Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ombak▼Penari

Celé to stojí na dokonale démonickém Gyllenhaalovi a velmi chytlavém prostředí obchodníků se záběry z kriminálních činů. Cynický, vypočítavý, diktátorský, jdoucí přes mrtvoly. Doslova. Podle mě parádní výkon v hlavní roli, který mě naprosto strhnul, ačkoliv o realitičnosti finále jsem přeci jen už trochu pochyboval. ()

Qeo

Vůbec mě to nijak nezasáhlo. Jakův výkon byl pro mě impotentní. Děj se táhl jak smůla na stromě. Byla to prostě nuda. Možná to nebylo jenom téma, které by mě nějak zasáhlo. ()

rekkky

Jake Gyllenhaal has again showed that he is very talented actor, who can bring movie to even higher level. At the same time he proved to chose correct options of the projects in recent years. Movie is filled with true metropolitan content and most of the footage is very realistically taken. The procedure of evolution from thief to the person, who affects content of TV news has few loopholes, but at the same time interesting points, so there is certain sustainability in the flow of the storyline. Movie is dealing with topic, which should’t be underestimated, because gaining of the horror for the mainstream is certainly done by this „business“ way and that should be alarming. With this in mind, makers of Nightcrawler made great work. ()

canucks333

Veľmi silné štyri veizdičky. Verím, že po zhliadnutí tohto filmu sa väčšine ľudí trochu zhnusili televízne spravodajstvá. Odporúčam pozrieť všetkým milovníkom správ. Jake Gyllenhaal predvádza mrazivo chladný výkon a opäť raz dokazuje svoj herecký talent. Nightcrawler je drsný, slizký a bohužiaľ pravdivý film. Kiežby to bolo len sci-fi... Videl som 1x v českom dabingu ---------------85% ()

GOREGASM

Tématem originální, atmosférické a přístupem zdravě nebojácné drama o jednom pošukovi s tváří Jake Gyllenhalla, který si v po seznacích prahnoucím televizním zpravodajství doslova přes mrtvoly vydobude uznání, které lze vnímat sakra rozporuplně. Psychologie Gyllenhallovy postavy jde ruku v ruce s precizním hereckým výkonem hlavního antihrdiny, kterým lze opovrhovat, stejně jako být uchvácen jeho „odkud sakra“ se beroucím sebevědomím a tahem na branku. Neonová atmosféra noční tmou zahalené Kalifornie hraje také prim, a přestože nebo právě protože konec příjde relativně dříve než jsem čekal, Nightcrawlera si určitě brzy připomenu. 90% ()

Heroine odpad!

Možná je to tím, že nežeru Gyllenhaala, dokonce je mi protivný až odpudivý. A to nejenom v téhle roli, ale v jakékoli. Takže nebyl prostor k jásání nad tím, jak je "ten Jake fantastický mega hafo herec". Nudilo mně to. Zajímavé mi připadalo, jak se Lou neustále oháněl motivačníma řečičkama o kvalitní práci, budování kariéry a tak. Protože ty na mně doopravdy působí slizce a strašidelně. ()

Shredo

Sofistikovanejšia a temnejšia forma Pána Ripleyho, ktorého jazda ma bavila. Herecké umenie vykresať z obyčajného človíčka psychopatického manipulátora, ktorý nevidí prekážky a cieľ je cesta. V ničom konkrétnom sa netlačí na pílu a nehrá sa na nič, čím by reálne snímok nebol. ()

Ben Nevis

Co si budeme namlouvat, některé profese psychopaty přitahují. Tento film krásně ospravedlňuje pojmenování "novinářská hyena". Novináři se na Zemana mohou čertit, jak chtějí, ale takoví takyreportéři typu Lou Blooma (pro změkčení je držen na volné noze, jinak by reálné stanice tvůrce rozcupovaly), řemeslu čest nedělají a nikdo s nimi nic nedělá, protože média je potřebují. Čekala jsem, že hlavní postava dojde dál a začne nějaké krváky vyrábět, ale ani to nebylo třeba. Finále odpovídá ladění snímku a hlavní hrůza spočívá v pocitu, že to klidně mohli natočit podle skutečných událostí. Gyllenhaal hraje svého funkčního šílence přesvědčivě, ale do plného počtu hodnocení by to chtělo vystříhat hluché pasáže, které film nikam neposouvají (např. rozmluvy s "asistentem", kdy se citují nějaké motivační příručky). ()

Folky

Čekal jsem víc. Zvlášť po famózním traileru. Nakonec je to "jen" dobrý thriller. Chtělo to víc přitlačit na pilu, takhle to ve mně zanechalo minimální dojmy. ()

