OUTsideři

(festivalový název)
  • USA The Road Within

Po matčině smrti je Vincent, teenager s Touretteovým syndromem, poslán do ústavu v Nevadě. Tam se setkává s Alexem, který trpí obsedantně-kompulsivní poruchou, a s Marií, která se léčí z anorexie. Po jednom incidentu jsou Vincent a Marie povoláni k ředitelce doktorce Roseové a ukradnou jí klíče od auta. Alex je svědkem jejich útěku a snaží se zalarmovat ředitelku, a tak jsou uprchlíci přinuceni vzít ho nedobrovolně s sebou. Všichni tři pak směřují k oceánu, do kterého chce Vincent rozprášit matčin popel. V patách jim je doktorka Roseová a Vincentův otec. Téměř na konci cesty Marie zkolabuje a je hospitalizována. Přesvědčuje Vincenta, aby spolu utekli. (Zlín Film Festival)

obyč.divák

Naprosto brutální kopie německého filmu Vincent jede k moři. Bohužel je smutný že i většina vtipů je okopírovaná,takže pocit Deja vu byl až moc častý,ale není to zlé. Nicméně německý originál je povedenější. ()

Imyourmather

Takový milý filmek, sranda to je, i když taková hořká, protože ty nemoci vastně k smíchu vůbec nejsou. Ocenil bych herecké výkony hlavního tria, v čele s Robertem Sheehanem, ti si jako parta "divných" kamarádů vážně sedli. ()

ptaak

Občas jsem nevěděl, zda se jen škodolibě směju, nebo prožívám příběh s filmem. Ať už tak nebo tak, nemám co vytknout a za hodnocením 5 hvězd si stojím. Film má svojí hloubku, humor a příběh. Nejlepší film co jsem za poslední dobu viděl.... ()

hujerita

Celkom som sa pobavil. Najmä hláška zrazil som tehotnú ženu :))) Výmol :))) a krásne film ukázal aké je dôležité priateľstvo. Herci boli vo svojich úlohách fajn a super. Najmä R.Sheehan, tomu to fakt šlo. Príjemné prekvapenie aj keď okopírované z nemeckého originálu, ktorý som nevidel. Mohlo to dopadnúť aj horšie. ()

maxs

Fajnové komedidrama, které neurazí. Ačkoliv je příběh soustředěn kolem "porušených lidí", vtipné gagy se skvěle skloubí s dramatickými momenty, kdy je divákovi představováno "postižení" hlavních postav a problémy z toho vyplívající. Přesto je to nenásilné, odlehčené mladým duchem hlavních hrdinů... Momentů, kdy se mi draly slzy do očí smíchy, bylo povícero a parádně zapadaly do celkového story. Na pět hvězd to není, ale neurazí a slušně pobaví :) ()

kokoro

Film má pár zaujímavých miest. Vzťahy medzi hlavnými hrdinami fungujú na báze: pohnevajme sa a pobime sa, potom sa udobrime. Pár krát som sa aj zasmial, ale žiadny záchvat smiechu sa nedostavil. Príjemný film na jedno pozretie. ()

Googooplexer

Mentálfilmy majú jednu super výhodu: "dementál" môže vždy niečim nečakaným prekvapiť. Nebyť tam Patela, tak je to horšie. To už by tam potom museli vziať Penna alebo Hoffmana, aby si zaspomínali na staré časy. ()

mskarabeus

Spolu s filmem Nedotknutelní nejlepších tragikomedie, co jsem v poslední době viděl. Exceletní herecké výkony a pěkná výprava.... ()

studentice

Nechápu americké remaky.. Originál byl mnohem lepší, civilnější, uvěřitelnější. I když Robertu Sheehanu fandím stejně jako jeho výkonu, tak strhávám hvězdičku za často doslovné okopírování originálu a přidání nepatřičné dramatičnosti. ()

petra79

Boží road trip o jedné anorektičce a dvou klucích....jeden s Tourettovým syndromem a druhý s Obsedantně kompulzivní poruchou, kteří i přes si i přes to všechno najdou k sobě cestu.....Velmi milý a hodně vtipný i zároveň dojemný film, který funguje. ()

Ruthiee

Snímek The Road Within přináší na filmovou scénu téma, kterému není věnována přílišná pozornost. Vykresluje obyčejný život s Tourettovým syndromem či OCD. Právě kvůli těmto poruchám jsou hlavní hrdinové považováni za outsidery, neschopné jedince závislé na odborné péči. Robert Sheehan a Dev Patel své dva charaktery dokázali zahrát naprosto věrohodně, ovšem postava otce se mi ani trochu nezamlouvala. Dvacet let se za svého syna stydí, nestará se o něj a po smrti bývalé manželky se rozhodne dát ho do ústavu. Pak zničehonic ze dne na den naprosto obrátí, začne zpytovat svědomí a překypuje láskou k synovi. (Tohle považuji za typicky americký vývoj postavy.) A právě to je kámen úrazu, který filmu ubírá na autentičnosti. ()

Opeth

Jak já se bavil .... Mít takovéto nemoci musí být opravdu strašný, ale to sem na 100 minut teď nepatří. Prostě sranda, smál jsem se tolikrát nahlas, což se mi jinak u filmů moc nestává. A jako řidič na českých silnicích jsem se dodatečně zhrozil, kolik já už musel přejet těhotnejch ženskejch!!! ()

splaty

Tak to byl teda herecky koncert. Dlouho jsem se tak nezasmala a musím říct, že tento remake byl mnohem lepší než originál. Dokonce mam pocit, že Dev Patel předčil Roberta Sheehana. ()

HighInTheSky

Neskutečně mě film překvapil. Vtáhlo to do děje, do atmosféry vznikajícího přátelství, až jsem tam chtěl být s nimi. Příjemně mě to vytáhlo z reality. Zas jeden film co si pustim znovu moc rád. ()

Sejkorka

Nejprve jsem uvažoval, že to vypnu, ale vydržel jsem, což bylo dobré rozhodnutí. Všichni tři mladí představitelé v hlavních rolích hrají skvěle, zvláště tedy Robert Sheenen Vincenta s Touretteovým syndromem. Zoe Kravitz dle zajímavostí shodila kvůli natáčení 9 kilo, je opravdu kost a kůže. Jedná se o další z amerických remaků. Právě stahuju originál, německý film Vincent jede k moři zroku 2010. A budu nemilosrdně srovnávat, Stejně jako nedávno u Muže jménem Ove/Oto. Vyhrál Ove, ale remake byl taky dobrý. Uvidíme. ()