Reklama

Reklama

Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr, jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku. Když během jedné záchranné operace jeho stroj spadl do oceánu, byl Louis jedním ze tří členů posádky, kteří havárii přežili. Víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, ta loď byla japonská. Zamperini se ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se Louisovi ještě zhoršily, když se jeho věznitelé dozvěděli, že je to slavný sportovec. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. (CinemArt)

(více)

Videa (44)

Trailer 2

Recenze (476)

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Angelina by se asi měla vrátit k herectví, přeci jen tam jí to jde lépe než za kamerou,protože jak je průměrná herečka, tak režisérka je ještě horší. Unbroken je průměrnej film snažící se v divákovi probudit byť jen špetku sentimentu, to už mám raději Railway mana, který mi přišel ve všech ohledech lepší. Těch flashbacků je tam až moc, film je neskutečně natahovanej, tak 20 minut by si zasloužilo odstřihnout, hlavní hrdina působí jako neskutečný patriot protože i kdyby mu mámu na nože brali tak on se prostě nenechá zlomit. Vím jistě, že jednou stačilo a již se k tomu nemusím nikdy vracet, protože není proč. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Film, který ve mně probudil jen bytostnou lenost a pocit, že pokud bych někdy chtěl vidět americkou verzi Příběhu obyčejného člověka (s jiným žebříčkem hodnot a důrazem na individuální fyzickou odolnost), musel bych si pustit právě Unbroken. V jádru snesitelný řetěz snaživě odkoukaných a celkem zručně zrealizovaných scén, v nichž de facto nezáleží na pořadí, kauzalitě (člověka třeba vůbec nezajímá, proč se Hedlund ve vložené scéně náhle rozpláče) a už vůbec ne na psychologii. Neobratně vložené flashbacky jsou postaveny na proklamacích, které by mohly zaznít i v libovolné pixarovce, následné dialogy tak trochu vypadají, jako by padaly z random generátoru hlášek z válečných filmů. Coeni to malinko píšou jako materiál pro začátečníky, lekce Točíme o hrdinech. 90 minut utrpení čím dál tím víc připomíná soft exploataci (můžeme soucítit s postavou, která je jen nosičem na hadry a makeup?), na konci ambiciózně korunovanou snahou o jakýsi kristovský mýtus, nebo co ta epizoda s trámem vlastně znamená. Who bloody cares? Angelina je poučená, jako protekční dítko má k ruce elitní crew, takže Nezlomný se hýbe a vypadá hezky (místy díky Deakinsově kameře až nemístně hezky a estétsky). Je to trochu dinosauří pocta staré škole válečného filmu bez schopnosti cokoli zásadního pochopit a přinést. Válečný screensaver. Mattyho srovnání s McQueenem je zcela na místě. Ostatně, vlastně bych mohl jenom symbolicky podepsat celé jeho hodnocení. [50%] ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

