Madame Mallory, majitelka vyhlášené restaurace se třpytem Michelinských hvězd se nestačí divit, když se do jejího městečka přistěhuje indická rodina a otevře si restauraci hned naproti přes ulici. Schyluje se k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší. Madame Mallory zjistí, jak velké nadání má její konkurent, mladý indický šéfkuchař, a svolí k tomu, že ho vezme do učení. Dva světy receptů a chutí v jedné kuchyni slibuje velké kulinářské dobrodružství. Zvláště pokud se ho zúčastní i krásná francouzská kuchařka. (Bontonfilm)

Masai

Hodně silná trojka. Od začátku mě to zaujalo, bavilo, některé zvraty jsem nečekala, ale něco mi brání dát čtyři hvězdičky. Něco mi tam …. vadí? Chybí? Zatím nedokážu pojmenovat. ()

Gregor_Samsa

Milej biják, pro večer s holkou, která ještě není úplně cynická (jako vy). Pak i vy nejste tolik cyničtí. Vtipy o indiánech, jejichž pižmo má kari odér, necháte na jindy nebo možná i řeknete, ale té lásce se přes určité zdráhání nakonec chcete otevřít a uvěřit. Dyť je to film, přeci. Pozitivní, o Francii, o vaření, o lidech, o přátelství a o lásce. Co si víc pro klidnej večír, kdy ruka-byla-na-kolenou, přát! [80%; 2015-02-20 Home sweet home] ()

Perunwit

Sladká ukolébavka na víkend. Příjemnej snímek o soupeření zbytnělého tradicionalismu Francie a neuchopitelné živelnosti Indistánu. Helena hraje svoji klasiku a ostatní, jakoby nebyli. Mě se líbil akorát taťka Laufer. Bohužel jsem v Indii nějaký čas prožil, takže si o reálnosti existence prezentované familie myslím svoje. Koukat se na to dalo, překvapení nenastalo. ()

kolly13

Propojení Indie a Francie přes kuchyň, to je sice škrábání levého ucha pravou rukou, ale díky správné režii a mužského hereckého výběru (s grandiózní Helen) to funguje. Místy to chcete popostrčit dále, přesto koukatelné, zvlášť při prázdném žaludku. ()

Veber

Něco tak pozotovně laděného jsem dlouho neviděla. Jediné co mě mrzí je, že jsem nemohla ta jídla ochutnat:-) ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený príjemný romantický Ratatuille s dobrými hercami. Indický mládenec s rodinou vo Francúzsku, láska, varenie, michellinské hviezdy. Žiadne prevratné veci film neprináša, len príjemný príbeh na začiatku s konfliktom kultúr, ktorá postupne prerastie do rešpektu a lásky. 70% ()

Kanty

Rozprávka pre dospelých. Jednoduchý príbeh zasadený do krásnej prírody s chuťou francúzko-indickej kuchyne. Príjemné 79% ()

dyjaska

Klasická slaďárna na jeden večer podle osvědčeného vzorce romantických komedií. Zapojení multi-kulti pohledu zde naprosto nehraje roli. A drama? No to se snad někdo opravdu zbláznil. ()

rakosabasta

K páté hvězdičce by postačilo nepřeskočit fáze "krize a peripetie"... ale jako odpočinkovka s vůní indického koření na jazyku velmi příjemné! ()

Primus tesla

Spíš než grilovací multikulturní směsí (i když tohle koření je v ní obsaženo také), je Láska na kari chutnou omeletou složenou z takových krásných ingrediencí jako je rodina, láska, tolerance a v neposlední řadě dobré jídlo. K pěti Michellinským hvězdám stačilo málo. snad jen aby Helen Mirren vložila do své postavy více života. Moje drahá manželka i já jsme si na tomto zákusku vážně smlsli. Indian cooks forever. Mimochodem, všimli jste si že se poslední dobou točí docela dost kvalitních filmů o jídle? Kam se hrabe Kuchař Svatopluk:-) ()

pesbara

překrásnej film jehož velku část jsem proslzel štěstím. Myslím že autor by slzel štěstím kdyby mně viděl:o) Díky za překrásnou kombinaci fimu o jídle a love story a příběhu o sbližování kultur. Chtěl bych ještě:o) ()

Nevis

Čekala jsem víc. Kdyby zde nehrála Helen Mirren, jedná se o průměrnou lovestory, která nám chce Francouze a franouzskou kuchyni ukázat v tom nejlepším světle. ()

Johgas

Multikulturní kýč, který mi říká, že hlasitá hudba (jakákoliv) je v pořádku a že když se mi to nelíbí, tak problém je ve mně. Nicméně 2 1/2 hvězdy za skvělý výkon Helen Mirren, na ní tenhle film stojí. Scénka "čekání na telefon od michelinského průvodce" je vrcholem filmu. Tolik emocí ve tváři, ve které se nehne sval - ano, tak tohle beru, kvůli tomuhle to stálo za to vidět. ()

CarrieLannis

Rozhodně doporučuji si k tomu připravit nějakou pochutinu, z tohoto množství zmiňovaných dobrot člověku zakručí v břiše. Tenhle film mi prostě přišel tak akorát, tak akorát dlouhý, tak akorát dramatický, tak akorát romantický, v podstatě nemám co vytknout. Jediný co by se dalo vytknout je jasnej Hollywoodskej nádech, kterej mi to tak trochu kazil, bylo jasný, že je to natočený pro líbivost (vybrali snad ty nejsympatičtější francouze a indy). Kéž by včechny multikulturní střety dopadly takhle dobře. ()

Nýdnol

Můžete chodit do vyhlášených nóbl pudl restaurací, ale nejlepší mňamka na vás stejně vždycky čeká doma. Předvídatelné a přesto dojemné. ()

gael83

Nechtěně aktuální téma národnostních rozdílů v přístupu k životu a jídlu, za všechny zůčastněné oslavujme herectví Helen Mirren protože to co předvádí po celou dobu je opravdu mistrovský majstrštyk, neváhám to přirovnat k Meryl Streep i taková více méně nenápadná postava a kolik emocí dokáže probudit když se hraje naplno. Po skončení zůstal velmi příjemný pocit na duši i žaludku. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014