Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Saur.us

Přemýšlím, je normální usmívat se na konci tohoto filmu? A navíc ještě fandit a mít radost z toho, čeho dosáhl hlavní hrdina? Asociální s minimálním smylem pro jakoukoli empatii a lidskost, který za úspěchem doslova šlape přes mrtvoly? To asi není ale já se usmíval i tak. Parádní výkon J. Gyllenhaala a jeho až děsivé ztvárnění Loua a zvrácený pohled do zákulisí televizního reportérství. Je vidět, že pochroumané osobnosti D. Gilroyovi jdou. Už nás o tom jednou, dnes už kultovně, přesvědčil. ()

Bozvav

Nesympatický paparazi, spousta hnoje a nic k tomu. To, že lidi jsou magoři není nic nového a plytkost jejich počínání zde byla podána dosti vysušeně. Pár zajímavých momentů by se našlo, ale Gyllenhaal mě iritoval s tím svým koženým výrazem natolik, že nemohu jít výše než dvě půl hvězdy. Nicméně za jedno shlédnutí, když nemáte co dělat to stojí. ()

djfun

Slídil je v mých očích dost výjimečný jednou věcí: ještě nikdy jsem si v žádnym bijáku nepřál, aby co nejdřív hlavnímu "hrdinovi" někdo vpálil kulku do palice! Jake Gyllenhaal je psychopat excelentní, chladnej a přesvědčivej, ale v tom je právě zásadní problém tohoto snímku, protože díky němu byl každý další záběr odpudivější a doslova otravnější. Téma hustý (i hnusný) a trefný, jenže když i druhá hl. postava (uvěřitelná Rene Russo) je sociopatická mrcha a ostatní jen komparz, není se tu s kým ani s čím ztotožnit. A takový filmy mě docela serou... ()

Doomedx

Lou Bloom (J. Gyllenhaal) je sociopatický genialní tryhard se schopnosti se všechno rychle, šetrně a proper naučit popřípadě naplánovat, který nenávidí lidi a jediná věc co pro něj v zivotě představuje nějakou hodnotu je jeho kariérní postup. ~ Něco překvapilo více, něco zase naopak méně; každopádně se jedná o nevídaný a zajimavý kousek. 87/100 ()

Radek.SCH

Vyloženě nepříjemný film, podobně jako Dva dny, jedna noc. Sledujete naprosté hovado s divnýma očima, které dělá naprosto nechutnou práci. A má to skoro 2 hodiny. Nedá se u toho smát, není to cool, ani vyloženě akční, nebo artové. Od všeho trochu. Povedené, Gyllenhaal - OK, ale už bych to nikdy víckrát vidět nechtěl. O což tvůrcům asi taky šlo. ()

aslavey

Napínavý a surový, jak to mám rád. Jake je dobrej psychouš. Hnusný vlasy, pohublej xicht, vykulený oči a pořád ten stejnej úsměv učitelky češtiny na střední škole, co se těší, až přivede rodiče a sdělí jim veselou zprávu, že chlapeček propadá. Asociální panchart, kterej prodá zuby svý babičky za dobrej shot a šukec s MCBP. A věřím mu to. Scénář je fakt hustej. A kdyby nebylo toho trochu podivnýho a zbytečně otevřenýho konce, tak je to fakt na 5*. A čekal jsem trochu víc Paxtona. Umí totiž být o moc větší a lepší hajzl. Ale když je největší hajzl hlavní postava, tak se hold těžko prosazuje. ()

Karala

Nejspíš přesně tak slizké, mrazivé a zvraceníhodné jak to mělo být. Zároveň je to jednoduché, předvídatelné a nepřekvapující jak to být nemělo. Nebo aspoň v mém očekávání. Každopádně Jake je nekompromisní slizounskej parchant roku. ()