DIRECTED BY:ANGELINA JOLIE,WRITERS:Bratia Coenovci,CINEMATOGRAPHY:ROGER DEAKINS,ORIGINAL SCORE:ALEXANDRE DESPLAT,FILM EDITORS:WILLIAM GOLDENBERG,TIM SQUYRES... Budúcej režisérke Angeline Jolie skrátka nestačí byť obklopená perfektným štábom alebo napozerať niekoľko klasík ako napríklad:Leanov THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI,a tváriť sa akoby nič,akoby sa nechumelilo! Snaží sa zachytiť životný príbeh:Louis Silvie Zamperini,ktorý bol v americkom olympijskom týme na olympiáde v Berlíne v roku 1936,keď sa Hitler začal pomaly rozťahovať,a tak poriadal olympiádu,aby sa ukázal,aký je ľudomil! Pár rokov po olympiáde je Louis už na inom mieste,prebieha vojna,nachádza sa v južnom Pacifiku na záchrannej operácii,ktorého bombardér spadne do oceánu na strane nepriateľa Japonska,ale pokiaľ sa „zoznámi” s krutým veliteľom tábora,sadistickým magorom Watanabem,tak okúsi,aký je veľký oceán,ale najmä boj o prežitie na mori v člne s dvomi parťákmi z bombardéra,ktorí prilákajú tých,ktorí im vysvetlia,že s nimi sa hrať nebudú na schovávačku! Totiž ešte som nespomenul,že je slávny športovec,ktorému ako novej CELEBRITE podmienky v tábore budú prd platné,veliteľ tábora si ho bude podávať ako horúci zemiak,pokiaľ ho nezlomí!Podarí sa mu to?Samozrejme,že nie,veď o tom je celý film,že je NEZLOMNÝ! JOLIE možno po pár nasledujúcich režijných počinov sa zlepší?To si nedovolím hovoriť dopredu,ambície má,ale TALENT rozprávať biografiu Zamperiniho zvláda na polovicu!Hlavný predstaviteľ JACK O CONNELL má čosi v sebe,čo by mohlo pripomínať tohoto populárneho športovca/zajatca.Ale ani s ním som sa nestotožnil,ako by sa patrilo na hercov,ktorí prepožičiavajú svoju tvár všeobecne známym postavám dejín z rôznej časti kultúry.Ja si odnášam najprv už 12 nomináciu pre ROGERA DEAKINSA,ktorý bohužiaľ si ani tentoraz OSCARA domov neprinesie,dobrý zvuk,ale stvárnenie a rozprávanie príbehu by v rukách schopnejšieho režiséra mohlo skončiť lepšie!Takto film obdržal 3 nominácie na oscara v technických kategóriach.Po titulkoch si na film spomeniem asi len tak,že Réžia:A.Jolie! ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Zamperinimu bych za jeho nezdolnost dala plný počet, Angelině bych stěží udělila tři. Jako režisérka je totálně neinvenční, režíruje film jakoby ho točila v padesátých letech, ale ani zdaleka se nepřibližuje tehdejší emotivnosti. Spíš ten velkolepý příběh sráží do kolen a to i unylou hudbou. Nedokáže natočit dramatickou nebo dojemnou scénu. Úplně jí chybí smysl pro vykreslení postav - probohy, on se tam najednou objeví v koncentráku Phil na jednu jedinou scénu a pak o něm padne zmínka až v závěrečných titulcích. To ho tam Japončíci dovezli jen, aby Louise potrápili a pak na Phila všichni zapomněli? ____ A ten souboj nepoddajného Louise a jeho japonského věznitele podala ve skutečnosti jako sado-maso homosexuální romanci. Furt jsem čekala, že si ho jednou v noci vytáhne z lágru do své velitelské ložnice a něžně se s ním pomiluje. Vždyť i ten herec vypadá v obličeji jako holka! ______ Angelině nebylo trapné sáhnout ani po tak provařených metaforách, jako je vzpomínka na běh ve slunci, ve chvíli, kdy ubitý Louis málem vypouští duši. Téměř nechala japonského sadistu rozbrečet se před celým zajateckým táborem - tak to by se určitě v reálu stalo - a opět mu na tvář svítí oslňující slunce. Prostě v těch finálních scénách už zobrazila jednoznačný kýč. _____ SHRNUTÍ: Hanba ti, Angelino, že jsi takhle zprasila příběh neskutečně statečného muže. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Silný příběh, výborně natočený i zahraný. Překvapil mě (mile) velký prostor věnovaný pobytu v záchranném člunu, bavila mě věrohodná síla ducha, která z hlavního hrdiny vyzařovala od začátku do konce, nepostřehl jsem ani chvilku zbytečného patosu, kterého jsem se původně trochu obával. Všechno bylo lidské, kamera Rogera Deakinse byla krásná jako vždy (obzvlášť se zmíněným sytě žlutým člunem na hladině modrého oceánu si vyhrál), hudba Alexandra Desplata byla tentokrát většinou spíše nenápadná, ale v několika důležitých momentech nepřeslechnutelná, a Angelina Jolie opět režírovala tím eastwoodovským (a snad i trochu spielbergovským) stylem, přehledně, zlehka a tu a tam s nějakým skvělým záběrem, jako bylo třeba připlutí člunu do stínu japonské lodi (zase ten oceán, já vím). ()

Galerie (74)

Zajímavosti (29)

  • Keďže Jack O'Connell držal kvôli svojej postave prísnu kalorickú diétu, pri natáčaní scény, v ktorej dvíha trám nad hlavu dvakrát omdlel. (Arsenal83)
  • Bombardér „Green Hornet“ ztroskotal 27. května 1943. Důvodem byly mechanické problémy. Z 11 lidí na palubě přežili pouze 3 – Zamperini, pilot Russell Allen Phillips a Francis McNamara. (UhLee)
  • Universal Studios získalo práva na príbeh Louisa Zamperiniho už v roku 1957 v nádeji, že vo filme bude hrať Tony Curtis. V neskorších rokoch sa o projekt zaujímal aj Nicolas Cage. Film sa napokon začal nakrúcať až v roku 2010, kedy sa bestsellerom stala kniha opisujúca Zamperiniho zážitky od Laury Hillenbrandovej. (Arsenal83)

Související novinky

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

Bratři Coenovi jsou oscarovými scenáristy a režiséry a většinu času tráví vlastními projekty. Sem tam ale napíší film i někomu jinému a v posledních letech dali dohromady třeba Nezlomného nebo Most… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (více)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (více)

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)

Reklama

Reklama