Predestination

• Česko Paradox času (více)

Kozlowski8

Ethan Hawke jako speciálně vycvičený časoprostorový agent, nahánějící napříč časem tajemného padoucha a současně tím usilující o prodloužení své kariéry vymahače práva...Přestože jsem viděl asi nejabsurdnější jízdu časem, která je navíc spíš konverzační (hlavně v první polovině) než akční a z hlavy se mi kouří ještě teď, bráchové Spierigové ji tak bravurně namíchali, že si to jako celek nakonec krásně sedlo, zapadlo do sebe a dokonce i jakž-takž dávalo smysl. Ethana Hawkea jsem nikdy příliš nemusel a i zde bych si dokázal představit jiná jména, ale rozhodně mi to nekazil. Zato Sarah Snook byla naprosto famózní. Především její vyprávění u baru ve mně dlouho zůstane.Já prostě tu originální a jedinečnou míchanici zbaštil i s talířem - a moc jsem si pochutnal.90%. ()

Vieriq78

No.. Toto je paradox ponukajúci mnohé brány v bludisku času -prinašajúci jednu a tu istú tvár ( v tomto pripade dve ) tak povedomú a zároveň cudziu. Ako keď vidite seba a dúfate čoho snáď (časom) nie ste schopný. Príbeh ktorý začína rozpravať žena v bare pripomínajúca zmes DiCapria a J.Foster je príbeh jej vlastnej divnosti, a je tu barman splývajuci s ňou v tak zaujimavých dialogoch, ktorý nakoniec ako agent prechadzajúci časom hore dole bude odpoveďou jej ne-šťastia. Dve polohy osobnosti (ktoré máme mimochodom všetci) zacyklené v čase sú práve príbehom paradoxu v paradoxe a zároveň nevyslovenou otázkou. Mňa ale napadá: Nakoľko sami seba poznáme? A tiež že režisér je pánko. Spojil 16 kablov do jedného a ľudia hľadajú začiatok a nie zmysel. A áno, totálny mindfuck. ***+ Sledujte ho pozorne 😉 ()

HellsAngel

Prvá polovica filmu odohrávajúca sa v bare je jednoducho brilantnou scenáristickou prácou, ktorá stavia na netradičných postavách a ešte netradičnejších dejových zvratoch, pričom celý koncept cestovania v čase slúži len ako "podmaz". Bohužiaľ snímka sa po určitom čase z tohto kurzu odchýli a začne diváka zamotávať do svojej prepracovanej, no od istej doby i viac či menej predvídateľnej schémy časových slučiek a paradoxov (no pochvala za to, že to všetko aspoň náležite vysvetlí). Bratia Spierigovci sa mohli scenáristicky malinko viac odviazať, no to nič nemení na tom, že ide o pozoruhodný film, ktorý sa určite oplatí vidieť. ()

MrKrahujec

Dobrá prácička. Aspoň mě se to rozhodně strefilo do vkusu, protože já mám všechny tyhle vychytávky s cestováním časem moc rád, už od legendárního "Návratu do budoucnosti", ale vlastně už od možná ještě legendárnějšího "Zítra vstanu a opařím se čajem" a abychom taky nahlédli trochu do literatury, nelze zapomenout ani na Andersonovu "Stráž času" (ostatně Heinlein je jeho věrným literárním souputníkem). Tady je navíc ještě sympaticky naznačeno, že Svatý Augustin nebyl jen posledním redaktorem Bible a hlavou patristiky, ale i velmi zásadním filosofem, který právě svou teorií predestinace "naťukl" ten vůbec nejzásadnější problém celé současné filosofie (na kterém se vlastně definitivně zadrhla) - tedy celý fenomén času a jeho úloha v podstatě světa a života. ()

kolly13

Časová smyčka, vhled do duše a hledání smyslu. Možná, ale mě to moc nedávalo smysl a babochlap mě nebavil. ()

