Sils Maria

• Francie Sils Maria (více)

Okouzlující a stále atraktivní čtyřicátnice Maria Enders je na vrcholu své herecké kariéry, kterou před dvaceti lety odstartovala ztvárněním provokativní a nezapomenutelné postavy Sigrid v oceňovaném lesbickém dramatu. Právě přijala nabídku zahrát si v současném remaku tohoto slavného filmu, avšak tentokrát se má zhostit role starší Heleny, kterou Sigrid svede a dožene až k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí do Sils Marie, odlehlé oblasti švýcarských Alp, aby se nerušeně připravovala na svou náročnou roli. A role Sigrid na druhé straně připadla lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičce, vyžívající se v alkoholových skandálech. Maria se tak na rozdíl od původního filmu nachází na druhé straně zrcadla, tváří v tvář okouzlující dívce, která je v podstatě znepokojujícím odrazem jí samotné. (Film Europe)

mira.l

Teda na tohle jít do kina, tak chci vrátit peníze. Dvě hodiny čekám, co z toho vyleze. Obsazení celkem dobré, Juliette Binoche, Kristen Stewart a Chloë Grace Moretz mě celkem zaujaly. Dějově je to ovšem dost utahané, nic moc se tam neděje, přísně vzato je to dějově vlastně o ničem. Ale první víc jak hodinu se dá koukat aspoň na krásnou krajinu a docela se mi líbilo i to, jak se v obraze hemžily Juliette Binoche a Kristen Stewart, docela dobře se doplňovaly, i když ty jejich dialogy nebyly vlastně o ničem, zvláště poté, co začaly nacvičovat tu jakousi divadelní hru. To jeden nevěděl, kdy k sobě promlouvají jako postavy divadelní hry a kdy vedou dialog herečky a její asistentky. Trvalo věčnost, než se objevila Chloë a i poté moc prostoru nedostala. Ale od té doby, co najednou zcela bez vysvětlení jako duch zmizí asistentka Valentine, mě to úplně přestalo bavit aspoň tak málo, jako mě to bavilo do té doby, a dál mi to přišlo neskutečně otravný, prázdný, bezduchý, o ničem. A taky to vlastně skončilo nijak. Ani nevíme, jak celá premiéra hry dopadla. Nevíme, kam zmizela Valentine. A pro mě to byla asi hlavně Kristen, která ten film držela pohromadě. Ano, byl tam náznak, že jí Maria trochu leze na nervy, ale to její zmizení mi přišlo zcela nelogické. Dvě hvězdičky za ústřední ženskou dvojici do doby, než zmizí Val, pak to šlo do sraček. ()

RAFT

No něco asi bude špatně ,tenhle film mě nijak nezaujal .Herečka Kristen Stewart bud neumí hrát ,nebo už fakt nevím.Sice ve filmu co mě ,tak zaujalo ,tak krásná příroda .Tot ,vše. ()

srncek

Kvalitný jednoduchý film, no v pasážach, kde sa neobjavovala Kristen to zostarnutá a ostrihaná Binoche skrátka neutiahla. Bez tak dávam 74% ()

BardDeLune

Clouds of Sils Maria mne nadchlo. Tento film je plný nádherných emocí a vykreslení vztahů postav, které se jako v realitě mění a jsou nejisté. Tempo filmu bylo sice pomalé ale natolik poutavé, že mi to ani trochu nevadilo. Naprosto nádherná scenérie spolu s mou oblíbenou Juliette Binoche. Osobně jsem byla nadšená ale na můj vkus toho bylo ve filmu až moc nevyřčeno a proto čtyři. ()

Sharleen

Tvorcom sa podarilo dať dve parádne herečky do najnudnejších úloh zároveň..asi aby si nič nevyčítali. Hviezda Maria mi permanentne liezla na nervy, asisetnka Val svojim spôsobom tiež. Bola som sklamaná, na mňa asi až príliš nezávislé. Aspoň že Alpy a hudba boli naopak úchvatné. ()

teba

Na tomhle filmu mě zaujaly dvě věci: Kristen Stewart (Ta tam je Bella Swan; takhle ji máme rádi!) a nacvičování textu v tandemu Juliette - Kristen, kdy jsem místy fakt nevěděla, jestli je to pořád ještě hra, nebo realita. No a záběry Hada z Malojy - to byl zážitek, jeden by hned vyrazil na túru do Alp ;o) ()

Pete

Sils Maria! Tak tohle jsem nejspíš nepochopil, každopádně protrpěl, nijak neprocítil, anebo to bylo skutečně tak vyprázdněné a totálně o ničem, jak to vypadá. Starosti a psychologické pochody snobských celebrit, odtržených od reality, mi jsou naprosto ukradené, ale lze je zpracovat i relativně zajímavě (např. Mládí). Stárnoucí herečka (jako obvykle skvělá Binoche) zkouší na další roli, která "překvapivě" souvisí s jejím osobním životem, váhá, mám to vzít, nemám to vzít, probírá scény se svou mladou asistentkou, mají intimní vztah, nemají, koho to sakra zajímá? Mnohem raději bych dvě hodiny sledoval jen toho hada z mraků z nádherných alpských vrcholků. ()

