Silný příběh, výborně natočený i zahraný. Překvapil mě (mile) velký prostor věnovaný pobytu v záchranném člunu, bavila mě věrohodná síla ducha, která z hlavního hrdiny vyzařovala od začátku do konce, nepostřehl jsem ani chvilku zbytečného patosu, kterého jsem se původně trochu obával. Všechno bylo lidské, kamera Rogera Deakinse byla krásná jako vždy (obzvlášť se zmíněným sytě žlutým člunem na hladině modrého oceánu si vyhrál), hudba Alexandra Desplata byla tentokrát většinou spíše nenápadná, ale v několika důležitých momentech nepřeslechnutelná, a Angelina Jolie opět režírovala tím eastwoodovským (a snad i trochu spielbergovským) stylem, přehledně, zlehka a tu a tam s nějakým skvělým záběrem, jako bylo třeba připlutí člunu do stínu japonské lodi (zase ten oceán, já vím).(22.11.2017)

• tahit

Několik obecných poznatků. K čemu a nač tak mají Američané pořád nutnou potřebu heroizovat své hrdiny, když to není vůbec realistický pohled na legendu. Vycházím z předpokladu, že i fyziologie člověka má své meze. Potom děsném mlácení by olympijský vítěz nebyl schopen ani předpažit v úhlu pětačtyřiceti stupňů. Přesto všechno lze také říci, že první polovina je realistická, dále dramaticky vyšperkovaná hloupost(21.11.2015)

Angelina umí, vynikající prvotina. Pod rukama zkušenějšího by to pravděpodobně dopadlo lépe, protože se jedná o dost silné téma, ale i tak se jedná o výborné drama. Škoda snad jen, že záporák japončík vypadal jak rozmazlený fakánek (podle popisu postavy, takový asi opravdu byl), děsivější vzezření by však bylo ku prospěchu věci. A protože na přelomu roku jsou aktuální dva válečné filmy, tak si neodpustím srovnání, který je lepší. Ve srovnání s American Sniperem Unbroken prohrává, Clint umí filmy lépe zabalit a vymazlit. I tak je ale Unbroken velmi slušným filmem, který navíc natočila manželka Brada Pitta.. a to stojí za vidění.(11.1.2015)

Klasický hollywoodský životopisný film, režijně sterilní, ale po technické a scenáristické stránce ne vůbec špatný. Postava Louise Zamperiniho je zajímavá a příběh i docela napínavý, byť ve vypjatějších momentech mu tak nějak chybí šikovnější vyvolání emocí - ať už napětí, strachu, či vzteku, což je pro film tohoto žánru dost podstatný prvek. Jak říkám, režijně trochu rutina, Angelina se má ještě co učit.(20.11.2015)

Skvělý námět na film, který by však v rukou zkušenějšího režiséra vypadal o něco lépe. Tím však nechci říct, že Angelina Jolie natočila vyloženě špatný film, jen je poněkud chaoticky poskládán dohromady a na můj vkus až příliš natažený. Hluchá místa se začínají projevovat zejména při scénách na moři, kde film vůbec nemá spád a vše ubíhá v ubíjející monotónnosti. Nicméně zhruba v polovině filmu se Jolie probere z letargie a začne nám servírovat jeden vypjatý okamžik za druhým a právě v tu chvíli Vás Unbroken chytne a až do samotného finále nepustí. Škoda jen, že tento moment nepřišel dříve, nejlépe hned na začátku.(14.1.2015)

• - Louis Zamperini, ktorý prežil pád lietadla v Pacifiku, strávil 47 dní na plti a potom prežil viac ako dva a pol roka ako vojnový zajatec v niekoľkých japonských väzenských táboroch. (figliar)

• - Skupina Coldplay speciálně pro film napsala skladbu "Miracles". (M.u.t.t.t.y)

• - Louis Silvie Zamperini se uvedení filmu do kin nedožil. Zemřel  2. července 2014 ve věku 97 let po čtyřicetidenním boji se zápalem plic, jen pár měsíců před premiérou. (Tristan Rafael)