Brenda.Ch

Zřejmě jsem se v průběhu celého filmu kousala do zadku a prokousala jsem se až k mozku. Čímž jsem vytvořila nikoliv cykl, ale rovnou bi-cykl. Dobře, bolela mě hlava, ale vnímala jsem na stopro, to jsem si jistá. Jako vyrazilo mi to dech, ne že ne,. A tedy natočené je to geniálně, herecké výkony, hudba, střih, skákání v čase, no super. Ale proboha, o co šlo ? SPOILER:: Pochopila jsem, že ten vousáč se snaží zastavit syčáka, ale vůbec netuším, proč k tomu potřebuje sám sebe z jiného času a ten mišmaš s únosem miminka ještě před jeho početím a Janina zamilovanost v době, kdy kakala do plínek...ačkoliv konec mi byl jasný, proč se k tomu musel dobrat takto a jak k tomu přispěl Robertson a Jane v různých podobách a časech...asi jsem se do toho zadku kousala příliš. No a u závěrečných titulků jsem z toho měla už tzv. "multi-cykl". Mám strašně ráda Roberta Henleina a každou jeho knížku jsem vždy pochopila. Takže zkusím přečíst Všechny mé stíny a snad něco poberu... ()

cobislav

Sorry ale ztratil jsem se. Prostě mi to na konci vůbec nevycházelo, což bylo pro tenhle snímek dost zásadní. Navíc první vyprávěcí část filmu byla ukrutně dlouhá. 71 % ()

BigStayer odpad!

Nějak mi nesedí to, co film "sděluje" mezi řádky... Holt nejde jen o sci-fi zápletku - což mě nalákalo - ale i o motiv autorů. A sorry, tohle nemusím... ()

KolarikKing

První polovina v baru, kdy Sarah Snook vypráví svůj příběh se zdá být pomalá a nudná, ale mě to docela zaujalo a bavilo. Poté se začne cestovat časem a nastávají ty časové paradoxy, které na konci vyvrcholí jedním velkým mindfuckovým paradoxem. ()

meda2016

To je těžké. Jak pochválit film, který třikrát porušil kauzalitu (jednou hnusně a dvakrát nemožně) a do půlky mi připadal nedobře genderově průhledný (přestože dobře zahraný). Kdybych se aspoň mohl časovým paradoxem pobavit - ale když vychází jako naprostá blbost? Ne jako hříčka ale blbost. Možná chtěl Heinlein jen ukázat směšnost děje nebo svůj důvtip, v knize je vyznění eskamotérské. Opravdu jsem filmem zklamaný. To takový Looper je sice prázdnější ale na konci zásadově účinný. Skoro jen 50%. ()

tabu

Na dlouhý večer dobrý, ale když už se v průběhu tolik pustily hranice "úletu", dokázal bych si představit lepší a osudovější závěr. Nápad dobrý, provedení mohlo být zdařilejší. ()

SpicyNugget

Ethan Hawke pracuje jako časový agent, což znamená, že může cestovat časem dle libosti. Jednou v baru potká mladého Lea DiCapria, který se mu svěří, že byl kdysi žena a porodil dítě, které bylo uneseno. A Hawke mu nabídne, že ho vezme do minulosti, aby si dcerku zase vzal k sobě… Takže si to shrneme, můžete se vrátit v čase, ošukat sám sebe a udělat si sám se sebou dítě, které jste taky vy. Panna Marie je oproti ní amatérka. Bože, proč já na to čučím, když nesnáším časové paradoxy a jakoukoliv chybičku ve filmech o čase okamžitě a s patřičným nasráním odhalím? Ale jo, film byl zajímavě natočený a dostál svému názvu - v tomhle filmu je jeden paradox za druhým, takže účel nejspíše splnil, i když já byla nasratá. ()

Radek273

Hoooodně divný film s poněkud obskurním příběhem. Realističnost je tak vzdálená tomuto ději, že to snad ani není možný. Na druhou stranu moc hezká Sarah Snook (jako žena!). ()

Alecjay

Tenhle film mě rozbil v tom nejlepším slova smyslu. Doporučuju se na něj podívat víckrát, já se k němu vracim po několika letech a pokaždý dokážu víc ocenit narážky na plot, kterých už od začátku není málo. Správnej mindfuck, ale nedoporučoval bych uplně se na film dívat pod vlivem, už takhle je to dost na soustředění. 9/10 ()

Repulsion

Podivnost. Není to ani kdovíjak zábavné a výsledný dojem je rozpačitý. Bylo by to spíš na 2,5 hvězdy. 2 jsou málo a tři moc :) ()

Dawe2

Paradox je hodně slabé slovo. To, co zde autoři vytvořili je totální časový bordel. Ale je tam pár zásadních chyb, které neodpustím a uberu hvězdu. Ale rozhodně stojí za to vidět, především příznivcům žánru. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?