OUTsideři

(festivalový název)
  • USA The Road Within

Po matčině smrti je Vincent, teenager s Touretteovým syndromem, poslán do ústavu v Nevadě. Tam se setkává s Alexem, který trpí obsedantně-kompulsivní poruchou, a s Marií, která se léčí z anorexie. Po jednom incidentu jsou Vincent a Marie povoláni k ředitelce doktorce Roseové a ukradnou jí klíče od auta. Alex je svědkem jejich útěku a snaží se zalarmovat ředitelku, a tak jsou uprchlíci přinuceni vzít ho nedobrovolně s sebou. Všichni tři pak směřují k oceánu, do kterého chce Vincent rozprášit matčin popel. V patách jim je doktorka Roseová a Vincentův otec. Téměř na konci cesty Marie zkolabuje a je hospitalizována. Přesvědčuje Vincenta, aby spolu utekli. (Zlín Film Festival)

Vasyl

Tak s těmhale dvěma řízkama bych jel na výlet hned. A možná bych Vincenta naučil i pár nových nadávek. Sheehan je prostě sympaťák, i když ti říká "kundo" do očí. ()

Dejf4

S původním německým snímkem srovnávat nebudu. Každopádně jedeme podle určité šablony indie filmů. Drama/komedie je dobře vybalancováno. Rozhodně to funguje, ale ničím extra nepřekvapí. 6/10 ()

doriana.g

Na origoš se fakt nepodívám, nesnáším němčinu. Ale tím, že Gren obsadila dva ostrovany, to do Evropy dostala. Trochu ubrat z fotříkovy náhlé sebereflexe a bylo by to dokonalé. Ale i přesto dávám 5, protože Patel 2 a Sheehan 3. Kluci se teda vyřádili. No nic, jdu si udělat kafe a sjedu to ještě jednou. - Po druhé projekci Patel 2,5, Sheehan 2,5 + pochcaný ruce + ruka v ruce dělají z tohoto filmu událost. Cunt! ()

fafejt001

Nejdřííííve mi lezli klucíííí , patnáct až dvacet minutek na nervy . Hlavně ten - fuck , kunda a tak . Potom si trochu zvyknete a již jedou , i s kočkou na výlet . Ke konci zjistíte , že by filmeček , mohl být i trochu delší , nebotˇ vám začnou scházet. Divné , co ???????????? Tož , musím říci , dobré , fakticky dobréé. ()

kolly13

Na zamyšlení i pobavení. Nezaplaví sentimentem, ale dojme. Sheenan zářil v Misfits, tady je stále nadprůměrný. ()

cobislav

Tento film je velice příjemná záležitost o antihrdinech, kteří jen chtějí trošku žít a něco zažít. Velice dobré herecké výkony s Devem Patelem jako zlatým hřebem dávají tomuto jednoduchému příběhu charisma a mohutnou dávku vtipu. I závěr věřím že zkušenějšího filmového nadšence určitě potěší, protože se nejedná o čistý hnusný a zkažený happyend. ()

trickmaster

Remake filmu "Vincent jede k mori". Film je natoceny podle tehle predlohy snad uplne do detailu. Vse uplne stejne, i znacka auta, takze vlastne nevim, proc hodnotit dobre neco, co uz vlastne bylo tak skvele natocene! Robert i ostatni hrajou famozne, kamera, strih dobry a vse to do sebe tak nejak pekne pasuje, ale original je original a dat 5/5 kopirce proste nemuzu! 😉 ()

ViolaK

Skvělá roadmovie, ach můj bože! Ráda se na nej podívám znovu a znovu. Nejen, že se všech pět postav dozví něco o sobě, ale i každému divákovi se díky nim naskytne možnost přemýšlet o sobě samém ()

Gamine

Tenhle road trip se příjemně sledoval, rychle ubíhal, je to takový odlehčený, oddechový film.. párkrát jsem se opravdu zasmála. V Robertovi jsem pořád viděla "Nathana", což tady určitě nevadí.. ()

torSion

Konečně, konečně, konečně! Konečně jsem se dočkal Roberta Sheehana! A, že to čekání stálo za to! Od seriálu Misfits svůj talent rozhodně neztratil, ba dokonce naopak - ještě ho rozvinul. Naprosto dokonale svoji roli zahrál. Teď k filmu samotnému - další příklad toho, že ne každá nemoc či porucha se musí vidět jen z té špatné stránky. Možná dokonce škoda, že to Wells nepojal jen jako komedii, protože Tourettův syndrom v podání Roberta Sheehana je naprosto dokonalý. Opravdu škoda, že se to řadí i do drama a jsou tu i občas ty slabší chvilky, kdy se nad touto poruchou zhlíží jako nad velkou lidskou překážkou. S tím na jednu stranou souhlasím, ale na druhou jsem proto, aby se prdel dělala ze všeho!! Vždyť jak se říká - Smích lečí. Tak proč se nesmát i Tourettovu syndromu? ()

lola10

Velmi originální skupinka tří mladých lidí, kteří trpí různými poruchami a nemůžou to nijak změnit. Ovšem v tomto podaní jsou jejich "onemocnění" v některých situacích a tu a tam podávány spíše vtipně. Možná je to díky skvělému výkonu Roberta Sheehana, který zde válel snad ještě o level výš než v Misfits. Moc hezký nápad a decentní zpracování takto choulostivého a emotivního tématu. ()

Kvapca24

První polovina filmu naprosto výborná, poté tempo trošku upadlo. Jako komplet ale skvělý film a ne moc skvělých poruchách. ()

jizvoun

Další z řady malých méně známých filmů, který mě potěšil. Trojice bytostí, se kterou si matička příroda po svém pohrála tak, že jim naprosto zkurvila životy, se rozhodne vybočit z jim nalajnovaný budoucnosti. Je to místy vtipné, místy dojemné, prostě film, u kterýho se dokážu výborně odreagovat. ()