burton

Tak tedy nejprve mě šokoval odpudivý Jakeúv vzhled. Celou dobu se mi lehce zvedal žaludek při představě, že bych se s takovým slizounem měla potkat a ještě k tomu s ním, nebo ještě hůř, pro něho, měla pracovat. No a pak došlo na nejhorší představu a to, že bych s ním, jako Rene, měla trávit nějaký čas v domě, natož v posteli, brrr, brr, fujtajbl! Můžu s klidem říci, že celé to bylo one man show. Jasně, že tam byli i ostatní. Rene je luxusní a výborná. Jenže Jake svýma šílenýma očima a vychrtlou, despotickou, narcisistní a demagogickou postavou ovládl můj filmový prostor a čas natolik, že jsem vnímala jen jeho. Takže to byl vlastně strhující výkon. Šílený chlap. Sledujte jeho postupný, přitom nijak pomalý, systematický vzestup. Nebere si žádné servítky, morálka u něj neexistuje. Sám sebe neustále koučuje. Dělá to se samozřejmostí a prvoplánově a posléze do koučingu zahrnuje i ostatní a nepřipouští naprosto žádný odpor. Líbilo se mi, že děj se odehrává převážně v noci, což podtrhuje naléhavou atmosféru. PS: Jakeu, pls, doufám, že zase přibereš. ()

SC

Ponurý thriller s předvídatelným příběhem, ale naprosto precizní kamerou, ambientní hudbou a výtečným Jakem Gyllenhaalem, který po nocích loví dramatické záběry, po nichž prahnou současné televizní kanály. Čím brutálnější a víc zblízka, tím lépe. A pro to získat co nejlepší záběr a povýšit tak svoji kariéru, se sociopat Lou neštítí téměř ničeho. ()

agassi68

Ako sa z učenlivého sociopata stal múdry psychopat alebo prečo takéto máničky prídu k peniazom. Pozrite si film. Komu sa nechce, opýtať sa môže priamo u Novotného juniora ;-). ()

Lyžař

No nádhera. Hned od první scény, kdy mi došlo, co vlastně je Slídil zač, jsem začal přemýšlet, jestli mu budu fandit, nebo jestli ho budu nenávidět. U většiny filmů se dokážu k jedné z těchto možností přiklonit. Tady jsem ale tohle rozhodování docela brzo opustil. Jake Gyllenhaal je pro mě zvláštní osoba. Znám ho vesměs jenom z Donnieho Darka. Tam se mi líbil, ale film mě přivedl do velké zmatenosti. A Nightcrawler? Příběhem naprosto super záležitost. Jen uprostřed filmu přišla lehce pomalejší pasáž. Po bouračce dodávky se ale děj rozjede nehorázným způsobem. Jen jsem pořád uvažoval nad koncem. Nedokázal jsem si představit smysluplný závěr. Herci: *****; Hudba: *****; Režie: *****; Scénář: ***** ()

HDeer

Vynikajúca mozaika súčasných mediálnych trendov a praktík, vedená Gyllengaalovym fenomenálnym predstavením, v podobe, v akej sme ho ešte nevideli. K absencii katarzie v podstate nemám nijaké výhrady. Jedná sa skôr o to, že drobné nedostatky mi bránia tento film nazývať masterpieceom. V každom prípade, postava Loua Blooma je vskutku výnimočnou, správne metodická, správne stoická, neobyčajne vytrvalá a najmä skvele kontrastuje bežným predstaviteľom spoločnosti. To čo mi ale pri sledovaní dennej rutiny tejto postavy behalo hlavou, bola najmä tajomná minulosť, ktorá je nám známa iba veľmi matne. Veľmi by ma zaujímalo prečo sa Lou už v minulosti nestal úspešným a miesto toho sa nachádza v pomerne úbohej životnej situácii. Rovnako neúplne na mňa pôsobili aj do bodky splnené Louovej plány (zbavenie sa konkurencie, či finálny veľký plán), ktorých uskutočnenie by bolo sotva možným tak precízne naplánovať. Keď už hovoríme o nereálnych faktoroch, tak isto na mňa pôsobilo keď si dvojica zločincov, za celý čas nebola schopnou všimnúť si sledujúci červený dodge, ktorý mali miestami doslova v pätách. Možno nie každému prídu tieto aspekty dôležitými, ale aj s nie veľmi uspokojivým soundtrackom, mi po dlhšom premyslení bránia v udelení plného hodnotenia. ()

Hapretor

Jak mně příjde Gyllenhaal od ksichtu zcela nesympatický a jeho herectví nedostatečné, postavou připomínající skřeta, tak tady total úlisný a total na palici reportér mu sedl jak prdel na záchod a zahrál s přehledem, čímž udělal snímek koukatelný a záživný. Vzhledem k tomu, že tam hrál tento můj neoblíbenec, jsem byl jen mile překvapen, jak to celé nakonec dopadlo a bylo uděláno. ()

