Predestination

• Česko Paradox času (více)

Asertio

On je to vlastně dobrej film. Zručně natočenej, zajímavý dialogy, netradiční záplatka. Ale nesmíte u toho moc přemýšlet. Protože jinak vám hned dojde, že je to celý strašná blbost, která si z nějakejch fyzikálních zákonů a logiky nic nedělá a ještě se tím chlubí. První mindblown zhuba v polovině filmu je silný a jakž takž smysl dává, ale u dalších několika si začnete říkat "ježiši dyť je to nesmysl", protože mozek se ztrátka úplně vypnout nedá. FIlmy o cestování časem jsou fajn, bohužel těch, který by respektovaly fyzikální zákony, je minimum. ()

misbos

Jak to, že mu nedošlo, když ho předělali, že jako chlap vypadá uplně stejně jako ten, co ji sprznil, když byla eště ona, he?? Berme to jako alegorii, jako narcisův manifest - já jsem všechno, kromě mě není nic, vystačím si sám. Potom je ovšem adorační styl, kterým tvůrci pojali popis týhle duševní poruchy, dost zarážející - vidíme jen to snový zahledění se do sebe sama, ten hořkosladkej blud o předurčenosti a důležitosti a velikosti. Peklo, který narcis způsobuje všem okolo sebe, tu ukázaný není, protože - tu nkdo okolo není, jen ten samosnubnej narcis. ()

Critic

Nápadité sci-fi, ale víc jak 3* tomu dát prostě nemůžu, protože je to celé zpracované tak nechutně, že jsem ve výsledku jen litoval ztraceného času. ()

kilobyte

Největší slabina filmu o cestování časem je většinou paradox. Tenhle film to obešel tím, že je celý o paradoxu a tak zapletený, že hledat v něm chyby je zbytečná práce. ()

kondor77

Je škoda, že nejslavnější povídka anglosaského světa na téma cestování časem obdržela tak průměrnou filmovou podobu. Z takto originálního nápadu -hlavní hrdina je sám sobě otcem i matkou- šlo vytěžit rozhodně více. Naštěstí jsem nic neočekával a přesně tolik se mi dostalo. ()

West

Rozhodně zábavná podívaná. Ethan hrajícího agenta poslaného do minulost ,aby zabránil výbuchu "Neznámého psychopata" Na začátku to bylo fakt pěkně vyprávěné, ale od půlky filmu to začne být až moc okaté a předvídatelné ,což vám zkazí ten moment překvapení na konci. Film se tváří všeljak, takovej Mix - (Looper, Oheň , Kůže kterou nosím) ovšem zpracování je pěkné. Mohlo to být o dost temnější ,kdyby si hoši Spierigovic nechali celé rozuzlení na konec.. 4/5* - 75% ()

s1r1us

Sice je to nesmysl, ale docela zábava. A zvědavost rozhodně nikomu nedá, aby od toho jentak odbíhal třeba na wc, do lednice apod. :) ()

cyright

Pomněme na chvíli fakt, že cestování časem je blbost. Předem se připravme, že tohle není velkolepý akčňák, u kterého netřeba myslet a nechat se unášet triky na zeleném plátně, právě naopak. Pak už se jen posaďme a vychutnejme si jeden Henleinův všivácky povedený a velmi inteligentní Ouroboros. Cestování časem poixté a přece jinak v této komorně laděné filmové povídce. Film svým zpracováním vybízí k tomu, aby člověk od začátku hledal pointu. Měl jsem za to, že rozuzlení je po dvaceti minutách evidentní, a přeci měl film pro mě schovaný ještě jeden uzlík a tudíž mě překvapil. To se takřka nestává a tudíž vždycky potěší. Záporem filmu je to, že nedokáže zastřít, že jde "jen" o zfilmovanou povídku. Jo a taky nevím, proč tady hraje Leonardo DiCaprio pod pseudonymem Sarah Snook. Divné ;) ()

Franc1s

Toš pěkně omotaně zamotaná hlava mi šla z toho kolem, až jsem ani nevěřil že lze tak zamotat. Cestování časem, kde není potřeba velkých akčních scén, výborná stupňující atmosféra, pár skvělých herců a krásně zamotaný příběh. Trailer ale vypadal dosti jinak, o to víc jsem s tímhle spokojen a určitě bych nelitoval toho, kdybych kouknul znovu. Otázek je sakra docela dost :) Mohu jedině doporučit!!! 8/10 ()

ER

Na můj vkus je toho cestování v čase až moc (tady ve stylu paradox stíhá paradox),ale umí to vtáhnout do děje a na minimalistickém prostoru se odehrává slušné "divadlo". ()

wiix

Preklínam ťa Predestination a filmy typu Interstellar! Kvôli týmto cestovačkám v čase si nevychutnám film a následne nemôžem zaspať, lebo tomu nedokážem porozumieť! Ale pri tomto kúsku ma aspoň utešuje, že tvorcovia tam majú (podľa mňa) chybičku: a.k.a. niekde tá časová a dejová slučka začať musí, nemôže niekto vzniknúť zo svojej budúcej matky a otca, ktorí vznikli zase zo svojich budúcich rodičov. Takže takto nie, nabudúce poprosím niečo pozerateľnejšie. ()

Case_f

Nebylo by to vůbec špatné, kdyby to nemělo některé velké problémy. Zápletka je hrozně triviální a jakmile je nám odhalena podstata příběhu (k čemuž dojde někdy ve třetině filmu), je okamžitě naprosto jasné, o co tady půjde dál. A i když jsem napjatě čekal na nějaký zajímavý zvrat, nedočkal jsem se ho, všechno pokračovalo a dopadlo přesně tak, jak se zdálo zhruba na konci té první třetiny. Navíc v souladu s klasickými klišé. Bohužel, tvůrci filmu evidentně měli dojem, že je jejich příběh tak úžasně rafinovaný a matoucí, že film místy připomíná pečlivě připravenou přednášku s pomyslnými obrázky a diagramy. Finální rekapitulační scéna mě pak výslovně zmátla - jak jsem neustále čekal na nějaký ten zvrat, tak jsem si říkal, že "teď, teď to konečně přijde, tohle všechno nám takhle polopaticky ukazují ještě jednou proto, aby to nakonec nějak dostalo úplně nový smysl, než jaký celou dobu čekáme!" Ale teprve když naskočily titulky jsem pochopil, že nám to prostě všechno znovu ukazovali jen proto, aby konečně i mentálně postiženým divákům konečně docvaklo, jak to všechno celou dobu bylo, a žádný zvrat se tedy nekoná, jak už bylo řečeno. Takže fakt raději ani nechci domýšlet, pro jaké stádium totální demence bylo to finální shrnutí vlastně určeno. Škoda, potenciál tenhle film fakt měl. ()

netWoor

:)))) Tak todle bylo hodně zajímavý. Pravda, že to takhle nějak bude jsem očekával už v baru (kde jsem se celkem nudil), ale stejně ... ve své podstatě hloupost, jenže ... vejce nebo slepice ... ? :)))) ()

Pavel82

Mé budoucí já možná naše hodnocení po nutných dalších zhlédnutích poupraví, protože zjistí, že Predestination je jen absolutně nemožná, zamotaná nesmyslnost... Mé současné já je ale přesvědčeno, že právě vidělo něco nezvykle mimořádného. Proto pálí do plných. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?