Predestination

• Česko Paradox času (více)

rigby

Rozhodně zajímavý a nevšední příběh, který je bohužel natočen velmi standartně a nezajímavě. Kolo je nakonec roztočeno takovou rychlostí, že se divák přestává chytat a ve finále se podivuje nad tím, co v něm z celého tohoto filmu vlastně zůstalo. A není toho moc. Příště trochu živěji, prosím, ať to není další promarněná příležitost. ()

mejriou

Naprostý unikát mezi filmy s cestováním v čase. 4 hvězdy za nevymáčknutí všeho, co se dalo. Obvykle u takovýchto filmů zůstávám i několik dní po shlédnutí v šoku, bohužel však Spierigové nechali diváka dýchat. ()

Kracmera

Dvě hvězdy dávám za herecké výkony, také protože mě film nenudil a vydržel jsem do konce. Natočené je to slušně, ale tím výčet kladů končí. Normálně mám rád filmy o cestování časem, všemožné paradoxy, experimenty a zvláštnosti, ale co bylo tohle za neuvěřitelnej blábol !!!!! Teď budu SPOILEROVAT . Kdyby zůstalo u samotné myšlenky - že první slepice si poletovala v prostoru, kde čas nehraje moc roli, a tak mohla oplodnit samu sebe a následně se porodit (hehe, stejně je to přitažený za vlasy) - a kdyby tahle myšlenka byla naznačena pouze na nějaké duchovní úrovni, pak by mohl být film zajímavý. Ale našroubovat do tohohle schématu lidi, je prostě blábol. Když na sebe poprvé narazila Sarah Snook v minulosti - tehdy se pro mě stal film naprosto neuvěřitelným. Zamilování se sama do sebe bylo natočené tak odtažitě, rychle, bez špetky uvěřitelnosti, že tohle jsem prostě nespolkl. Už v tu chvíli mi došlo, že tenhle film je jen o tom nápadu se slepicí- a co to konečné velké odhalení? Protože mi došlo, o co ve filmu jde, asi v té samé minutě, kdy se Sarah potkala se svým druhým já, tedy půl hodiny před koncem, sledoval jsem závěr s pocitem, že ze mě tvůrci dělají blbce."Šokující" odhalení bylo tak moc na efekt...a bez uspokojivého vysvětlení toho, co Ethana dovedlo k vraždám. Jj, mumlal něco o tom, že víc lidí zachrání tím, že jich pár stovek zabije...ale to jako vážně?? To jako vysvětlení stačí? A tím, že sám sebe pak zastřelil, tím se z něj jako stane člověk, kterého zastřelil? Proč? Evidentně se jím nechtěl stát. Hra na boha se mu zdála proti srsti. Pak už tedy ne? Proooooč? Ale to už je jen třešnička...všechno s tou předělávkou obličeje a nepoznání, že mluvím sám se sebou, protože po ostříhaní a změnění toho, co mám po kalhotama se už nepoznám...prostě ne. Blábol. Fuj !!! Cítím, že tvůrci podceňují inteligenci diváka a to se mi nelíbí. ()

mr.twizta

Nemám v oblibě, když ze mě tvůrci dělají idiota. A ne, neplatí, že čím pomotanější časové paradoxy, tím větší mindfuck. ()

marekspanel

Snaha o zajímavý, relativně složitý a originální film se cení. Skoro vás tento pocit i provází celý film, ovšem ke konci vlastně zjistíte, jak je to jednoduché a v zásadě to vůbec nic nepřinese, takovej jeden nápad s kufrem na cestování časem rozpláclý na hodinu a půl. Dobrý byl ten nábor soudružek a výkon Ethana. Jinak moc nevidím smysl vzniku tohoto filmu, ale to je dnes už vcelku běžné. Částečně sci-fi s queer prvkem, říkal jsem si jestli to není Leo Di Caprio :D fakt jako by mu ta mužská forma ženy z oka vypadla..Ve finále závěr děje působí až trochu úchylně či narcisticky. Znovu to vidět už nemusím, není co "dopochopit" či objevit. ()

spawnxp

Časový paradoxy? Budu citovat z hodnocení tady: "Totální mindfuck" (KevSpa) "odjeb mozgu" (sochoking) - líp bych to nepopsal. A abych nezapoměl - je to skvělý scifi. ()

Saxos

Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea - rok 1977. Predestination - rok 2014. Jelikož cestování časem je do současnosti pouze fikce, tak je potřeba do toho zakomponovat pořádný zmatek a musíme myslet. ()

david666

No přiznám se, že si nejsem úplně jist, zda jsem to dobře pochopil - ty časové souslednosti mi daly zabrat. Na druhou stranu nad filmem furt musím přemýšlet, tudíž špatný asi nebyl:-) ()

wick

Podivné...a svým způsobem originální, ale Ethan by si měl asi příště lépe vybírat, nebo skončí v propadlišti filmových dějin. ()

fafejt001

Tak spletité a propletené ,, až velmi nezvyklé a zajímavé . Myslím , že dost dobrééééééé . To teda jo . Po nějaké době opravdu povedený filmeček . HHHMMMMMMMMMMM ... VELMI DOBRÉ SCIFI . ()

