Sils Maria

• Francie Sils Maria (více)

Okouzlující a stále atraktivní čtyřicátnice Maria Enders je na vrcholu své herecké kariéry, kterou před dvaceti lety odstartovala ztvárněním provokativní a nezapomenutelné postavy Sigrid v oceňovaném lesbickém dramatu. Právě přijala nabídku zahrát si v současném remaku tohoto slavného filmu, avšak tentokrát se má zhostit role starší Heleny, kterou Sigrid svede a dožene až k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí do Sils Marie, odlehlé oblasti švýcarských Alp, aby se nerušeně připravovala na svou náročnou roli. A role Sigrid na druhé straně připadla lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičce, vyžívající se v alkoholových skandálech. Maria se tak na rozdíl od původního filmu nachází na druhé straně zrcadla, tváří v tvář okouzlující dívce, která je v podstatě znepokojujícím odrazem jí samotné. (Film Europe)

ScarPoul

Takéto filmy idú často mimo mňa. Neviem sa veľmi stotožniť so ženskými hrdinkami, ak sa tam vyslovene nejedná o akési stieranie hraníc medzi pohlaviami a problém je univerzálny. Súťaživosť staršieho s mladším sa síce dá považovať za univerzálnu, ale prístup k látke je skrze oči hlavnej hrdinky chtiac nechtiac veľmi osobitý. Čím to ale neodsudzujem. Assayas veľmi prekvapilo vsadil na komornú drámu vo veľmi vyprázdnenom, ale veľkolepom prostredí Švajčiarských Álp. A hoci je film skôr úvahou nad pozíciou herca v neustále meniacej sa dobe a veľmi trefne odzrkadľuje prístup k písanej látke aj vrtošivosť herečiek, zostáva po ňom akási katarzná pachuť toho, že nie všetci sú úplne debilný a že dakedy sa do modernej doby dá dostať aj skrze vnímanie starých hodnôt. Nie je to zlé. Binoche exceluje. Stewart ešte viac. Kupodivu príjemné a na zamyslenie, hoci by som si to asi druhý krát už nepozrel. ()

Lyli

CoSM rozhodně není snímek pro každého. Pravdou je, že ani pro mě to není to pravé. Ta hromada dobře vedené konverzace mi nepřinesla nic, z čeho bych mohla čerpat, a přesto se necítím okradená o čas, který jsem tomu věnovala. Je to zvláštní. Ale ano, dobře odvedená práce. Krásná krajina. Výborná hudba. A možná se jednou podívám znovu, a najde si to cestu, kterou to teď nenašlo. ()

Philippa

Inspired by Ingmar Bergman. Nešlo přehlédnout dvě ženy, stárnoucí herečka a její asistentka, chata v přírodě na samotě, záběry přírody...hledání svého tady a teď...nemohu říct, že to bylo špatné, ale...když sleduji Bergmanovi filmy, jsem zcela přikována a bez hnutí a dechu žiju příběh co je přede mnou. U Sils Maria jsem se vrtěla a musím to říct i trochu nudila a čekala až budu moct jít domu.... ()

O.Peta

Slušná konverzačka ze zákulisí filmového a divadelního průmyslu. Bez nějakých rušivých momentů jsem proplul dvěma hodinama, ale zároveň nezaznamenal nic, co bych si dlouhodobě zapamatoval. Neurazí, nenadchne. 65% ()

golfoxovox1

Zajímavý snímek založený především na dialozích... Ty však mají vesměs hlavu a patu a vyšší filozofickou rovinu, ze které je možné nahlížet na dnešní showbyznys a filmový průmysl obecně. Hlavní představitelky hrají realisticky a ve filmu jsou četné zapamatování hodné momenty, hodně věcí zůstane nevysvětleno a nevyřešeno. Tempo je ale opravdu závratně pomalé, takže jeho dokoukání stojí na aktuální unavenosti a náladě...:-) ()

kaylin

Kdybych na konci neměl pocit, že tam něco chybí, že mi něco uniklo, že něco nebylo vyřčeno a mělo, tak bych dal filmu vyšší hodnocení, protože tohle je opravdu herecký koncert, který je ve spojení člověka a přírody. Ta krajina je prostě neskutečně nádherná, navíc se v ní odehrávají skvělé dialogy, které vás přimějí viset Kristen a Juliette neustále na rtech. ()

..Lucas..