Rockerman

Kvůli podobným "hyenám" jsem zhruba před dvaceti lety přestal sledovat Televizní noviny na jednom našem nejmenovaném soukromém televizním kanále. Tou pověstnou kapkou, po které přetekl pohár mé trpělivosti bylo, když kameraman nahlížel svou kamerou do provizorní rakve, když odnášeli tělo oběti autonehody. Nicméně tento film o lidském "odpadu" je výborný a Jake Gyllenhaal hraje svého neuvěřitelného "slizouna" mistrně. Nenudil jsem se ani chvilku a tak mé hodnocení je jednoduché! ()

bery71

Jen tak tak čtyři hvězdy. Nic převratného, postavy se nijak neposouvají a jejich charaktery jsou rozdány v prvních pár vteřinách na plátně. Má to spád i koule, i když vedle Jake Gyllenhaala působí ostatní jen jako křoví. Morální apel není silný a je potlačen. Stejně jako ve filmu i tady nám totiž má jít hlavně u zábavu. A já myslím, že se to docela povedla. Lou je sympaťák a prostředí má příjemnou a tajemnou atmosféru. ()

Ham.and.eggs

Jsem nebojácný vesnický chlapec a proslulý donchuán. Tak jsem se jednoho večera rozhodl, že se vyseru na svojí sociální fobii, píchnu do žil koňskou dávku serotoninu a dopaminu, nahodim pozitivní výraz lva salónů a půjdu oslňovat davy spoluobčanů v naší obci střediskové. Jako rozený gentleman jsem večerní zážitek nabídl i své drahé (!!!) drahé spoluvězenkyni, která vzhledem k našemu poslednímu dojemnému výletu (před 10lety, kdy jsme společně navštívili stánek s nepoživatelnou klobásou z prošlých výkalů) souhlasila. Chytnul jsem jí tedy za její kdysi krásné vlasy, do druhé ruky jsem čapnul kyj a mohli jsme společně vyrazit. Jenže kam jít, když vrcholem společenských akcí v naší vesnici je fronta před kasou v samoobsluze. Naštěstí jsme na centrálním náměstí zcela náhodou narazili na jakési zchátralé, prachem a plísní oplývající dveře, nad nimiž se majestátně tyčil zrezivělý nápis "kno". Po delším bádání jsem došel - díky své nadprůměrné (v naší obci jednoznačně nejvyšší) inteligenci - k závěru, že písmeno "O" již odpadlo a jedná se o varovný nápis upozorňující, že dveře pod ním nejsou dveře, ale vlastně okno. V tu chvíli se však ozval můj na-zemi-se-válející doprovod, jehož vlasy jsem stále třímal v ruce. "Zajdem do kina?" V tu chvíli mi došlo, že chybějící písmeno je "I" a já už nemůžu couvnout (taky proto, že mě boleli nohy a ruce). Inu odložil jsem kyj a skalp, vstoupili jsme do vrzajících dveří, lístky nám prodal jakýsi hrbatý troll a za pomoci zvláštního šlapacího stroje nám pak začal promítat film, přičemž si pod vousy mumlal, že v časech nedávných, kdy analogové filmy stíhaly lidstvo útrapami, by nikdy v kině nepromítal jen pro 2 lidi. Naštěstí jsem ho i přes jeho odér krále plísňových sýrů dokázal ignorovat a užívat si tak film o jednom sympaťákovi. Druhý den na to jsem si pořídil kameru a kamaráda... ()

jura-roy

Jděte doprdele s morálkou, tady jde o prachy, o těžký prachy a nic není svatý před tím dostat šek. Film Vás vtáhne, má výhodu v originálním prostředí televizní špíny a hnusu, kterej chce každej vidět. Přiznejme si, že na českých stanicích to jede skoro stejně, co nejvíce akce, krve a zlého do vysílání, tím větší a lepší šou dvacetčtyři hodin denně. Gyllenhaal tomu celkem sednul a zahrál ulízlého cituprádného šmejda velice schopně. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina