Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh dědečka Elliota Andersona (Kevin Costner), jehož manželka zemřela při autonehodě, a který později ztratil svou dceru poté, co porodila jeho vnučku Eloise.  Jak bojuje se svým žalem, Elliotův svět se obrátí vzhůru nohama, když afroamerická babička Rowena (Octavia Spencer), vyžaduje, aby Eloise byla vydána do péče svému afroamerickému otci Reggiemu, narkomanovi, kterého Elliot viní za nedbalost, která vedla ke smrti jeho dcery dcery. Elliot se ocitne v hluboce zakořeněném boji o opatrovnictví a nezastaví se před ničím, jen aby jeho vnučka nepřešla do výchovy jeho bezohledného zeťe. (007.)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (19)

carly 

všechny recenze uživatele

Na flme sa mi najviac pacilo to, ze nikto tam nebol za zleho. Vsetci robili chyby, obcas dali uder pod pas, potrebovali sa ucit, zlepsit, pozriet si dalej od nosa. A vsetko to bolo predostrene s velkym citom a hlavne bolo v kazdom momente jasne, ze hlavnou motivaciou je Eloise. Skvele herecke vykony. Velmi dobre vykreslenie postav. Posobivy film. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Milý snímek, jehož zhlédnutí rozhodně nelitujete, ale víckrát si to už nezopakujete. Herecké výkony byly úplně the top, jak Costner, tak O. Spencer a mladá slečna taky hrála dobře. Vlastně je to naprosto o ničem.. o jednom soudním sporu, ale jsou tu moc hezky vykresleny pocity, které postavami mávaly a prostě tak... ale to herecké obsazení udělalo hodně. Pobavila mě scéna, kdy služebná jedla večeři a se strachem v očích pozorovala, jak Elliot aka Costner prohledává celou kuchyni, dokud pod dřezem nenašel láhev se svým oblíbeným chlastem, který mu tam schovala. P.S. V obsahu je zásadní chyba... nejprve přišel o dceru a tak se s manželkou starali o vnučku a pak až přišel o manželku.... ()

Reklama

reich 

všechny recenze uživatele

Dodneška nechápu, proč tento film nebyl nikdy vysílaný v televizi. Ano jde v celku o klišé, které je předvídatelné, ale pořád je to velice kvalitní snímek. Kevin Costner zde hraje dědečka Elliota Andersona, kterému zemřela manželka a jeho dcera při porodu, zůstala s ním vnučka Ellois (Jillian Estell), o kterou se musí starat. Její otec je lempl, ale patří do černošské komunity, kterou vede jeho matka Rowena Jeffers (Octavia Spencer) a snaží se svou vnučku dostat do péče. Tak vzniká konflikt a vnučka se ocitá mezi bojem dvou prarodičů, kteří to doženou až před soud. 75%  ()

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Andílek v podání J. Estell byl úchvatný. Kevin si svou roli myslím užil, poznávala jsem v něm toho ochránce, jakým on umí být. Black and White je příběh, který vám spíš ukazuje dvě možné strany milujících prarodičů. Můžete vnímat tu rozdílnost kultur se stejnou láskou k malé holčičce. Je to sympatický film, takové lechtivé drama, které ničím neurazí. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Rozjíždí se to trošku pomaleji, ale když dojde na soudní přelíčení, má film co nabídnout, ačkoliv to místy zavání kýčem. Nicméně je to víc než snesitelné. Další věcí, která se mi líbila, je to, že film diváka staví do jisté schizofrenní situace. Na jedné straně je dědeček, který sice dokáže své vnučce poskytnout zázemí, ale má potíže s chlastem. Na té druhé pak babička, která se také dokáže o vnučku postarat, ale je tu faktor nespolehlivého otce dítěte. Vyhovovalo mi i to, jak se příběh lehce otřel o rasovou strunu, na kterou to chtěl jeden z obhájců hrát. Na co se ale může film spolehnout především, jsou herecké výkony. Costner výborný, Octavia Spencer nijak nezaostávala, seděl mi i Mackie jako advokát a v roli dalšího právníka překvapil stand-up komik Bill Burr. Konec je sice až moc sluníčkový a během končícího soudu jsem se chtě nechtě musel usmát, ale nakonec dobré konce jsou potřeba. 75% ()

Galerie (62)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen v New Orleans. (007.)

Reklama

Reklama