MickeyStuma

Uživit se je pro některé jedince velký problém a tak se chytají doslova každého stébla trávy. Jako Lou Bloom, který se jedné noci všimne kameramana horlivě se snažícího natočit nějakou nehodu. A nápad byl na světě. Pořídit si kameru, být v pohotovosti, odposlouchávat policejní vysílačku, být co nejdříve na místě, natočit co se dá a prodat záběry nějaké televizi. Amerika je prostě země neomezených možností. Příběh však odkrývá zákulisí takové práce, které denně mohou američtí diváci vidět. Televizím jde o sledovanost a tak berou každou senzaci bez ohledu etiku, pokud je to ještě v rámci zákona. A tak takové kameramanské lovce zaplatí a vyžadují záběry další. A když se k tomu ještě přidá nemalá konkurence, mohou se odehrát i takové věci, jaké ukazuje tento snímek. A ten je natočen velice dobře v celé své perspektivě. Je předem jasné, že události všeho dění jsou předvídatelné, ale Dan Gilroy, scénárista a režisér v jedné osobě, to celé pojal tak, že i přes to je divák usazen do křesla a je mu ponechána zvědavost, jak se co bude odehrávat. O napětí a akci není nouze a ať se to někomu líbí nebo ne, ryzí realita z toho skutečně ční. Touha po zisku je ohromná všude a ne nadarmo se říká, že mnozí jsou schopni jít i přes mrtvoly. Příběh je efektní a skutečně profesionálně zfilmovaný ve své až šokující podstatě. Takže, až se divák bude ve zpravodajství divák na nějaké takové podobné záběry, nechť se zamyslí, co všechno se dělo, aby něco takového vzniklo. ()

xmy

Taková Patrola z reportérského prostředí. Gyllenhaal zahrál magora s kamerou výtečně, zrežírované a napsané též dobře. Atmosféra nočního L.A., které brázdí psychouš s červeným Challengerem vypadá úchvatně, akorát jsem čekal trošku silnější konec. 4*- What if I were to say that it's not that I don't understand people, but that I don't like them? ()

PlutisMovie

Jake Gyllenhaal a jeho další skvělý herecký výkon. Jako herec toho moc nenamluví a divák jeho postavě prostě přeje aby se mu vše vydařilo i když hraje hajzla. Film je napínavý od začátku do konce a rozhodně není předvídatelný a ani trochu klišé. Rok 2014 nám příliš skvělých filmů nepřinesl. Slídil není sice perfektní, ale rozhodně je originální, nevšední a napínavý. ()

FanKalEl

Je to skvele natočený film a ešte v lepšom podaní Gyllenhaala kde nikdy neviete čo očakávať od hlavného charakteru v daných momentoch. Film určite odporúčaný ale s jedným veľkým upozornením. Tento snímok neobsahuje žiadnu kladnú či morálnu, ľudskú hodnotu. Ale o to je to i originálnejšie keď hlavná rola filmu nemá konkurenciu vo svojom pseudonyme - najhnusnejšia postava za desiatky rokov !! Jake podal fakt super výkon, scenár je slušnej kvality a dej je dobre vyvážený, len mi tu chýbalo nejaké ešte väčšie prekvapenie naviac, či ohromenie. Prvú hodinu sa oboznamujeme so všetkým, s postavami a prostredím, zvyšok bol už hlavná časť filmu kde to bolo už mrazivejšie a kde v úplnom závere pri jeho poslednej hláške som až zasmial na tom aký je to hnusný bastard. Film som si užíval a nezývol ani sekundu, je to celkom zaujímavé dielo ktoré nepadá hocikedy len tak z nebies, takže si zasluhuje plný počet. (89%) ()

pa3ce

-I like to say, that if you're seeing me, you're having a worst day of your life.- Úžasný Jake a jeho skvele napísaná postava Loua Blooma tvoria spolu s parádnou atmosférou nebezpečného nočného LA dokonalú kombináciu. Hlavne druhá polovica, režisérsky a scenáristicky úžasne zvládnutá, skvelo stupňuje čoho všetkého je Lou schopný a vďaka výkonu Jakea uveríte, že niekto taký skutočne existuje, aj keď by vás to pred filmom vôbec nenapadlo. Čistých 5*. ()

Kingjiri

Sledování celebrit je oproti tomuhle hyenistickýmu slídění ještě tolerovatelný. Ve skutečnosti to asi do takovejch extrémů zacházet nebude (posunutí mrtvoly pro lepší záběr), ale i tak musej být lidi, co něco takový lověj, aspoň z části psychopatický osobnosti. A že Jake Gyllenhaal zahrál svýho psychopata naprosto přesvědčivě ještě umocní dojem z týhle podivaný. Kromě samotnejch slídilů jsou pak kapitolou pro sebe šéfové zpravodajsví/reportéři, kterejm zazářej oči, když slídil přinese nějakej pořádnej matroš. Snímku samotnýmu bych vytknul pomalejší tempo vyprávění (s blížícím se závěrem se ale razantně zrychluje), občasný nelogičnosti (být na místě činu o několik minut dřív než policie je podle mě blbost) a přidal bych víc scén za denního světla (neštěstí nebo nehody se přece nestávaj jenom v noci). Na závěr už se nabízí jenom otázka, jestli jsou horší lidi, co sháněj materiál, kterej si konzumenti bulváru žádaj, nebo samotný konzumenti bulváru. ()

Stíba

Neříká se nadarmo, že nic nepotěší víc než cizí neštěstí a tohle je toho zářný důkaz, který Jake svým skvělým výkonem v podání absolutně chladného "reportéra" cizích neštěstí a závěrným úsekem dotahuje k zdaleka né absurdnímu finále. Závěrečná věta "Když vidíte mě, prožíváte nejhorší den svého života." to vystihuje naprosto perfektně. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina