Úspěšný armádní inženýr (Bradley Cooper) se vrací na rodný ostrov na Hawai, na místo svých největších kariérních úspěchů. Znovu se zde setkává se svoji dávnou láskou Tracy (Rachel McAdams), ale zároveň se postupně zamilovává do své nové kolegyně (Emma Stone). (CinemArt)

Michi88

2,5* Pane bože to se nemohli Emma, Bradley, Rachel, ten skvělý kluk z Miluj souseda svého, Krasinski a Murray sejít u něčeho lepšího? Téměř skoro celý film, jsem netušil, o čem to pořádně je. Takový film, který neurazí, ale ani nenadchne. Navíc Emma a Bradley se mi jako pár k sobě nehodili. Hrát tam neznámí herci, tak bych šel s hodnocením níž. ()

hroubek

Když, se někdo koukne na obsazení, režii a zápletku, tak po zhlédnutí filmu bude dost nemile překvapený. Pravděpodobně bude překvapený už při sledování. Film měl při svém vzniku a dokončování velké problémy, a ke všemu se ty informace dostaly ven a studio Sony si v nich uřízlo velkou ostudu. I přes tyhle ne moc pozitivní klepy jsem pořád věřil, že to Cameron Crowe zvládne. Pravdou je, že to zvládl tak napůl. Největším problémem celého filmu je scénář a vykreslení postav a jejich dialogy. Samotná zápletka není sama osobě špatná, ale chvílemi nedává smysl, a dost mě rozčilovalo, jak postavy mění témata rozhovorů a zas se k nim vrací, ale takovým způsobem, že to moc nedává smysl. Naštěstí jsou herci natolik dobří, že dokážou prodat i nesympatické postavy, že si je na konci oblíbíme. Bradley Cooper je prostě ten usměvavý sympaťák, i když hraje naprosté zoufalce a zkrachovalce. Emma Stone je nádherná a její vlezla postava se mi líbila a užíval jsem si její výkon. Rachel McAdams nemá tolik prostoru, ale ve svých scén je parádní. Potěšilo mě, že i herci ve vedlejších rolí si užívají každou scénu, ve které se objeví viz. Krasinski, Murray, Baldwin nebo McBride. Mile mě potěšilo malinká rolička pro Ivanu Milicevic, kterou znám z Banshee. Ve filmu je spoustu zajímavých scén a krásné panenské přírody, která se mi moc líbila. Ze všeho nejvíce mě mrzí, že scénář zbytečně film sráží a ukazuje, že Crowe měl co se týče psaní slabších chvilku a doplácí na tom celý film. Aloha není špatný film a rozhodně si svoje hodnocení nezaslouží, ale rozhodně to není film pro všechny. ()

VanTom

Nesoustředěná "feel-good" pohoda na Havaji (s jejími mysteriózními legendami) skáče od instantní romantiky k nedořešeným citům s bejvalkou a přimíchává ještě pofidérní hrozbu soukromých zbrojařských satelitů (jj, divné). Špatně napsané ploché postavy nezaujmou a cestičku tomuhle rozbitému mišmaši neumetou. Jako určitě má své momenty a v závěru i správné emoce, ale těch aktuálních 48 % přesně odpovídá mému prázdnému dojmu. ()

Mr.Dogman

Nebýt té tragické zápletky o SPOILER vesmírném satelitu nabitém zbraněmi (WTF) SPOILER KONEC by to byla velice příjemná konverzačka. A přitom se dalo to mezikulturní napětí zobrazit mnohem méně WTF způsobem (pro začátek by stačilo více lidským) a Aloha mohla aspirovat i na pár ocenění. Tak trochu promarněná šance, kterou sice Crowe vycítil, ale naprosto pohřbil. ()

V.Silver

Nevím, jestli je to pravidlem, ale zdá se mi, že čím víc velkých hvězd obsadíte do romantické komedie, tím větší hovadina to je.- a Aloha je přesně ten případ. Pěkné záběry Havaje prokládané občas nějakým mírně úsměvným vtipem (jediná opravdu zábavná scéna byl Krasinski vs. Cooper beze slov), všechno poslepované nějak náhodně dohromady s dějovou linkou, která nedává smysl, a to ani ve finále. Přesně ten typ filmu, u kterého vás mrzí, že jste se na něj vůbec kdy rozhodli podívat. 40 %. ()

