Predestination

• Česko Paradox času (více)

Durgas

Zacyklene-zvrhlý časový paradox, ktorý je aspoň na prvý pohľad celkom konzistentný. Dokonca sa dal aj jemne predvídať. V podstate veľmi dobrý kus, ktorý nenudil, ale asi nakoniec neohúril až tak, ako mal. ()

bakeero

Jedny z nejpoctivějších 3* za poslední dobu. Filmy o cestování časem jsou fajn a i když Predestination stojí hlavně na samotných časových paradoxech, rozhodně stojí za to. Více na Filmfanatic.cz. ()

gemi

Každopádně originální a netuctové. EDIT: 30. 8. 2022, druhé zhlédnutí. "I'm gonna tell you the best story you've ever heard." Do poloviny je to barové vyprávění příběhu, který je sice zajímavý, ale až ve druhé polovině to nabere pořádné obrátky a roztočí se kruh časového paradoxu. "What comes first, the egg or the chicken? The rooster!" V příběhu kohout každopádně chybí, ale je krásným pojednáním o tomto paradoxu. ()

Kenty

Hodně promotané dílo, při kterém se vám ve druhé polovině bude motat hlava, kdo je vlastně kdo. Je to hra na to, kdo koho oplodnil, porodil, zachránil, ublížil, nenáviděl, miloval. Ten člověk si vystačil úplně sám k tomu, aby si vše udělal sám. Nekonečná smyčka. ()

LordMysti

Pro mě velké překvapení, nečekal jsem podobně dotažený thriller s takovou zápletkou. Po všech stránkách nadprůměrná záležitost. ()

kubal18

Mě jako sci-fi machrovi specializovaného na cestování časem, bylo tak od poloviny jasné, jaká je pointa příběhu. Jinak bych dal zřejmě hvězdy 4.. ()

danny_21

Atraktivní a zajímavý sci-fi příběh s problematikou cestování časem, přesně jak to mám rád. Sára, hraje jako o život, a klopení vlastního životního příběhu Sokolíkovi v báru jsem bez dechu sledoval. Pointa se dá zhruba v polovině prohlédnout, ale kupodivu to nevadí, protože Predestination, má to, co třeba Elysium ne - prostě BAVÍ stejně jako Svět zítřka, i přes absenci bohaté trikové stránky a dunících automatických zbraní !! - Já jsem byl navýsost spokojen - 80 % ()

ZnalecH

Mám tento druh filmů velice rád a několik podobných (Počátek, Vyměřený čas) mám i v oblíbených a rád si je znovu a znovu pouštím. Bohužel mi tento film nesedl. Nevím, čím to bylo, ale je to tak. ()

haWranka

Nedá se tomu upřít dobrá myšlenka, ale na můj vkus to bylo až moc trhlý. Dalo se to prokouknout docela brzy, lepší je se moc nezamýšlet a nepřipravit se o překvapení. A taky bych možná uvítala otevřenější konec. Ta rekapitulace postav na konci byla evidentně dělaná pro méně chápavé diváky (třeba Amíky). Film rozhodně dobrý, možná ho těmi třemi hvězdičkami úplně nedoceňuji. ()

degster

Prvotne svieži závan, ktorý je napokon iba slušným študentským filmom. Výborné spracovanie, ale dej, ktorý logicky zničíte s papierom, perom a tromi minútami svojho času – to nie. ()

chaturga

Nejlepší film tohoto žánru! Bez debat............. Pro mě TOP! Tak neuvěřitelně propracovanej a dokonale emočně ztvárněnej masakr s minimem postav se nedá ani popsat. Paradox komplet. ()

MilesTeg

Proti originální krátké povídce je to slabší, protože je to rozpuštěno na délku filmu, a Sarah Snook vypadá jako mladý DiCaprio, což je fakt mínus. Konec je sice originální, ale bohužel na palici (bolehlav ve vaší nebo kladivem do scénáristovy). Na druhou stranu je to pořád jedno z nejlepších zpracování Heinleina, co jsem viděl. ()

Likan7

Totální mindfuck. Poslední 3 minuty jsou tak totálně wtf, až Vám to bude připadat vlastně úplně dokonalý. Přiznám se, že takový závěr jsem neodhadl a byl to pro mě solidní šok. Jinak se ale Paradox času od ostatních sci-fi dost liší, nedá se to s moc filmy srovnávat. První polovina se odehraje v baru, kde si dva lidi povídají a jeden (jedna) výpraví příběh druhému (druhé). Dlouho jsem nechápal o čem to vlastně je, ale po hodině se to přece jen rozjede do akčnějších vod a začínají mi ta předchozí hodina pomalu docházet, až se dostaneme k posledním 30 sekundám, který mi vyrazily dech stylem, jako málo co v poslední době. Skvělý Ethan Hawke a přesvědčivá Sarak Snook! ()

Khamsin

Predestination je pro mě výjimečný film. Výjimečný v tom smyslu, že se mi vlastně líbil i přes mnohé nelogičnosti. Líbilo se mi, jak to bylo natočené, líbila se mi hudba, líbily se mi jednotlivé scény, líbili se mi herci a herečky, líbily se mi dialogy, líbila se mi atmosféra... ale pokud se vrátím, zase zpět na začátek - ony nelogičnosti jsou ve své podstatě natolik markantní, že se nemohu zbavit dojmu, že nosná idea celého příběhu samotné autory scénáře natolik pohltila, že nevěnovali (nebo nechtěli věnovat) pozornost tomu, aby odpověděli na tu nejzákladnější a nejotravnější otázku - PROČ? Existuje mnoho chvil, kdy jsem si tuto otázku kladl a povětšinou na ni nenalezl odpověď (myšleno v chování hlavní postavy v určitých situacích). Nehledě na to, že samotná existence hlavního hrdiny není v tomto případě časovým paradoxem, nýbrž doslova časovým nesmyslem. Z těchto důvodu dávám pouze tři hvězdičky a zároveň celé krásné tři hvězdičky. Závěrem však chci říct, že rozhodně stojí za to tento film vidět. Postupné rozplétání oné zapletené nosné myšlénky, kdy film nejprve nadhodí nápovědu, dá divákovi čas si to domyslet, a teprve pak karty zcela odkryje, je v tomto filmu z mého pohledu zvládnuto dokonale. >| ()

kukkik

Tenhle film se tváří být něčím víc, než ve skutečnosti je. Zdánlivě propracovaná paradoxní časová smyčka je ve výsledku velice jednoduchým příběhem s minimem postav, jedinou dějovou linkou a kromě sympatických hereckých tváří nemá moc co nabídnout. Velmo dobrý nápad ale provedení ve výsledku zklamalo. 3/5 ()

swiss

Je to divný? Ne, je to hodně divný! A je to dobře. Had si požírá konec ocasu mnohem víc, než všech 12 opic. A stačí si na to sám... ()

Nix

Říct o tomhle filmu, že jsem ho pochopil, tak bych kecal. Nečekal jsem, že po první půlhodině přijde takový mazec. Pořád o tom filmu přemýšlím a nemůžu ho dostat z hlavy, je to fakt pecka. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?