Madeleine.o

Z velké části viděno na FF Finále Plzeň, zajímavej snímek a hlavně neobvyklá chemie, která proudila mezi Binoche a Stewart. ()

blondboss

Jaaaj, tak toto bola strašná uspávačka a dosť dlho si nepamätám, že by som sa pri nejakom filme takto nudil. Dvojhodinové blábolenie o filmových postavách a o tom, ako sa odrazili v živote starnúcej herečky. Neviem, ale akosi som tento film fakt asi nepoňal tou správnou cestou. Najviac ma tu asi bavila alpská príroda, zaujímavý herecký návrat Kristen Stewart a očarujúca Chloe. Inak naozaj slabé. 40 % ()

musculimus

Tento film je především o vyrovnání se s ubíháním času. O přijímání sebe sama, jako stárnoucího člověka, což souvisí taky s naším pohledem na svět okolo. Maria si odmítá připustit, že vnímá ve čtyřiceti tutéž věc jinak. Zároveň ale je její vnímání postavy Heleny zkreslené postavou a osobností herečky, která ji kdysi hrála. Tady můžeme vnímat prolínání reality a fikce. Kamarádka lesbička tvrdí, že hodně cítila milostné pnutí mezi postavami Juliette a Kristen a že i zde vstupuje drama ovlivňuje reálné vztahy. Mi, jako heterosexuálovi, to tak nepřišlo - alibisticky dodávám, že na to možná nejsem dostatečně intelektuálně vnímavý - pokud bylo režisérovým záměrem přenést i tuto rovinu dramatu do alpské reality, měl to více naznačit. Takhle byla Kristen vyhnána spíše pocitem nedoceněnosti, než něčím, co nedokázala úplně uchopit. Úvod filmu přes své mouchy měl pro diváka informační hodnotu o hlavních postavách, přílišný důraz na etablování mladé herečky je naopak zbytečný, film jenom natahuje. Stejně tak sidestory o spisovateli a jeho suicidní manželce. Stačilo ukázat zkoušku na jevišti a scénu, kde Juliette zkouší doporučit mladé herečce, jak to zahrát. Celkově by se stopáž zkrátila o 20 minut a divák by byl ukrácen nutkání se koukat na hodinky, kdy už to skončí. Kamarádka by dala více, hodnocením však za sebe. ()

Gregor_Samsa

Zneklidňující, mnohovrstevnaté. To podstatné se odehrává mimo vyřčené věty a je na nás, abychom interpretovali. Když Valentine ráno spí jen v titěrných kalhotkách po těžké noci, dusno divadelní hry a její náboj je najednou velmi hmatatelný. Nikdo nechce zestárnout a mít vše pod kontrolou činí život jednodušším. Ne nutně však šťastnějším... 90%. ()

black8

Tento film je totálny pruser. Nuda, ktorá sa pravdepodobne má interpretovať ako nejaký intelektuálny skvost. Zaujalo ma len herectvo Juliette Binoche, pri ktorom ostatní/é pôsobili ako second hand herci. A údajne sa počas môjho niekoľkominutového podriemavania Kristen Stewart stratila v lese a už sa neobjavila. Wtf? ()

ProfiDivak

Takto sa točia filmy s myšlienkou. Možno hereckému svetu pridáva trochu inteligencie naviac, ale nemal som problém uveriť ju. Kristen Stewart nevie príliš hrať, ale vie niečo lepšie: ako byť šarmantnou a prirodzenou. A napriek množstvu slov plné zachovanie ich hodnoty. ()

Tristesse

U Juliette Binoche je prvotřídní výkon jaksi samozřejmostí, o to větším překvapením pro mě byla Kristen Stewart, která byla snad ještě lepší. Už to není ta holka z "upírské ságy", které se leckdo vysmíval, ale vyzrálá herečka. (Zasloužený César za vedlejší roli). Téma stárnoucích umělců a odvrácené stránky hereckého řemesla bylo loni zpracováno jak v Birdmanovi, tak v Mapách ke hvězdám, ale tohle bylo natočeno tak nějak po evropsku a mně osobně se to zarylo pod kůži více. Dialogy byly svižné, inteligentní i vtipné a švýcarská krajina vypadá ve filmu vždycky hezky. ()

wick

Velké překvapení...2 hodiny smysluplných dialogů a přitom ani chvíli nenudí. Velkou zásluhu na tom má Juliette B a hlavně pro mě překvapivě Kristen S., která je tady opravdu dobrá. ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II