JohnSmith

Ona to měla být dobrodružná komedie??? Ahaaaa. Mě to spíš přišlo jako romantika v military stylu. Ovšem slabá romantika. Jediný opravdu vtipný a zábavný, vlastně vtipná a zábavná, je Emma Stone. Ostatní nemají co předvést a Crowe jaxi nezvládl svou vlastní polívčičku. ()

Henk123

Velice průměrný film, se skvělým obsazením a báječnou lokací. Je to příjemné, místy vtipné, ale že by šla cítit nějaká energie a dynamika mezi Bradleym a Emmou, to jsem já nezaznamenal. Už jen kvůli obsazení to stojí za to vidět. Tákže 70%. Fuck her right in the pussy ! ()

Autogram

Romantická konverzačka z Havaja s vojenskou zápletkou. Herci mohli mať z miesta natáčania radosť, ja z filmu už menej. –––– Kámoš, ja svoj trávnik milujem. Milujem svoj trávnik! ()

zsn

Je to slabší. Je to průměrné. Zajímalo by mne, kolik si na takových dovolenkových filmech se scénářem na koleně herci vydělají, vždyť jen Bradley má už za sebou letos snad čtyři průměrné filmy. Nicméně mám nějaké emotivní až přecitlivělé období, a byť zde bylo málo romantiky a něhy, kterou i tak opovrhuji, nějak mne dostala, včetně scény, kde holčina zjistila, kdo je její otec. Rachel McAdams a Bradley Cooper budou vždy zárukou příjemných víkendových filmů. Ostatně osazenstvo tohoto filmu je vůbec velmi velmi kvalitní. ()

Akret

Hvězdně obsazený film, který neměl ale vůbec smysluplný obsah (v podstatě obdivuji toho, kdo sepsal obsah filmu do úvodu, neboť já bych to nesvedla). Občas se mluví něco o vesmíru, satelitech a raketách (je tam asi nějaký problém) a jelikož raketa na konci vybuchne (tím, že do ní nahrajete program s dost starými písničkami), tak tam asi problém byl. Občas se mluví nesmyslné věty o místním božstvu a legendách, zakončené slůvkem „Aloha!“ (když se teda film odehrává na Havaji) a pár naprosto zbytečných osobních zápletek do toho. Žádná scéna nenavazuje ani dějem ani myšlenkou, takže když dojdete v půlce filmu, nebude vám předchozí část nijak chybět. ()

jefff

Velmi zvláštní film, který překvapí svou nesourodostí, podivnými scénami, zvláštním střihem a mnohdy jakoby nezdařilými dialogy. Záměr? Těžko říct, ale režijně film připomíná spíš absolventský snímek než dílo respektovaného režiséra. Má ale také svá pozitiva. Výborný Cooper, kterému zdařile sekundují skvělí herci McAdams, Stone a Krasinski, umí rozehrát i vtipné scény. Ke škodě je Murrayho postava - ta je bohužel podivně napsaná a nečitelná. Výsledek zvláštní. ()

pavcas

Názorná ukázka toho jak mizernej scénář a naprosto mimozní dialogy, nezachrání ani plejáda áčkovejch herců. Nevím na čem Cameron Crowe ujížděl když to psal a režíroval, ale je mi líto těch co mu díky jeho předchozím úspěšným filmům uvěřili a do tohodle dílka se upsali. Nemluvě o nás chudácích, co jsme se rozhodli se na to kouknout. Děj a dialogy samotný místama doslova nedávaj smysl a když říkám místama, myslím asi tak 3/4 filmu. Díky bohu za modrý oči Bradley Coopera, kterej se snaží vystačit si s málem, úsměv Rachel Mc Adams a kukuč Emy Stone, jinak bych šla s hodnocením ještě níž. ()