Drama s neuvěřitelnou Juliette Binoche, která je tu opravdu skvostná. A zdárně jí sekundují i Kristen Stewart a Chloe Moretz. A myslím, že právě výkon Juliette je to, co si z filmu budete pamatovat nejvíce. Děj mě až tak moc nezaujal, i když se tu najde několik velmi pěkných scén, ale musím říct, že jsem se nenudil. Ale bez té Juliette by to prostě nebylo ono. ()

PP66

Pro mě průměrný film o nových životních rolí v čase, setkání se svým mládím a nahlédnutí do světa movies. Konverzačka v krásných Alpách. Viděno v rámci Challenge Tour 2015. ()

Aljak

Strašne strašne zdĺhavé a tým pádom aj nesmierne nudné. Kľudne by to išlo skrátiť aj o 30-40 minút, pretože v mnohých fázach sa vyskytovali dosť nepodstatné scény. Možno by potom aspoň o čosi viac vynikla tá samotná kostra príbehu a nemusela by byť obalená v tom tuku zbytočností. Ale ani tá kostra nebola dostatočne pútavá a celá tá zápletka bola veľmi slabučká a strohá. Mňa osobne to absolútne nenadchlo a najkrajšou scénou bol asi aj tak ten Majolský had, ktorý sa preplazil malebným alpským údolím za sprievodu nesmrteľného Pachelbelovho rytmického Canonu. ()

Lischai

Skvělý koncept: stárnoucí herečka studuje znovu hru, co jí vynesla na vrchol, a nachází v ní nové významy protože hraje jinou postavu, jinou část života. Celé je to ale zatěžkané záměrnou mnohoznačností a neukončenými příběhovými linkami (starší herec, fotograf, paní co pálí papíry - proč mi to ukazujete, když s tím pak nic neděláte?!), které ubírají prostor nějakému konzistentnímu, pochopitelnému dramatu. Casting je výborný, hlavně Kristen Stewart je naprosto super a hraje výborně. Za pozornost určitě stojí i konec její příběhové linky, který pravděpodobně vyvolá nějaké to googlení po konci filmu. Asi pomůže, když máte rádi mnohoznačné filmy, ale já jsem radši za dvě X-menky na vesmírné lodi (vtip o tomhle filmu), takže mě Sils Maria nechala spíš chladným. ()

1frida2

Valentine ze všech postav nejvnímavější. Citlivá a zranitelná s vším, co k tomu patří. Naproti tomu mrcha Maria, herečka i v životě se vším, co k tomu patří. Krásná hudba Händela a Pachelbela se vším, co k tomu patří. A k tomu Malojský had se vším,co k tomu patří. ()

sir-dave

Protrápil jsem se tím. Nenašel jsem v tom jediný moment, který by mě zaujal, co by mě chytlo a líbilo se. Povětšinu byla konverzace mezi Binoche a Stewart v Alpském prostředí o tom, jak si Binoche nacvičuje své herecké repliky. Už bych to vícekrát nemusel vidět. ()

Johnny.ARN

Fajn psycho s niekoľkými dejovími líniami, ktoré si vlastne ani neuvedomíte. Celé sa to nesie v réžií Binoche, ktorá podáva fantastický výkon. Pohľad či už na zasnežené alebo nie Alpy stál tiež za to a vždy poteší. Práva vďaka tým podtextovým rovinám film naberá také tajomno a dá sa interpretovať rôzne. Určite stojí za pozretie. 3 z 5 ( Kino Film Europe Be2Can ) ()

plechulka

Film NENÍ pro ty, kteří: nemají rády silné hlavní hrdinky (herečky zvlášť) a vůbec se nezajímají o divadlo. Dále se určitě nebude líbit milovníkům rovin a všem těm, kteří preferují jednoduchý příběh s minimem dialogů a dovysvětlení všeho, co na plátně vidí... Vy ostatní - vítejte v Alpách a doufejte zahlédnout Majola Snake.... ()

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II