Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr, jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku. Když během jedné záchranné operace jeho stroj spadl do oceánu, byl Louis jedním ze tří členů posádky, kteří havárii přežili. Víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, ta loď byla japonská. Zamperini se ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se Louisovi ještě zhoršily, když se jeho věznitelé dozvěděli, že je to slavný sportovec. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. (CinemArt)

VideoTuti

Takhle zprasit dokonalý scénář dokáže snad jen velmi mizerný režisér, ve filmu se střídají skvělé scény se scénami velmi nízké filmařské úrovně. Dostat tento scénář to do ruky režisér typu pana Clinta Eastwooda film by dostal určitě Oscara. ()

Tomy_Reardon

pohledy na minulost co se dělo a tak si myslim ze zobrazeny perfektne.. pokud to fakt takhle bylo.. Ale mistama to bylo prehnany, mistama nudny, mistama klise.. film se mi nelibi nebo spis me neuplne zajma kdyz u toho stiham sjizdet csfd nebo facebook.. stihl sem zjistit kdo s kym neni kdo s kym je a na co jit do kina tenhle rok... Angelina dostane dalsi sanci.. ()

Ace.A.T.L.

Klobouk dolu. Tohle je opravdu povedený dílo. Další úžasnej životopisnej film, kterej určitě nezůstane u jednoho shlídnutí. Myslím, že Angelina udělala skvělej krok a nebála se toho. Za tohle by se nemusel stydět nikdo, kdo se rozhodnul natočit něco podobnýho a rozhodně se tenhle film může s klidným srdcem postavit po boku dalších podobných děl. Za mě bezpochybný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

paradoxman

Nudil jsem se. Pořád jsem čekal na tu jednu osudovou scénu, díky které změním názor a on se v ní nakonec drsný Japončík rozbrečí před celým vězeňským praporem. Ach jo. Jedna hvězda navíc za skutečného Pampaliniho. ()

albytch

Mě připadá že už se dnes neumí točit filmy. Je to hrozně plastický a o Ledu Zeppelinovi ani nemluvě. 47 dní na moři- účes jak od Matela, ani trošku vousků a o délce týhle pasáže ani nemluvě. Ten hnusnej japončík to ale zachranujě, toho jen potkat někde na ulici tak mu běžim jednu lýpnout na zátylek ( no dobrá, otevřel bych si na něj hubu a kámoši by mě hned zachránili- HERO) Příběh zajímavý jen by to chtělo trošku více šťávy a jelikož se jedná o film válečný tak nemůžu jít s hodnocením pod 4 ()

david666

Skvěle natočené, o tom žádná ale podle mě některé scény byly již přitažené za vlasy - to nemohl přežít. Což mi kazilo jinak dobrý dojem z filmu ()

Kub21

Ano,další film o 2. světové válce.Kdo je režisér?Věřte nebo ne,je to Angelina Jolie.Film se jí povedl,ačkoliv mi někdy přijde,že filmu chybí city.Premiéra dopadla dobře a z filmu mám dobrý pocit. Příběh ve filmu je pravdivý,čemuž jsem se divil někdy to byla tkz. Amerika. ()

zbigi15

Niektoré momenty boli fantastické, ale podľa mňa tento film mal oveľa väčší potenciál. So skúsenejším režisérom by to dopadlo oveľa lepšie. ()

esmoke

Skutečný příběh Louise Zamperiniho, který toho za svůj hodně prožil: Byl úspěšným atletem, za války letcem, ztroskotal na moři, byl terorizován v japonském zajetí. První komerční velkofilm, který režírovala Angelina Jolie je sterilní podívaná, nic nečekaného a nic moc zapamatovatelného, je to škoda osudy hlavního hrdiny jsou zajímavé. (2D dabing) Rozpočet: $65 miliónů, Tržby: $163 278 miliónů. ()

Tomas_PO

Nechcem veru znieť šovinisticky, ale inak sa asi nedá. Už prvá scéna, kde sú všetci vrátane lietadla síce rozstrieľaní na rešeto, no zato každý puk a límec na košeli je tip-top. Scéna s pristátím vrátila efekty do doby z pred prvého King-konga, poprúc všetky existujúce zákony fyziky. No proste nepozerateľné. Ak toto má byť režisérsky rukopis Angeliny aj naďalej, ďakujem, neprosím. Už turista čo-to naznačil. Odmysliac si však tieto negatíva, stále 3 hviezdy... ()

topvideo

Trocha ponaťahovaný dej, snáď pravdivo vykreslený obraz japonského trýzniteľa, ktorý si zasadne na olympionika... ()

Diaconix

To my lebza nebere, že sem dovčil promežkal taky fajny snimek a ptam se: kaj si ho měl ty Netflix zašantročeny mezi těma cypovinama co nam denně servyruješ. Andželyna přežvykala tatranku na štorc a vyprzkla na svjetlo pohodovy valečny film o křyvackych šikmoočkach a hrdinnem talošovy. Kurnik, bych to do baby neřek. A jak se tu v recenzach řyka, že to stoji za guvno, tak hej, ale za zlate guvno. Zdař buch! ()

PTuranyi

Výborne sfilmovaný príbeh Louisa Zamperiniho športovca, vojaka a vojnového zajatca v Japonsku. Podobných filmov mapujúce životy amerických zajatcov v pacifiku je niekoľko. Nezlomný sa asi ničím nelíši, snáď len  športovým pozadím a nezlomnou snahou hlavného hrdinu prežiť všetko utrpenie, ktoré musí prežívať po zostrelení bez veľkého hrdinstva a pátosu. Od viac ako mesačného unášania na morskými prúdmi až po teror v zajateckom tábore. Perfektná produkcia a dobré herecké výkony sú oporou klasickému vojnovému príbehu a odkaz odpustenia na záver je dobrou bodkou. ()

Minči

Skvelý námet a vskutku na úrovni pocta Louisovi Zamperinimu. Avšak Angelina trošku nezvládla svoju úlohu na režisérskej stoličke. Počiatočné skákanie medzi dvoma dejovými líniami nespravilo na mňa veľký dojem. Zbytočne dlhé momenty ako stroskontancov v člne. Každopádne, emotívny koniec pridalo automaticky 1 hviezdičku a citát: "Moment of pain is worth a lifetime of glory", si zapamätám asi navždy. Jack O'Connell ma ale neskutočne presvedčil, že na to má. Predviedol nádherný výkon spolu s kamošom Watanebem. Celkovo hodnotím 80% ()

snupko13

Prvá tretina bola naozaj veľmi hrozná a pozliepaná s nutkaním to vypnúť. Od stroskotania na mori dej dostáva na dramatickosti a sile, akoby Jolie striasla tú počiatočnú nováčikovskú nervozitu a všetko vrcholí emotívnou scénou s kládou. Nie, nie...nie tú kládu mám na mysli. Prečítal som si komenty a súhlasím, že Angie, (nemám ju rád), sa dá veľa vytknúť, že film pôsobí možno trochu nevyrovnane, ale nesúhlasim, že nemá v sebe cit. No, uvidíme ďalej. ()

janja.vys

Režie Angeliny není úplně marná. Sice je to životopisný film, ale přesto jsem se neubránila pocitu, jak si je v některých scénách podobný s jinými filmy. Například ztroskotání v moři a několik desítek dní strávených na moři - Pí a jeho život, zajatci v nepřátelském táboře - Hartova válka. Ale u životopisných a ještě k tomu válečných filmů není co jiného vymýšlet. Nejvíce se mě asi dotkl konec. Parádní film. ()

Coeni píší internetový thriller

15.01.2015

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)