herr_carter

Co je to tady zase doprdele za všudypřítomnou nevraživost a liché kecy? Kecy typu "prázdný film, film o ničem, kromě hudby a prostřední nic nového, nudný film, divíme se, že tolik hereckých es na tohle kývlo" a plno dalších blábolů?? Někdy mi vážně zůstává rozum stát nad náročností průměrného filmového diváka, který tu odsoudí x průměrných a možná i nadrpůměrných filmů a pak jde v klidu prdět do gauče k tv Barrandov, kde mu největší hovado současnosti předkládá na talíři snůšku lží a podsunuje něco naprosto irelevantního, deamogického a ultra blbého. Tak já nevím - co čekám od filmu, tvářícího se jako romantická komedie, ale přitom jde o seriózní lidské drama? Asi to, že ve mě ti herci vzbudí dojem, že ke všemu ve filmu skutečně dochází, že mezi jednotlivými aktéry probíhá jiskření, smutek, radost, zklamání a mnoho dalších pocitů. Já jsem to tady teda dostal zcela s přehledem. A kdo jiný by měl dobře hrát, než tři asi nejobsazovanější herci dnešní doby? Navíc pod vedením režiséra Crowea. Film je fakt dobrý, hodnocení absolutně nechápu.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Nejmarnější filmová romantika, co snad vůbec pamatuji. Jako vážně sorry, ale v této zoufalosti nefunguje vážně vůbec nic. Už jen ta vykastrovaná zápletka stojí fakt za to. Frajírek, v otráveném podání Bradleyho Coopera, přijede na Hawai, kde se krom práce, jejíž smysl je scénáristická prvotřídní tupost, začne soustředit ještě na svou bejvalku, v podání nezajímavé Rachel McAdams, do toho se objeví nový objekt jeho sexuálně milostných tužeb, s líbeznou tvářičkou a jediným pozitivem filmu Emmou Stone, no a celý film se mezi tím vším ten frajírek pohybuje a rozhoduje se, co má dělat a jak se má zachovat, ovšem veškeré jeho počínání připomíná spíše neohrabaného slona v porcelánu, divákovi je každopádně naprosto ukradený, co nakonec udělá, a jestli si vybere tu, nebo onu, neboť tak jako tak, celé to stejně vyznívá strašně nezáživně, zdlouhavě, utahaně a hlavně až nevídaně nevýrazně a nezábavně, nehledě na to, že nedokážu ani pochopit, že se tvůrcům nepodařilo využít a alespoň zaujmout neopakovatelnou atmosférou, kterou právě hawaiské prostředí nabízí. Závěr se pak snaží o vyvolání jakýchsi emocí, což je ovšem též zcela marná práce, a tak Aloha pro mě zkrátka znamená jen pořádný romantický průšvih, který si nezaslouží jakoukoliv pozornost. ()

velkyvezir

Těch dějových linek je tam moc a zvláště ta s jadernou zbraní je zmatená. Každopádně na konci jsem zamáčkl slzu, za kterou čtvrtá * ()

Vajonek

Docela dlouho jsem moc nepobírala, oč v tomhle filmu vlastně jde a proč se vlastně někdo rozhodl to natočil. Odpověď jsem asi nedostala ani na konci. Je to takové všelijaké a nijaké, snaží se to být svým způsobem originální a zároveň přináší řadu takových těch známých klišé (milostný trojúhelník/čtyřúhelník, láska mezi lidmi, co si zkraje hrozně lezou na nervy, objevené otcovství, všehoschopný boháč atp.). U některých dialogů jsem přemýšlela, jestli jsem z nějakého jiného světa já nebo tvůrci, protože jsem moc nechápala, co je na sděleném tak vtipného, proč to ti lidi říkají, kde je pointa atp. Každopádně herci jsou ve snímku vesměs sympatičtí, dobře se na ně dívá (i když B. Cooper a E. Stone to s těmi širokými úsměvy na všechny strany místy trochu přehání), je tu pár výrazných momentů/scén (např. rozhovory beze slov mezi "soky v lásce" nebo působivá taneční scéna kapitánky a miliardáře - B. Murray, ač nám už hodně stárne, dokáže být pořád velmi okouzlující, a to i když se asi nikdy nenaučí učesat), má to chvílemi takovou příjemnou letní atmosféru. Znovu už bych to ale vidět nemusela. Celkově za 60 %. ()

tom.nosek

Je to opravdu, ale opravdu zdlooouhaaavéééé. Ten film by se dal sestříhat tak na tři čtvrtě hodiny. Upřímně nevím, jak autor nalákal osm známých herců a hereček, z toho pět hodně populárních, do podobně slabého scénáře. Na druhou stranu se ve filmu vyskytují dvě velice zajímavé role - Emma Stone jako vojačka je hodně cool a nemluvný John Krasinski je taky super. Do role bezohledného miliardáře pak nemohli sehnat nikoho lepšího než Billa Murrayho, který opět hrál sám sebe. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015