Mawete

Konečně zase něco lepšího s cestováním v čase. Škoda jen, že ten výpravný začátek to přebije. A taky Vám musí být nejpozději po hodině jasné kdo je kdo a co bude. A neodpustím si jeden spoiler: Jak se vůbec dá z tak pěkné herečky udělat DiCaprio? :) ()

Scaevola

(Obsahuje náznaky spoileru, pokud jste nečetli představení filmu výše.) Tento snímek povyšuje slovní spojení "one man show" na úplně novou úroveň... Objektivně vzato jde o skoro až starosvětské sci-fi, které sází na pečlivé zobrazení postav a které využívá možnosti technologického vynálezu pouze pro rozehrání zápletky, jež se věnuje otázkám zcela nefantaskním. Potud bylo vše výtečné. Mě osobně však odradila tíživá představa osudovosti a nevyhnutelnosti čehokoli a i finální odhalení bylo bohužel čitelné už od dobré poloviny stopáže, tudíž se nedostavil požadovaný šok. Navíc i motiv s teroristou je "postupem" času natolik odtlačen do pozadí, že působí jen jako samoúčelná vějička pro akci. Ve výsledku tak přes snahu hereckého obsazení film brouzdá mělkými vodami průměrnosti. ()

joejoe

Celkom pekne spracované paradoxy, bohužiaľ mi všetko dopínalo trošku skôr ako to mám rád :) Malo to ale niečo čo mám veľmi rád a to je prepojený začiatok s koncom :) Ked na seba nadvazuju male vyroky, alebo rovnake gombiky na koseli :)) a ako bonus sa pozriete na pekne zelene oci :) ()

Rust_Francis

Přátelé, tomu já říkám časový a na kebuli náročný bordel. Nejeden člověk aby se v tom vyznal. A ještě k tomu místy pěkně divný až perverzní...ale vo tom to je. Palec hore, zvláštní atmosféra, která udržuje diváka ve střehu. Nenápadný sci-fi snímek, který nápadně zaujme. Alespoň mě určitě. ()

PandyStraty

Čo sa mysterióznych filmov týka, v začínam byť mierne skeptický. Akoby ma už nič nedokázalo prekvapiť. Cestovanie v čase? Aké originálne! Snaha zachrániť svet pred katastrofami, ktoré sa už udiali? O niečo lepšie. Hlavný protagonista geniálne rozvíjajúci svoj charakter do všetkých svetových strán, vnútorný boj človeka so sebou samým, spoznávanie netvora, ktorý môže za všetky problémy hlavného hrdinu... Príbeh, hoc mierne deravý a ešte viac predvídateľný a plný paradoxov ma uderil priamo na tých najcitlivejších miestach, ako čas plynul a všetky nejasnosti boli stále zrejmejšie. V celku veľmi pekný film, no na môj vkus až príliš tajomný a komplikovaný. ,,Niektoré veci sa musia stať, sú nevyhnutné.“ Rovnako ako mojich 4/5 hviezd. ()

mararati

Celkem snesitelná uplakanost pro uctívače pseudo sci-fi ve styllu Looper. Zajímavé je, že film je společensky poměrně hodně nenormální, a to tak, že vždy rádoby zvrhlý Verbalův komentář je tentokrát jen banálním popisem toho, co se ve filmu odehrálo. ()

listo

Jak ošukat sám sebe a přitom tak trochu ojebat i diváky. No něco tak rozporuplného jsem snad ještě neviděla. Logicky je to takový maras, že kategorie žumpa je na to málo hluboká. Na druhou stranu dost hluboko jsem se posadila z famózního hereckého výkonu Sarah Snook a nebylo jediné minuty, kdy by ochabla má pozornost. S hodnocením jsem tudíž v pasti. U filmů, v nichž se skáče v prostoru a čase, odmítám hledat smysl, nicméně tady mi rádoby krimi zápletka přišla jen jako kulisa sloužící k tomu, aby se autor mohl vyřádit a pustit uzdu své chorobné fantazii. Ve finále tak můžu směle konstatovat, že film byl o megahovně. Tak nechápu, proč se mi vlastně docela líbil... Možná proto, že jsem velký fanda Cimrmanů a Predestination je taková variace na divadelní představení Vichr z hor. Já nejsem tvůj otec, já jsem tvůj syn :-) ()

Thanyss

Neskutečná paranoidně schizofrenní jízda časem, která vám tak zamotá a zavaří mozkové obvody, že začnete pochybovat o vlastních rodičích, časovém kontinuu a svém zdravém rozumu vůbec. A přitom to má svým zvráceným způsobem hlavu a patu a když nad tím budete přemýšlet, dává to všechno smysl. I když se vám z toho možná občas zamotá hlava. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?