. A tie nedá dokopy ani bauMax. 4 a 1/2* ()

Mafiapau

Nemůžu uvěřit že tohle vyšlo od Disney. Scénář né úplně neprůstřelný, trošičku klišé a přiměřeně chyb v technickém scénáři, avšak je to zábavný, vypadá to úžasně, soundtrack je boží a Baymax je v podstatě scénáristův flašinet. Co se týče Big Hero 4-ky, tak jsou v podstatě jen křoví pod Hirem kdež jsou nedočkavý až ten ftípek pro publikum rozstříknou po držce jak Bactu po Fennec. To byla výkuř dialogů a Go Go Tamagoči gat sam vypadlé oči po tom co se jí nahrnula krev do mozku při tom 20G Beyblade manévru v poslední desetině filmu, a asi 40x při honičce v super mitsumyši když je naháněl děda šedověda, by se všichni stali nežijícími. Ale pokud trošku utlumíte mozek a skočíte na tu rozjížďku, pak nevidím problém. PS. tetička hot'n'thicc ()

marnold

Fajny rodzinny film, kiery sice wooolnie czerpie z Marvelu, ale je czysty Disney. Baymax je srandowni, jako asi jedyny na calym filmie. Technologia mikrobotow je super a otewiyro mozliwosci ograniczone ynym ludzkom przedstawiwosciom, kierom autorzi hojnie wyuzywajom. Ale tak samo jako u Frozen som pouzyte stejne modele na postawy, takze glowny Hiro mo stejnom mimike jako Rapunzel w Tangled. Takim zposobym moze Disney produkowac taki filmy jak na pasie. Ale o czym to potym je... Zaczyno se to wszystko zmywac. ()

Strandmon

No tak tomuhle říkám animovaná zábava 21. století. Skvělá nápln zábavy a jelikož se jedná o můj poslední kino-zážitek, tak musím přiznat, že mě film hodně nutí si ho přidat do svých top deseti. První věc proč se vyplatí platit peníze za předražené kino je, že se animovaní Avengers hodí pro oči děcka, ale i normálního dospělého. A i když humoru tu není tuna, tak se stoprocentě zabavíte na hodně dlouhou dobu. No vlastně na dobu filmu, která vám strašně rychle uteče díky akci, místy humoru a skvělému příběhu. Když k tomu připočítáme okouzlujícího Baymaxe (nevím jestli se to takhle píše) tak je to jasných pět. Jen škoda Tadashiho, ale na druhou stranu bez toho by nevznikl tak skvělý příběh. ()

Hanes88

Tak nebylo to úplně TOP ale zase musím říct, že mě to nezklamalo...spíše naopak. Nevěděl jsem co od toho čekat, ale některé scénky neměly chybu. Děj taky ušel, takže spokojenost. 70%. ()

IvoB

Jako jo, je to příjemný animák se zajímavým zasazením a legračním hlavním panďulákem, který tu a tam utrousí nějaký ten jednoduchý vtípek. Film si zjevně bere hodně inspirace ze superhrdinských filmů a japonských anime, což není zase tak na škodu – naopak mě časté popkulturní narážky potěšily snad nejvíc. Ačkoliv to ale vypadalo pěkně barevně a na chvíli to zabavilo, musím říct, že jsem čekal možná trochu víc. Po příběhové stránce se jedná o dost schematickou záležitost, která je do značné míry obalená řadou klišé a předvídatelnými událostmi. Ale to se dá u animovaného filmu určeného pro děti ještě akceptovat. Svůj účel plní dobře – 4* (7/10). ()

Wishkah

Začalo to velmi povedeným Tangled, pokračovalo krásným Frozen a teď je tady Big Hero 6. Vynikající rodinná komedie, která sice jede ve vyjetých kolejích, ale jede v nich zábavným a na většinu geeků pomrkávajícm způsobem. Vynikající grafika a vyvážený mix akce, zábavy a emocí....ani si nedovedu představit kam Disney může ještě dál pokročit, ale hodně se na to těším. ()

Prochy38

No, po delší době moc pěkný animák. Začalo to celkem tvrdě, ale hezky se to přelilo v pohodovou akční komedii. Pro mladé diváky paráda, pro ostatní rozhodně těžko zklamání. Mně sedlo hodně a marně jsem hledal chyby. Pobavilo, nenadchlo, ale uspokojilo. ()

angloumene

Velká šestka je z hlediska americké produkce netradiční už jenom tím, že se odehrává v Japonsku. Navíc potěší, že se nejedná o klasické hledání ztracené princezny a pravé lásky, ale že jde hlavně o kamarády a o odpuštění. Navíc je tak akorát vyvážená, že se člověk nestihne ani na chvilku nudit. Prostě pohádka pro trošku starší děti jak má být :) ()

Terezinka198

Po dlouhé době zase animovaný film, u kterého jsem se bavila. Animace úžasná, příběh zajímavá, Baymax naprosto rozkošný!! SPOILER: Jen mi neuvěřitelně vadila smrt bratra hlavního hrdiny! Za to bych někoho opravdu nejraději zabila - pořád jsem čekala, že se vrátí jako hlavní záporák a ono nic. ()

Piri

Fajnový mix, klasický scenár pre deti, ktorý však nenudí - malý génius, starší rozumnejší brat, šialená chudá vedkyňa, sexica na motorke, bohatý nezávislák a puntičkársky svalovec a k tomu prítulný robot Baymax. Výborná grafika a scény. Dejovo trochu drastické (na to, že je to pre deti) - úmrtie brata aj záverečné sebaobetovanie, ktoré mi pripomenulo scénu z Terminátora 2. Okrem iného chválim kvalitný slovenský dabing. A samozrejme nechýbajú pixarovské "Easter eggs", aj tu nájdete postavičky z iných ich filmov. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord